Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 29.10.2006 – interview s Kate Hewlett

  fotoV prvej sezóne v epizóde Hot Zone krátka zmienka Davida Hewletta zmenila možnosti v budúcnosti. Povedal producentom že má sestru, ktorá hrá a teoreticky by mohla byť zapojená neskôr do seriálu, scenár bol zmenený, zmienka o Rodneyho bratovi bola zmenená na sestru Jeannie. Od vtedy bola postava očakávaná, a fanúšikovia čakali kedy sa objaví. Teraz v tretej sezóne Atlantisu prichádza Kate Hewlettová, pokrvná sestra Davida Hewletta, a hrá fiktívnu sestru Rodneyho. Božská inšpirácia, alebo iba triezve uvažovanie? Pokiaľ ste videli epizódu rozhodli ste sa sami. V našom rozhovore Kate rozpráva o epizóde Sga 3×08 Mckay and Mrs.Miller, a takisto analyzuje svoju úlohu vo filme „A Dog’s Breakfast.“

  Otázka: Kate, vďaka že to že ste nám venovali nejaký čas toto poobedie.

  Kate Hewlett: Nie je problém, ďakujem.

  Otázka: Idem s tým rovno na vec, ak vám nevadí, pretože je to dôležité, a každý o tom rozmýšľa. Ste Davidova sestra, aký on je?

  Kate: (Smiech). On je príšerný! (smiech), aký je? No je úžasný, fantastický. On je veľmi bláznivý. Je perfektné s ním pracovať, a takisto s ním vyrastať. On je na mňa veľmi skúpy, ale myslím že mu to vraciam.

  Otázka: On je starší brat?

  Kate: Áno, on je o 9 rokov starší.

  Otázka: Deväť rokov starší?

  Kate: Áno.

  Otázka: Ok, takže to nie je také ako keď si idú dvaja úplne po krku?

  Kate: Nie celkom. On je starší a ja som mladšia, takže on sústredil svoju krutosť na zvyšné moje sestry, a tie na mňa. Takže medzi nami to vždy bolo v poriadku.

  Otázka: Ak dlho ste očakávali natáčanie Atlantisu?

  fotoKate: Nikdy som nemyslela nad touto možnosťou, pretože jeho kariéra bola vždy oddelená od mojej. Hádam že to bolo pred rokom, keď o tejto možnosti prvý krát povedal mne, pretože scenárista Martin Gero videl hru, v ktorej som hrala, a povedal Davidovi že máme veľmi podobný štýl ako hýbeme rukami, štýl ako rozprávame, a podobné veci, a on dostal nápad. A potom keď som o tom prvý krát počula som si stále myslela „to je veľmi pekné, ale tu nie je možnosť….“ Ja som si len nevedela predstaviť ako by to mohlo dopadnúť. Takže je to veľmi vzrušujúce že sa to skutočne stalo.

  Otázka: Matin s nami hovoril niekoľko krát, ale nikdy nehovoril o hre, ktorú Brendan Gall odporúčal, ktorá je zodpovedná za to že vás vytiahol do Atlantisu. Môžete nám o tom povedať?

  Kate: Bolo to v skutočnosti veľmi zábavné, pretože hra na ktorú sa prišiel pozrieť bola na francúzskom festivale. Tam sú vždy hry ráno, a o jedenástej večer. A táto hra ktorú videl sa volala „Head smashed in Buffalo jump“ a Brenden ju režíroval a v tejto konkrétnej hre neviem prečo som bola extrémne nervózna a skutočne som sa zakoktávala. A práve po tomto povedal Martin Gero ako sme si podobný s Davidom. Je to zábavné, pretože David sa má tiež sklony k zakoktávaniu, takže mi to v skutočnosti pomohlo pri tejto príležitosti.

  Otázka: Takže ste tú noc tak trochu hrali Mckaya“

  Kate: Tak trochu, mala som Mckayovské predstavenie! (smiech)

  Otázka: Teraz vedeli ste že boli v publiku?

  Kate: Nevedela som, stretla som ich až potom. Neplánovala som to.

  Otázka: Kedy ste sa prvý krát dozvedeli že existuje taká postava, pretože pred dvoma rokmi to bola jeho zmena z Mckayovho brata na sestru.

