Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 31.5.2006 – interview s Davidem Nyklem

  fotoDavid Nykl už tretí rok hrá v Stargate Atlantis doktora Radka Zelenku, a postupne si získava fanúšikov nielen v Českej Republike, ale i USA či Kanade. Tu si môžete prečítať preklad rozhovoru, ktorý s ním urobil gateworld vo Vancouveri, presne rok po prvom rozhovore s Davidom Nyklom.

  Otázka redaktora Gateworldu: David Nykl, ďakujem že ste prišli.

  David Nykl: Aj ja ďakujem.

  Otázka: Mohli by ste nám povedať niečo o účasti doktora Zelenku v epizóde, ktorú teraz natáčate?

  David Nykl: Táto epizóda je nazvaná Irresistible.

  Otázka: Irresistible?

  David Nykl: Irresistible je meno tejto epizódy. Je špecifická tým že sa tu objaví Richard Kind. A Zelenka tu robí to čo dosť často, čo znamená že je v kontrolnej miestnosti s doktorkou Weirovou. Atlantis tím začína meniť svoje správanie, Zelenka tomu podlieha tiež, skoro takisto ako každý iný.

  fotoOtázka: Takže ako by sa dalo charakterizovať epizódu, bude tu mať Zelenka veľkú úlohu?

  David Nykl: Epizóda bude dosť zábavná. Bude to podobné epizóde Duet, ktorá bola minulý rok. Bude to skoro sitcom. Určite to nebude veľká epizóda pre Zelenku.

  Otázka: Budete v tejto epizóde robiť i niečo iné, čo ste ešte na Atlantise nemohli?

  David Nykl: Ó, áno.

  Otázka: To je dobre. Tak čo bude odlišné?

  David Nykl: Hmm, Hmm.

  Otázka: Ste dostatočne spokojný s tým ako sa vyvíjajú Zelenkove vzťahy počas roka?

  David Nykl: No, hej i keď dúfam že ten vývoj bude väčší. Počas druhej sezóny som veľmi rád pracoval, i teraz počas tretej s ostatnými s veľkou radosťou. Mal som šancu robiť s Joe Flaninganom, dosť často s Davidom Hewlettom , či s Torri Higginson. Postava sa síce vyvíja pomaly, ale isto.

  Otázka: Mohli by ste nám povedať niečo o konci sezóny? Zelenka tu mal niekoľko skvelých momentov spolu s dr. Beckettom, budeme niečo takéto ešte môcť vidieť?

  David Nykl: Ó, ano, určite. Hovoríte o Alies s tým Wraithom? Tam bolo veľa zábavy. David, Paul, Torri. Sú to proste skvelý herci, a som veľmi vďačný za to že s nimi môžem pracovať. Ale hlavne s Paulom (McGillionom), zabávali sme sa na pracovisku celú dobu, je super robiť s ním nejakú scénu.

  fotoOtázka: Takže nebudete stále pripútaný len s Davidom?

  David Nykl: Nie, nie nie! Teda dúfam že nie. Je tu veľa iných miest kde Radek môže ísť. To je isté.

  Otázka: Nemyslíte si že Zelenka má odpor robiť stále druhé husle Mckayovy?

  David Nykl: Nie. Myslím že je tu istý druh priateľstva. Druhé husle sú len záležitosťou vnímania. Mckay je hlavný vedec, robí svoje vlastné rozhodnutia. Ale Radek má svoje vlastné názory, pocity o týchto rozhodnutiach a o smerovaní ktorým by mali ísť.

  Otázka: Vkladáte dosť češtiny. Skoro do každej epizódy v ktorej sa objavíte.

  David Nykl: No pozrime (smiech) je to tak 50 na 50. Myslím to tak že to čo mi je napísané je 50%, a to čo vkladám ja je ďalších 50%. Vyzerá to tak že mám riadok v scenári a v zátvorke je napísané (v češtine). To mi napíšu v angličtine, a ja to potom poviem po česky. Dosť často sa stáva že rozprávam vulgárne. Väčšinou sú to scény s veľmi napätými emóciami.

