Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 21.7.2007 – Exkluzivní rozhovor s Davidem Nyklem

  Přepis video-rozhovoru s Davidem Nyklem, který jsme pořídili na Festivalu Fantazie v Chotěboři 6. 7. 2007. Za kamerou seděl einstos, rozhovor vedl Pomeranc a dále byli přítomni Klenotka, Tar-ara a Hemi.

  David Nykl: Dobrý den, zdravím sga-project.com, ať se vám daří.

  Pomeranc: Přijel jsi k nám tady do Chotěboře přímo z natáčení nových epizod, pokud víme.

  DN: Jo, je to tak.

  P: Jaký máš dojem z toho natáčení?

  DN: Jaký mám dojem z natáčení nových epizod SGA? Je to hrůza, už to nesnáším, nemůžu už dál. Prosím vás už dost. (smích) Máme teď letní prázdniny. Tři týdny nám laskavě produkce udělala volno, takže jsem přijel do Čech, abych se mohl setkat s fanouškama.
  Točíme čtvrtou řadu, máme už devátou epizodu myslím, ono se to tak furt mele. Devátá, nebo desátá? Desátou jsme natočili, takže dobrý, příjemný. Točili jsme Reunion a chystá se Quarantine, která bude hnedka už příští týden.

  P: Točíte na přeskáčku.

  DN: No, ono právě… (smích) Právě jsem říkal Martinovi (pozn. člen klubu Stargate Command) v autě, že jsem se nechal ostříhat na prázdniny a oni tam právě ještě měli jeden den se mnou a řekli, že to vysílají obráceně. Takže v jedné epizodě budu mít krátké vlasy a v té následující je budu mít zase delší. Takový zajímavosti jim dělám.

  P: Nějaký detail by si nám mohl prozradit? Ohledně Zelenky…

  Klenotka: Nebo spoileřík…

  DN: Můžu prozradit, že v příští epizodě zachráním Atlantis. (úsměv) Budu lézt skrz vzduchotechniku. Měřili mi to přímo na tělo, abych se tam vešel. (úsměv)

  P: Jak si rozumíš s Amandou, s novýma členama v týmu?

  DN: Amanda je skvělá, ona k nám přišla už na osm, sedm epizod. A právě v té příští budu mít s ní dost hodně scén, tak se na to docela těším. (úsměv) Ten text mám, jsem se to zrovna i tady na hotelu učil. Budeme mít jednu scénu, kde jsme v transportéru… jsme uvízli… s Amandou… já s ní … (úsměv)

  P: Na tělo?

  DN: (smích) Neřeknu.

  P: Na blogu jsi psal o svém novém filmu, který si natáčel u jezera Okanagan. Co nám o něm můžeš říct, jakou tam hraješ postavu?

  DN: Skvělý film. Hraju hlavního hrdinu, je to kryptozoolog. Existuje takový jev u nás ve vnitrozemí, v jezeře Okanagan. Podobně jako v Loch Ness ve Skotsku, tam prý žije příšera. Už v bájích a mýtech indiánů tam o ní mluví. Film je o skupině akademiků, která se vydá na lov téhle příšery, takzvané Ogopogo. (úsměv) Takže lovíme Ogopogo a nedaří se nám to, o tom ten film je. (úsměv) Bylo to hodně náročné natáčení, točili jsme to asi 24 dní. To se mi povedlo teda vklínit mezi natáčení posledních epizod, takže od té doby jsem se tomu blogu vůbec nevěnoval, protože jsem neměl vůbec čas. (úsměv) Dotočili jsme Ogopogo, vrátil jsem se, je to asi 500-600 kilometrů ve vnitrozemí. To málo kdo ví, ale v Kanadě máme poušť, takže sucho, 35 stupňů, opravdu vedro bylo. Vrátil jsem se, natočili jsme poslední epizodu no a prázdniny. Jsem tady. (úsměv)

  P: Je to zase vědec ta postava, jaký je tvůj herecký sen? Co by sis chtěl zahrát?

  DN: Záporáka. (úsměv) Párkrát jsem si zahrál, například v Jake 2.0. Poláka protivného jsem tam hrál. (úsměv) Chtěl bych se víc tím směrem se ubírat.

  P: Nějaká velká produkce tě láká?

  DN: Větší produkce, jako film nějaký?

  P: Ano.

  DN: No, zatím to tak ještě úplně ne. Chodím teda furt na konkurzy, různě mě oslovují z různýma projektama. S časem si to ale musím dělit, aby mi prostě na všechno stačil. Ale vždycky podle textu a režiséra.

  P: Když jsme mluvili o blogu a o internetu, navštěvuješ fanouškovská fóra, čteš si tam?