  Kate: To som vedela, to mi povedal. Iba som vedela že to bol roztomilý príbeh. Vedela som o tom niečo, ale nevedela som že sa to naozaj stane.

  Otázka: Pozerávate seriál?

  Kate: Pozerávam! (smiech)

  Otázka: To je úprimná odpoveď.

  Kate: Nedostali sme aktuálnu tretiu sezónu.

  Otázka: Ste v Toronte.

  Kate: Áno som v Toronte. Takže to bolo dosť zložité vidieť tú epizódu. Ale keď som išla do Vancouveru prvý krát natáčať „A Dog’s Breakfast“ videla som niekoľko epizód. Myslím že som videla asi 5 epizód celkovo, ale sa mi to skutočne páčilo.

  Otázka: Aká je vaša najobľúbenejšia epizóda?

  Kate: Mám rada – bol to Duet? Je to meno? Tá epizóda s –

  Otázka: Spoločnými osobnosťami?

  Kate: Áno, túto jednu zbožňujem. A naposledy som videla tú kde bol uviaznutý v jumperi.

  Otázka: Grace under Pressure.

  Kate: Myslím že to bolo úžasné, to je moja najobľúbenejšia. Myslím že je fantastické vidieť spolu Davida a Amandu.

  fotoOtázka: Z vášho pohľadu kto je Jeannie Millerová?

  Kate: Kto je Jeannie Millerová? Myslím že je to veľmi chytrá žena, ktorá má príležitosť stať sa veľmi slávnou vedkyňou. A ona si vyberá normálny život. Vyberá si rodinu, a lásku v normálnom živote, nie život v akom žije Mckay. Myslím že je to veľmi silné rozhodnutie. Pokiaľ ide o jej vzťah s bratom, tak je veľmi zatrpknutá za to že ju opustil, hlavne pre jedno s jej rozhodnutí.

  Otázka: Nehovoril s ňou 4 roky.

  Kate: Áno, čiže si myslím že je to pekná rana, ale ona nepatrí k ľuďom, ktorý by to ukazovali. Navonok je veľmi neoblomná.

  Otázka: Keby ste mohli zmeniť niečo na tej epizóde zmenili by ste niečo?

  Kate: Nie, myslím si že to bola výborná epizóda. I keď to môže znieť divne, želala by som si aby bola dlhšia (smiech). Bola by sranda keby to bola dvoj-epizóda. Domnievam sa že celá tá záležitosť s Rodom s alternatívneho vesmíru bola skutočne zaujímavá, a prenikla do podstaty Rodneyho charakteru – Meredithovho charakteru. A mohlo byť veľmi zaujímavé vidieť viac ako Jeannie pôsobí na Rodneyho a ako by ho jej prítomnosť na Atlantise zmenila.
  Bola to skoro epizóda s tromi Mckayovcami, miesto dvoch. Myslím že Rod bol skutočne nevyhnutní, a páči sa mi tento element v epizóde. Toto je nutné aby tam bola i strana scifi. Nemôže to byť iba príbeh o bratoch a sestrách.

  Otázka: Pravda, on tvoril hlavný príbeh.

  Kate: Áno, to sa mi páči. Ale skutočne by sa mi páčilo vidieť viac zo vzťahu Jeannie a Rodneyho.

  Otázka: Hovoríte že ste nemohli vidieť celú 3.sezónu. Zariaďujete aby ste tieto epizódy videli všetky?

  Kate: Áno, už som dostala kópie epizód od Martina Gera.

  Otázka: Je niečo z natáčania také zaujímavé, čo vám obzvlášť ostane v pamäti?

  Kate: Z celkového zážitku z epizódy?

  Otázka: Presne tak, z toho celého.

  Kate: Musím povedať že Hermiod to urobil celé skutočne špeciálne (smiech). Ľudia komentovali môj výraz keď som sa na neho pozerala, to bola časť prvého dňa. Prvý deň bol ako smršť. Bolo to šialené. Výprava bola tak fantastická že skutočne sa cítite akoby ste boli naozaj na Daidalovi, na Atlantise. Bol to proste šialený deň a ja som bola jeho súčasťou. Ja som tomu nemohla uveriť. A on mal malý pulz (Hermiod)!

  fotoOtázka: On mal pulz!