  Otázka: Koľko s toho je naozaj v scenári?

  David Nykl: Myslím že v scenári je to úplne všetko. Takže hovorím je napísané, snažím sa to prekladať do češtiny doslovne, ale je dosť obtiažne všetko preložiť úplne presne. Väčšinou je v scenári to čo mám povedať v češtine, ale hlavne ide o myšlienku čo to má obsahovať, čo mám vyjadriť, ale slová sú už moje.

  fotoOtázka: To je super že vám v tom toľko dôverujú.

  David Nykl: Tiež sa čudujem. (smiech)

  Otázka: Veľkou témou minulý rok bol Wraithský retrovírus. Uvidíme Zelenku viac zapojeného do Beckettovej vedeckej práce tento rok, alebo bude Zelenka uviaznutý pri Mckayovy?

  David Nykl: Môžem zatiaľ povedať to čo som videl doteraz, a odpoveď je nie. Nebude pracovať na retrovíruse. Práca v Alies bola súvisiaca práve s tým, a vývoj od vtedy pokročil. Ale máme i veľa iných problémov, s ktorými sa stretávame teraz.

  Otázka: Je nejaká šanca že budete opäť vymotávať Mckaya zo situácií, problémov čo si on sám zavinil? Ako napríklad v epizóde Trinity, kde sa mu snažíte vysvetliť…

  fotoDavid Nykl: Trinity, Grace under Pressure, list pokračuje a pokračuje. A som si istý že to takto bude pokračovať i ďalej.

  Otázka: Dúfate že tento rok dokončíte ako herec nejaké projekty, ak áno tak aké.

  David Nykl: Uhm… Hamleta (smiech). Ale inak čo mám dokončiť? Ja mám veľmi rád svoju postavu. Baví ma pracovať na hviezdnej bráne.

  Otázka: Rozoznávajú vás ľudia na verejnosti?

  David Nykl: Viete, akurát sa mi to stalo nedávno. Bol som v supermarkete vo Vancouveri. Vkladal som potraviny do vozíka. Jedna pani prišla ku mne a spýtala sa: „Nie ste vy … Nie ste … nie ste náhodou ten chlap zo toho scifi seriálu?“ Ja som tomu nemohol uveriť. Totiž mne sa to nestáva tak často, nenosím okuliare a holím sa úplne inak. Som úplne nezpoznatelný, anonymný. A ona ma napriek tomu spoznala. Bol som moc prekvapený.

  Otázka: Veľa fanúšikov si myslí že skutočný život herca sa väčšinou podobá na život postavy, ktorú hrá. Vedeli by ste nám povedať nejakú odlišnosť medzi Zelenkom a Davidom Nyklom?

  fotoDavid Nykl: To je moc zaujímavá Otázka. Je zrejmé že je tu isté prepojenie, lebo ste jedna osoba že? Hráte často charakteristické znaky, ktoré sú vám blízke. Ak však hráte postavu máte sklon k veciam, ktoré vám nie su úplne charakteristické. Radek Zelenka je vedec. Je viac opatrný. Má tendenciu mať obavy o veci, o ktoré by som ja nikdy nemal. Hlavná odlišnosť je vždy to s čoho vychádza postava a s to z čoho vychádza i v prípade doktora Zelenku.

  Otázka: Poďme k tohtoročným novým epizódam.

  David Nykl: Páči sa mi Irresistible, je veľmi vtipná. Ale takisto sú veľmi dobré prvé dve epizódy No Man’s Land a Misbegotten. Tie sú skutočne ohromné. Teraz som dočítal The Real World. To je úplne iný žáner, je to skoro psycho dráma.

  Otázka: V koľkých epizódach ste zatiaľ účinkovali?

  David Nykl: V 10 prvú sezónu, v 10 druhú sezónu a myslím že to týmto smerom bude pokračovať i tento rok.

  Rozhovor s Davidom Nyklom urobili D.Read a D.Sumner z Gateworldu.
  Prevzaté, upravené z Gateworld.net
  Rozhovor preložil Jonas.