Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 20.4.2006 – interview s McGillionem

  fotoPaul McGillion študoval pedagogiku a herectvo na Univerzite, a okrem toho bol zapojených do niekoľkých športov, medzi ktorými sa stal freestylový wrestlyngový šampión. Po skončený školy začal pracovať v divadle v Toronte. Prvý krát sa objavil v hviezdnej bráne v sg1 v epizóde The Torment Of Tantalus (1×11), kde si zahral mladého Ernesta Littlefielda. Keď sa v roku 2004 začal natáčať nový seriál Stargate Atlantis sa stal hosťujúcim hercom, ktorý sa objavoval vo väčšine epizód. Od druhej sezóny sga sa dostal medzi hlavných hercov, objavujúcih sa každú epizódu.

  Otázka redaktora: Stane sa vám niekedy po natáčaní scén že ostávate hovoriť škótkym prízvukom bez toho že by ste si to uvedomovali?

  Paul McGillion: Ano, a dosť často. Podobné príhody sa mi stávajú veľmi často.

  Otázka: Študovali ste herectvo, chvíľu ste robili i v divadle, chceli by ste si zahrať nejaký Shakespearovský charakter, a ak áno, tak prečo?

  Paul McGillion: Hmm. Som príliš starý aby som hral Hamleta, ale možno nejakú škótsku postavu. Možno Macbeth, určite by bola výzva pre mňa hrať nejakú takúto postavu.

  Otázka: Aké sú vaše očakávania do tretej sezóny, hlavne ohladom vyvíjania sa charakteru doktora Becketta?

  Paul McGillion: Očakávam že 3. sezóna bude pokračovať v tom čo už začala 2. sezóna. Myslím si že v prvej sezóne bola postava veľmi špecifická, ale ako išiel seriál, mám taký pociť že doktor Beckett je jedna z najviac vyvíjajúcih sa postáv. A ak to bude takto pokračovať, tak to bude fantastické. Rád by som videl i Beckettov príbeh, odkiaľ prišla postava, aký bol jej život, či život na Atlantise. Ešte sme ani nevideli kde Beckett žije na Atlantise. Možno toto uvidíme v tretej sezóne.

  fotoOtázka: Natáčate aj vy viac epizód v rovnakom čase, tak ako sa to robí u sg1?

  Paul McGillion: Na začiatku sezóny nie, ale ako sa blíži koniec roka, keď treba niečo dohnať, tak vtedy. V tom čase treba niekedy natáčať i tri epizódy naraz. Takže jeden deň natáčam scénu z epizódy, ktorú sme natáčali pre mesiacom a pol, ale sme ju nedokočnili.

  Otázka: Prvý krát ste sa objavili v hviezdnej bráne, keď ste hrali mladého Ernesta

  Littlefielda. Aká bola vaša skúsenosť odtiaľ?

  Paul McGillion: Bola to veľi zaujímavá skúsenosť. Bola to vtedy prvá sezóna stargate, a tú epizódu, v ktorej som hral režíroval Jonathan Glassner, jeden z producentov sg v tom čase. Keď sa za tým obzriem, tak to bola veľmi významná úloha, pretože ja som bol prvý, kto prešiel hviezdnou bránou. Hlavný rozdiel v tom bol že som bol hosťujúci herec, a nie jedna z hlavných postáv. Bolo to zaujímavé, a vtedy som samozrejme nemal ani potuchy že si niekedy zahrám doktora Becketta.

  Otázka: Pracujete na nejakých projektoch mimo hviezdnej brány?

  Paul McGillion: Robím niekoľko rozličných vecí okrem Atlantisu. Bol som producentom filmu s názvom „See Grace Fly“. Ak ste ho ešte nevideli, tak by ste mali, pretože ide o veľmi dôležitý film o mentálnych chorobách, schyzofrenii, a rôznych náboženských Otázkach. A myslím si že je tu niekoľko skvelých hereckých výkonov. Išlo o najviac nezabudnnutelný film, na akom som kedy pracoval. O dva týždne začínam s David Hewlettom pracovať na filme „The Dog’s Breakfast“, ide o komédiu s ním, a jeho sestrou Kate, o skutočnom živote. Narozdiel od filmu „See Grace Fly“ ide o film sveľmi zábavným scenárom. Na Davida som fakt hrdý, scenár je super.

  fotoOtázka: Čo máte najradšej na svojej práci?

  Paul McGillion: Myslím že ľudí, s ktorými pracujem. Mám rád svojich spolupracovníkov, stali sa mojími skutočnými priateľmi. A nemyslím to ako klišé, ale oni sú naozaj ako rodina, a mám ich rád pre ich individuálne talenty, a hlavne priateľstvo. David Hewlet je momentálne jedným z mojích najbližších priateľov, a nikdy by som ho nestretol, keby nebolo hviezdnej brány.

  Otázka: S ktorými ľuďmi sa vám najlepšie profesionálne pracuje na hviezdnej bráne?

  Paul McGillion: Iba pre ujasnenie, že koho uznávam najviac ako herca?

  Otázka: Presne!

  Paul McGillion: Och, viete veľa. Ale tu je naozaj veľa ľudí. Mám rád Billa Murraya pre jeho zábavnosť, ale zároveň i cit pre niečo dramatické.

  Otázka: Pár otázok pre vás od fanúšikov z rôznych fór. Aký je váš naoblúbenejší film?

  Paul McGillion: Je ťažké vybrať práve jeden najoblúbenejší. Ale asi by som vybral film „True Romance“ (Pravá láska), to je prvé čo ma napadlo, ale či je naozaj naoblúbenejší, hmm.

  Otázka: Vaša najoblúbenejšia hra?

  Paul McGillion: Hra? Oh, no je ich veľa. S tých klasických by som vybral asi Hamleta.

  Otázka: Najoblúbenejšia citácia, alebo výrok zo staragte?

  Paul McGillion: Mojej postavy?

  fotoOtázka: Ano.

  Paul McGillion: (Veľmi dlhá pauza) No je ich tu pár, tak vyberiem tú naoblúbenejšiu (zase dlhá pauza). Myslím že keď som sa rozprával s Rainbowom (poručík Ford), neviem v ktorej epizóde to bolo, myslím že The Siege part 2: „Ste taký mladý milý chlapec, pokiaľ neotvoríš svoje malé trúfalé ústa“.

  Otázka: Posledná otázka. Aký je váš naoblúbenejší vtip?

  Paul McGillion: Och, kto to dopekla vymyslel. Obávam sa že môj naoblúbenejší vtip sa nemôže objaviť na internete.

  Otázka: To je v poriadku.

  Paul McGillion: No, ale ja neviem. Je to škótsky kačací vtip, ale viac vám naozaj povedať nemôžem. Ale keď vypnete nahrávanie, tak vám to poviem.

  Prevzaté a upravené z Thescifiworld.
  Rozhovor preložil Jonas.