  Kate: On mal pulz a žili. Úžasné, bolo to ohromujúce.

  Otázka: No pre niekoho kto nepozerával Stargate od začiatku musí byť státie pred malým silikónovým mimozemšťanom – to musí byť fakt sila.

  Kate: Ja som v E.T (smiech). Sen každého dieťaťa. A tiež celková skúsenosť. Herci boli pozoruhodný, boli zábavný a každý bol taký milý. Tiež som pracovala s tak trochu s Davidom Nyklom, a on bol úžasný, veľmi zábavný. Avšak nepracovala som vôbec s Paulom.

  Otázka: Áno, on nebol v tej epizóde.

  Kate: Ale s Rachel, Joe, Torri a Jasonom – myslím že to bol iba jeden deň, čiže som nebola s týmito ľuďmi veľmi veľa.

  Otázka: Už je tu snaha vás dostať späť, o čom by som sa rád s vami porozprával v nasledujúcich momentoch. Táto epizóda bola veľmi osobná. Po akej stránke vás scenár oslovil?

  Kate: Scéna na konci, keď som pozerala Davidove video. (Rodneyho video).

  Otázka: Áno, z Letters From Pegasus.

  Kate: Už počas čítania scenáru to bola veľmi silná scéna. Skutočne sa mi páčil ten záver. Ale v skutočnosti filmovanie tejto scény bolo zaujímavé, pretože som nikdy nevidela takúto epizódu pred tým, a Martin Wood odložil to video, čiže som to nemohla vidieť pred natáčaním. Akurát som pozerala na Davida a rozmýšľala, Bože, môj brat je v tomto ohromujúcom seriály, a je úspešný. On to zvládol. A ja som tu s ním, a budem súčasťou toho celého na týždeň. Celé ma to dosť zasiahlo, a on zahral tú scénu tak prekrásne. Čiže som sa snažila neplakať, pretože si nemyslím že som v tej scéne mala. A keď prišiel David, a mali sme sa objať, a potom som začala… Bola som v rozpakoch.

  Otázka: Videli ste zvyšok tej epizódy:

  Kate: Nie, nevidela. Ale chcem, musím si zohnať kópiu od Davida. Otázka: Mali by ste. Pretože v tejto scéne obzvlášť, bol Mckay úplne odlišný ako v zvyšku epizódy. Pretože hovoril o vodcovstve, a on si myslel že je v tom najlepší. Ale na konci povedal „viete čo zabudnite na toto všetko, chcem akurát aby sa toto dostalo k mojej sestre“. Bola to skutočne silná scéna, mali by ste si to celé pozrieť.
  Martin Wood vás popísal že máte Hewlettizmus?

  Kate: (Smiech). Snažila som sa niekoľko rokov toho zbaviť! (smiech) To nie je moja vina!

  Otázka: Čo bolo náročné na pracovaní s dvomi Mckaymi, s každým s pohľadu Jeanninej emocionálnej stránky?

  Kate: Myslím že s jej emocionálnej stránky to bolo dosť zložité, pretože ona mohla vidieť cestu ako sa mohol jej brat uberať.

  Otázka: On rozumel odkiaľ ona prichádzala! (Rod)

  Kate: Hej!

  fotoOtázka: Tento alternatívny Mckay mal dokonca obrázky jej detí v peňaženke. A ona sa otočila aby videla jej skutočného brata, je to ako „fuj“ (smiech).

  Kate: Zo stránky dvoch Mckayov to bolo skutočne náročné, a hlavne pre Davida. Bolo tu pár scén keď sme hrali vlastne z nikým, takže museli sme si byť istý, že sa pozeráme na presne to isté miesto. Je dobré keď je tam tenisová loptička, alebo niečo k čomu môžete rozprávať, ale keď sa hýbete – to potom musíte robiť znovu a znovu, a znovu až kým sa stále nepozeráte na to isté miesto. Pre mňa to bolo skutočne zaujímavé, pretože to bolo len pár scén, ale David toho musel natočiť viac ten týždeň. Myslím že to bola veľká výzva.

  Otázka: Na čom myslíte že je postavený úspech epizódy Mckay and Mrs. Miller? 89% z čitateľov Gateworldu ju ohodnotilo za 8 z desiatich, alebo vyššie.

