Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 4.9.2006 – interview s Joe Flaniganem

  Nyní to je jeho třetí rok ve Stargate Atlantis, kalifornský rodák Joe Flanigan je ověřený veterán sci-fi. Jeho postava, pplk. John Sheppard, byl postřelen, mučen, chycen Wraithy, přeměněn v brouka, napaden neviditelnou příšerou, obsazen mimozemským vědomím. A samozřejmě létal s mnoha vesmírnými loděmi.

  Gateworld: Pro Gateworld.net, jsem Darren Sumner. Jsem zde s panem Joe Flaniganem. Joe, díky, že jste nás dnes přivítal na scéně!

  Joe Flanigan: Díky, že jste přišel.

  GW: Povězte nám něco o Sheppardovi, když zakončil druhou řadu, znovu ve smrtelném nebezpečí. Co si myslíte o tom, jak skončila druhá řada?

  JF: Typický nedokončený díl, doufejme, že navržen tak, aby vás vtáhl do třetí řady. A bylo to opravdu zajímavé. Rozřešení je velmi napínavé. A bylo zajímavé se k tomu vrátit. Měli jsme mezitím čtyři měsíce pauzu, takže jsem prakticky všechno zapomněl. Museli mi to připomenout: „Letěl jste v 302, nalepený na trup mateřské lodě…“ A já na to, „Opravdu? Dobře.“

  fotoGW: Není to obtížné, dostat se po tak dlouhé přestávce do obrazu?

  JF: Může být. Určit může, o tom není pochyb. Ale ne, je to takové přirozené. Celý rozvrh je znovuprobuzení se, nebo bych měl říci, že přesný opak! Je složité nastavit se zase na vstávání v pět ráno a zvyknout si na 12-14 hodin práce denně a tak. Ale tak to prostě funguje.

  GW: Začínáte se opět cítit jako Sheppard, když vstáváte v 5 ráno a sedíte v maskérském křesle? Nedá se to nějak obejít?

  JF: Vlastně ano, — Necítím se jako on, dokud nejsem s ostatními herci. A pak se do toho dostanu.

  GW: Když zmiňujete ostatní herce: Scénáristé řekli, že jeden z jejich cílů pro třetí řadu, je zlepšit souhru týmu, zlepšit vaše vzájemné vztahy. Máte dojem, že se to děje?

  fotoJF: Tuhle řadu? Snaží se napsat více materiálu, kde jsou soukromější momenty, více sbližování a podobné věci. Myslí si, že toho pravděpodobně za poslední dva roky bylo málo. Musí to napsat a my zahrát. A odhaduji, že to chtějí udělat – napsat více takového materiálu. A vidíte to, vlastně jsem viděl množství scén, které napsali. Viděl jsem deníky. A jsou dobré. Je hezké vidět, jak se postavy, které znáte, více sbližují v důvěrných chvílích a tak. Jsou dobré. Mám to rád. Jako herec si to užívám, protože nemáme moc vzájemných momentů. Bylo to zajímavé, protože někdo pro mě sestříhával pásku a nemohli jsme najít scénu, která by trvala déle než 15 vteřin, vážně. Protože je to akční seriál a je to samé „bum, bum, bum“. Střihy sem a tam! A dostat celou scénu, která má citový význam, když se dva lidé potkají, mluví spolu a potom se o dvě strany dále rozejdou, trošku změněni, to je tradiční, divadelní styl a doufám, že toho bude v seriálu více. Protože pro herce to je zábava dělat.

  GW: Ve srovnání s první a druhou řadou, jak se pro Shepparda stupňuje třetí řada, kromě faktu, že je přilepený na mateřské lodi?

  JF: Stále jsem ještě neviděl velké Sheppardovy díly, které zřejmě ještě přijdou. Zatím těch pár epizod, které jsou hotové, ještě nejsou nezbytně Sheppardovy epizody. Jsou tam týmové díly, a potom máme velký Rononův díl, který jsme právě dokončili. Potom se zas vracíme k týmovému dílu. Jako další budeme dělat Torrinu epizodu. Říkám to takhle, protože opravdu ta postava bude hlavní v příběhu. Ronon má hlavní příběh v dílu „Sateda“, Torri (Dr. Weirová) bude mít příběh v „Real World“. Takže když se zeptáte, „Co je v tom pro mou postavu?“ — Nejsem si úplně jistý, co říct, protože to ještě nebylo natočeno. Ale vím, co plánujeme. Co vím, tak se dostaneme do problémů v druhotném příběhu, což by mělo být poměrně zajímavé. Říkali jsme to už dříve, ale neudělali, což je zdroj frustrace. Protože na poslední chvíli řeknou: „Na to nemáme čas!“
  Druhotný příběh je jedna z věcí, která když pasuje do hlavní linie, tak to je skvělé. Ale nemyslím si, že by se měla vytvářet epizoda jen kvůli druhotnému příběhu. Takže musíte být dostatečně pružný. Tyto příběhy se naskytnou, ale ti chlapci nahoře tvrdě pracují na vytvoření 40 hodin programu. A musí být schopní říct, „Tentokrát druhotný příběh nebude. Uděláme ho jen v pár epizodách.“

  fotoGW: Myslíte si, že to byl případ „Epiphany“ minulý rok?

  JF: „Epiphany“ bylo… [smích] Poslouchejte: Nemám rád cenzuru v takových rozhovorech. Budu upřímný. S „Epiphany“ jsme měli mnoho problémů s mnoha věcmi. A nemyslím si, že bychom já nebo Brad Wright byli opravdu nadšení výsledkem „Epiphany“.

  GW: Opravdu?

  fotoJF: Jo, měli jsme mnohem větší očekávání. Mezi nápadem a provedením byla velká propast. Ale je to proces učení se. A myslím, že Brad a já bychom souhlasili, že tam byla řada problémů. To se nezmiňuji, že jeden z nich byla dvou a půl týdenní přestávka uprostřed natáčení. Ale jo, měli jsme o „Epiphany“ jinou představu. A nakonec jsme ji nezrealizovali.Víte, ne všechny díly jsou skvělé. Některé jsou lepší, jiné horší. Já vím, měl bych tu sedět a vychvalovat, ale jsem také divák. Jsem normální televizní divák a vím, že mám rád seriály, na které bych se sám podíval. A tohle je seriál, na který bych se určitě podíval. A některé díly jsou lepší než ostatní. Dobrá je tato řada, přestože každá řada, první i druhá se zlepšovaly. Tato řada prodělala nejvýznamnější změny, co se týká příběhů, vývoje postav, nasvícení, a podobně. Začíná to být opravdu zajímavé. Seriál vypadá lépe než kdy dříve, pokud chcete slyšet pravdu. Jsem ze třetí řady opravdu nadšen.

  – D. Sumner and D. Read
  Převzato a upraveno z Gateworld.net
  Rozhovor přeložil Einstos [RT]