  DN: Kdy můžu, sotva ovládám tady svůj mobil jednoduchý. (smích) Ono je to tak, že jako párkrát, ne že bych tam trávil čas. Internet je, jak se řekne anglicky „cumulative“, že to tam prostě zůstane, ta informace, takže stačí si k tomu sednout jednou, to jsem párkrát udělal. (úsměv) Ale třeba jako fan-fiction nečtu, lidi se mě na to vždycky ptají, jestli čtu fan-fiction. (úsměv) Skutečně nečtu.

  P: Jsem chtěl zavést tu otázku dále, jestli používáš nějakou přezdívku? Protože my všichni se známe podle přezdívek.

  DN: Používám. Používám přezdívku David Nykl. (úsměv)

  P: V dětství jsi neměl žádnou přezdívku?

  DN: Ne, neměl. A i kdybych měl, tak bych vám to rozhodně neřekl. (smích)

  P: Dostaneme se k Spacey Award.

  DN: Ježiši no ano, vy jste to vysledovali všechno. (úsměv)

  P: Ano, viděli jsme.

  DN: Já jsem to ještě neviděl, jak to vypadalo?

  P: Jo, vypadalo to pěkně, přirozeně. (úsměv)

  DN: Pěkně přirozeně… (smích)

  P: Nevím, jak jste to cvičili, jestli se to nacvičuje, takové scénky.

  DN: (kroutí hlavou) Nám zavolala produkce, že jsme vyhráli nějakou cenu za nejpopulárnější seriál. To je kanadský kanál, ten Space. My tam běžíme teprve druhý ročník, na sci-fi v americe… Ne počkej, i Space vysílal už třetí řadu, když teď to teprve vychází v americe. Kanada předběhla ameriku ve vysílání té třetí řady, tím se to dostalo na internet. Ono to má jeden nešťastný dopad, a to ten, že to ovlivňuje ty americké „ratings“(sledovanost; pozn.), které ovlivňují, jestli se to zase obnoví. Tak tím, že za prvé udělají tu blbost, mají šest měsíců mezi první půlkou a druhou půlkou přestávku, tak tím tomu taky moc nepomáhají.

  P: My sami se tomu divíme.

  DN: Já nevím, nechápu, proč to dělají. Proč to takhle rozdělují. Myslím si, že je to tím, že jsme ten nejsilnější seriál, který mají. A že nás chtějí rozmístit, abychom byly jako dva styčné body a mezi ně dávají všechny ty ostatní seriály, kterýma se snaží obnovit sci-fi, nebo udělat nové populární seriály jako Eureku třeba. Painkiller Jane teď běží, a takové různé. To nepomáhá a taky to, že to běželo prvně v Kanadě, tak si to lidi stáhli, viděli to na internetu a nesledují to v přímém přenosu.

  Klenotka: Ve Velké Británii to taky běželo, SG-1 taky. Ale Atlantis má pořád největší sledovanost, měly myslím 1.5, Vengenance nebo First Strike a Unending 1,7. Painkiller Jane to je novinka a nikdy nepřekročili 1.0, takže tak nějak doufáme, že ta pátá série bude.

  DN: Snad. Producenti o tom mluví, ty čísla, 1.5. Začali jsme 2.0, říkají, že každý bod je zhruba milión lidí. Takže milión a půl lidí sledovanost si myslím, že není špatné. Když se to jako vezme celosvětově, tak je to asi 10 miliónů lidí týdně, co to sleduje.

  K: Celá Česká republika.

  DN: Celá Česká republika. (smích)

  P: Jaký to je pocit, když na tebe kouká 10 miliónů lidí týdně?

  DN: Pocit to žádný není, protože přijdeš do studia a je to jako tady s váma. Se všema se znáš a prostě při tom běží kamera. To, že to potom deset miliónů lidí sleduje, tak to už seš potom doma a myješ nádobí. (úsměv)

  P: To už nevnímáš?

  DN: To už u toho nejsem. (smích)

  P: Na závěr nás zaujala ta scéna ze Spacey Award, kdy se perete o tu cenu. Kdo jí má vlastně doma?

  DN: (zamyšlení) Já vůbec nevím… Vůbec netuším, předpokládám, že asi Joe si ji vzal. Ta byla za…

  K: To byla za nejoblíbenější seriál, a vy jste se tam o to začali nějak přetahovat. Vím, že Joe Flanigan tam skočil na Jasona…

  DN: Jo. (smích)

  K: To by nás zajímalo, kdo vyhrál ten souboj.

  DN: Pokud to byla cena za seriál, tak to asi zůstala v produkci. Nebo Joe si ji možná nechal. Vím, že David (Hewlett; pozn.) vyhrál za nejpopulárnějšího herce. (úsměv) Tu má doma.

  P: Tu by si nenechal vzít.

  DN: Tu by si asi nenechal vzít. (smích) Tu má doma, tu za seriál ale opravdu nevím.

  P: To bude od nás všechno.

  DN: Tak děkuju.

  SGAP: My ti děkujeme.

  Přepis vytvořil Pomeranc.