  Kate: Ó, to je úžasné.

  Otázka: Neslýchané.

  Kate: To je fantastické, to som nevedela.

  Otázka: Je to neuveriteľné, v skutočnosti táto epizóda získala viac hlasov ako epizóda sg1 v tom týždni čo sa pred tým nikdy nestalo.

  Kate: To je veľmi zaujímavé. Som rada že sa to ľuďom páčilo, pretože som mala pocit že scenár bol taký úžasný, že som dúfala že to bude skvelá epizóda. A keďže sa pred tým o tom dlho rozprávalo aké by to mohlo byť, čiže som skutočne rada že sa to ľuďom páčilo.

  Otázka: Pravda, čo iba zvyšuje šancu aby ste sa vrátila. Martin nám už povedal že pracuje na vašom návrate.

  Kate: To by bolo fantastické. Dúfam že nie dve Jeannie, a žiadna tenisová lopta (smiech)!

  Otázka: Človek nikdy nevie.

  Kate: Rada by som sa vrátila späť.

  fotoOtázka: Povedzte nám o práci na filme „A Dog’s Breakfast“. Aký zážitok to bol?

  Kate: To bolo kompletne iné od stargate, a bola to takisto vynikajúca skúsenosť. Veselé bolo to že David mi povedal – neviem či nechcel aby som mala veľké očakávania, alebo niečo také, proste mi povedal že budeme natáčať v jeho doma s video kamerou. Bez rozpočtu. Malo to byť so mnou, Mars a Paulom McGillionovcami. A prišla som tam, a bolo to šialené, veľká vec s týmito všetkými zaujímavými ľuďmi.
  A znovu scenár bol fenomenálny. David vo filme nie len hral, ale ho i režíroval. Od Atlantisu to bolo odlišné v tom že sme nepracovali spolu iba ako herci – napísal pre mňa postavu.

  Otázka: Povedzte nám o tej postave.

  Kate: Ona je veľmi zábavná. Niekto sa ma akurát pýtal ako by som popísala jej osobnosť, a ja som povedala že ona som ja len s lepšími šatami. Je to podobný vzťah medzi bratom a sestrou ako pri Jeannie. Táto postava je najväčšia úloha akú som kedy mala vo filme.
  V tomto filme je Davidova postava samotár. Rozhodne sa že sa nezasnúbim. Totálne sa mi rozhodne znechutiť chlapa s ktorým som sa mala oženiť. Je to veľa napätia, ale vyzerá to na vzťah medzi bratom a sestrou kde je vždy napätie. Nie je to ako keď spolu nehovoria 4 roky, sú v kontakte každý deň, ale majú zložité vzťahy. On robí nepríjemné veci.

  Otázka: No dúfam že to tento rok uvidím.

  Kate: Ja dúfam tiež. Videla som nezostrihanú verziu, ale vyzeralo to skutočne zaujímavo.

  Otázka: Kam sa bude vaša kariéra uberať teraz?

  Kate: V tejto chvíli akurát píšem a blogujem. Zúčastňujem sa veľa konkurzov. V marci mám hru nazvanú „Vznešení parazit“.

  Otázka: Vznešený parazit?

  Kate: Je to v skutočnosti scifi. Hrá tam i Julian Richings známy z X-Mena. Bude to tento marec v divadle „Passe Muraille“.

  Otázka: No kým máte radi vašu prácu, tak dovtedy ste šťastný! Platí to u vás s herectvom?

  Kate: Absolútne. Najlepšie je keď robíte na svojej vlastnej práci, je to vynikajúce, pretože nemusíte čakať až vám zazvoní telefón.

  Z Gateworld.net preložil a upravil Jonas – SG portal

  Súvisiace linky:
  blog Kate Hewlett
  stránka filmu A Dog’s Breakfast

  fotoPoznámka prekladateľa: Vzhľadom k náročnosti prekladaného rozhovoru boli niektoré frázy upravené, a neboli prekladané úplne doslovne, avšak snažil som sa nemeniť význam viet. Nejaké tie chyby sa iste vyskytli, za ktoré sa omlúvam (i za tie pravopisné). Tak zase niekedy nabudúce – Jonas.