Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 3.12.2006 – Kavan Smith interview

  Kavan Smith ztvárnil postavu majora Lorna v SG1 a o tři roky později byla jeho postava oživena v Atlantis. V současné době přebíhá mezi studii a mezi rolemi Lorna v Atlantis a agenta Garrytiho v 4400.

  Linda Craddock: Objevil jste se v patnácti epizodách „4400“ a v deseti epizodách „Stargate Atlantis“ v sezóně 2006/07. Je těžké pracovat v několika sériích najednou?

  Kavan Smith: Je to velmi těžké. Pro producenty je noční můra sestavovat takhle rozvrh a pro mě to znamená se soustředit na dvě odlišné postavy. Ale můžu být rád za to, že pracuji v dobře sladěném harmonogramu. To se při téhle práci často nestává.

  LC: V jaké epizodě můžeme ještě čekat majora Lorna v této sezóně mimo epizodu „Sunday“?

  KS: Myslím, že jsem dělal na pěti nebo šesti epizodách a při několika jsem se bavil víc než obvykle. Nemůžu toho moc prozradit, asi budete muset počkat. Doufám, že si je užijete stejně jako já.

  LC: Co byste chtěl, aby autoři napsali pro vaši postavu? S kým byste, kromě Shepparda, měl rád nějaké scény?

  KS: Rád bych viděl nějaký postupný vývoj. Opravdu moc rád bych se do té postavy zakousnul. A bylo by fajn dostat víc scén s celým Sheppardovým týmem. V minulosti mu napsali i nějaké velmi vtipné scény a toho bych měl rád mnohem víc. Tohle je případ obou seriálů a mě to baví.

  LC: Můžete nám popsat rozdíl mezi natáčením SGA a 4400?

  KS: Původně byla obě natáčení velmi odlišná. Štáb Atlantis měl za sebou už práci na SG1 a všichni se tam znali a bylo to takové víc přátelské a uvolněné prostředí. U 4400 bylo všechno mnohem těsnější a napjatější. Byl to nový, mladý seriál, který musel bojovat o své místo a respekt. Lidé byli i tak strašně milí, jen víc napjatí. Ale teď když jde 4400 už do čtvrté sezóny, se atmosféra taky uklidnila a lidé se tam baví stejně jako u Atlantis.

  LC: Major Lorne je druhý ve vojenském řetězu velení po Sheppardovi. Co jste do té role vložil ze sebe, co se do ní z vás přeneslo?

  KS: Můj přístup k Lornovi byl takový, aby měl co nejvíc duality. Umí být velmi silný a horlivý, když musí, ale když se věci uklidní, tak dokáže být uvolněný a brát to s humorem. Tohle je to, co si myslím, že mu dávám a taky je to to, co ho udržuje velmi reálnou postavou a jeho reakcím to dodává na přirozenosti.

  LC: Ve 4400 je mnohem větší štáb a mnohem víc lidí než u SGA. Je větší štáb nějak víc problematičtější, třeba ruší ten počet lidí a věcí přípravu, učení textů atd.?

  KS: Ne nezbytně. Chce to hlavně dobře naplánovat, dobře provést a skvěle napsat. Ale je pravda, že natáčení a příprava scén probíhá ve stejnou dobu.

  LC: Dělal jste na roli agenta Garrityho konkurz?

  KS: Ano, dělal.

  LC: Jaká byla vaše reakce na scénář, kde jsou lidé unášeni mimozemšťany a později vráceni, a posléze zařazováni do lidské společnosti?

  KS: Protože jsem sám byl vychován mimozemšťany, nebyl to pro mě problém a připomnělo mi to dětství.

  LC: Tento podzim začíná čtvrtá série 4400. Co byste rád nově představil ve své postavě?

  KS: Myslím si, že je to zase humor, co dělá vedlejší postavy a protože ve 4400 je hodně hustá atmosféra, potřebuje přesně takovéhle postavy, aby ji s trochou nadhledu a humoru odlehčily.

  LC: V Atlantis nemá Lorne moc společných scén třeba s Teylou nebo Rononem. Jak si myslíte, že by to v nějaké epizodě fungovalo?

  KS: Lornovy schopnosti vojáka a bojovníka ještě určitě nebyly dostatečně ukázány, takže nemusím říkat, že bych byl rád, kdyby mohl své schopnosti ukázat vedle někoho dalšího.

  LC: Vím, že při natáčení Atlantis si všichni užijete spoustu legrace. Můžete nám říct nějaký váš nejzábavnější zážitek z natáčení?

  KS: No, to bylo jednou na táboře.. ne počkejte, to je špatný seriál. Žádný příklad vám dát nemůžu, protože jsem slíbil, že nikdy neprozradím tajemství žádného z kanadských žertů, které se kdy při natáčení staly.

  LC: Máte někdy touhu psát, režírovat nebo produkovat? Zůstal byste u žánru sci-fi nebo byste rád zkusil něco jiného třeba nejen v televizi, ale i ve filmu nebo divadle? Jaká je vaše vysněná role?

  KS: Komedie byla vždycky můj oblíbený žánr a ano, rád bych zkusil v budoucnosti psát či režírovat. Napsal jsem už scénář pro svůj malý film a už jsem si zkusil i režii na krátkém filmu, který jsem točil v roce 2004 s několika přáteli. Jmenuje se Green Trees.

  LC: Máte dost velkou fanouškovskou základnu. Byl byste ochotný na našem webu, thescifiworld.net, odpovídat na dotazy fanoušků na fóru?

  KS: Proč ne. Ale buďte ke mně něžní, jsem velmi citlivý a rychle se dojmu k slzám.

  LC: Jaké jsou, kromě vašeho zaměstnání, vaše koníčky?

  KS: Moje rodina, literatura, cestování, vaření.

  LC: Bude od vás čtvrtá sezóna 4400 vyžadovat víc času?

  KS: Doufám, že ano.

  LC: Která postava ve 4400 je podle vás nejzajímavější a mohla by se stát nebezpečnou?

  KS: Garrity je velmi nebezpečný, protože má velké problémy s plynatostí. Nejzajímavější postavou je Ryland a určitě taky nejnebezpečnější.

  LC: Loni jste se letmo objevil i ve dvou epizodách Battlestar Galactica. Jak tam vypadá natáčení?

  KS: Bylo to hodně zábavné, ale v té jejich výstroji jsem se strašně potil, je v ní hrozné horko.

  LC: Můžete nám popsat natáčení série Blade?

  KS: To bylo skvělé. Opravdu jsem si tam to natáčení užil. I když ten proces rozpadání se na konci byl velmi vyčerpávající.

  LC: Má major Lorne už nějaké křestní jméno?

  KS: Evan. To už je oficiální.

  LC: Kdybyste nebyl herec, co byste byl?

  KS: Astrofyzik, řidič závodního auta, průvodce v seriálu o vaření, zloděj, prodejce encyklopedií, alkoholik, rybář okounů, zpěvák, fantastický tanečník, nositel Nobelovy ceny za nejdůležitější knihu na světě.. jo, to bych dělal.

  Rozhovor s Kavanem Smithem dělala Linda Craddock.
  Z The Scifi World přeložila a upravila Klenotka.