Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 2.9.2007 – Paul McGillion interview

  Paul McGillion se poprvé objevil ve světě SG v epizodě SG-1 „Torment of Tantalus“. V roce 2004 získal roli doktora Carsona Becketta ve spin-offu Stargate: Atlantis. Ve 2. sérii povýšil na hlavní postavu, ale Carson během 3. série zemře. Zatím za nejasných okolností by se měl ve 4. sérii na dvě epizody vrátit.
  Sci-fi world s ním dělal rozhovor na FedConu v Německu 16. června.

  Gilles Nuytens: Kampaň za záchranu vaší postavy byla úžasná. Psaly o tom noviny po celém světě. Jak se ohledně té kampaně cítíte teď?

  Paul McGillion: Bylo to skvělé. Ti lidé, kteří ji dali dohromady, odvedli úžasný kus práce. Myslím, že je to Michelle a Jenner a TJ, kteří to všechno organizovali a bylo to fantastické. Abych byl upřímný, nikdy v životě mě nenapadlo, že budu mít kampaň a kapelu zmíněnou v Today Show a London Times a všude po světě, jak jste řekl. Totiž nikdy, nikdy bych si nemyslel, že se to bude dít kvůli mně a je to velmi lichotivé.

  GN: Ve 4. sérii máte dvě epizody. Můžete nám naznačit, o čem budou?

  PMG: Nemůžu. Nemůžu vám to naznačit, protože sám nevím, co čekat. Ještě jsem nedostal scénář, takže nevím, co po mně budou chtít. Všechno co vím je, že se vracím a nebudu tam jako duch nebo cokoliv, takže to bude hodně zajímavé zjistit. Za pár týdnů jedu do Vancouveru na natáčení.

  GN: V poslední sérii nebylo moc zmínek o vztahu Carsona a Laury Cadmanové. Není to něco, co byste třeba rád rozvinul?

  PMG: Bylo to skvělé. Jamie Ray Newman je bezva herečka a byla zábava s ní pracovat. Ale nevím, jestli se vrátí a jestli budou ten vztah chtít nějak rozvíjet. Totiž, rád bych a kdyby to nebyla ona, tak nějaká jiná atraktivní žena. Nejlépe z Francie. Kdybyste to mohli zařídit, bylo by to skvělé.

  GN: Myslíte, že by bylo dobré vidět postavu Laury v epizodě Sunday, kde Carson zemřel?

  PMG: Myslím, že by to určitě šlo. Nevím jak by se to dalo udělat, možná jsme tam mohli mít malou schůzku. Určitě by to byla pro Carsona nějaká akce předtím, než zemřel.

  GN: Ale to neudělali.

  PMG: Ne, nic mi tam nedali. Nikdo se mnou nešel rybařit, mohl jsem jít na ryby, nikdo se mnou nebyl a navíc, žádné dívky pro Becketta. Smutná, opravdu smutná epizoda. A to nezmiňuji fakt, že ho zabili vybuchujícím nádorem, což je ještě horší.

  GN: Zajímalo by mě, jak se z toho Beckett dostane.

  PMG: Uvidíme, jak se vrátí.

  GN: Můžete nám říct něco o vaší roli v Sanctuary?

  PMG: Pracovat na Sanctuary bylo skvělé, je to moc výborný projekt a je pěkné být jeho součástí. Myslím, že je to první internetový seriál natáčený celý jenom na zelené plátno a na internetový seriál také extrémně drahý. Režíroval to Martin Wood, jehož jsem velký fanoušek a Damian Kindler, který píše spoustu let pro Stargate, byl také spoluproducentem. A pochopitelně to byla skvělá příležitost zahrát si s Amandou Tapping. Jméno mé postavy je Wexford. To je všechno, co můžu říct, protože mě Damian Kindler žádal, abych toho moc neprozrazoval. Je to ale velmi excentrická postava, hodně odlišný od Becketta, s bláznivým oblečením a zvláštním přízvukem, který není skotský, ale velmi odlišný. Pro mě to bylo zajímavé zahrát si tak jinou postavu a navíc, mám na obličeji masku, takže o to je to zajímavější. Slouží jako důvěrník Amandině postavě, takže ho snad, doufejme, ještě uvidíme.

  GN: Slyšel jsem, že jste měl malou roli ve filmu Loch Ness. Co nám o tom můžete říct?

  PMG: No, v Loch Ness mě taky zabili. Zdá se, že je to úděl mé kariéry. Snědla mě příšera, to můžu říct, protože je to jisté. Takže mou postavu rozžvýkali a taky to byl Skot, což je taky docela zajímavé.

  GN: Co od vás můžeme očekávat v následujících měsících?

  PMG: Teď jsem v Los Angeles a procházím si několik projektů a za tři týdny se vracím do Vancouveru na natáčení Stargate. A doufám i v nějaké filmové projekty v dalším roce. Za pár minut půjdu na pódium a rád bych vám poděkoval za všechna ta interview, která jste dělali během posledních pár let. Rád vás konečně poznávám osobně. A taky bych chtěl poděkovat fanouškům za podporu. Opravdu oceňuji všechnu podporu, kterou jste projevili mojí postavě. Vy jste ten důvod, proč jsem dnes tady a proč se vracím do seriálu.

  Rozhovor pro The Sci-fi World.net dělal Gilles Nuytens, pro sga-project přeložila a upravila Klenotka