Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 18.9.2006 – interview s Rachel Luttrell

  fotoThe Scifi World měl příležitost setkat se s Rachel v Bridge Studios při natáčení epizody „The Game“. Rachel hraje Teylu Emmagan, Athosianku, která se připojila k týmu Atlantis.

  Gilles Nuytens: Tak jak šlo dneska natáčení?

  Rachel Luttrell: Začínali jsme brzy, opravdu brzy. Bylo to docela dobré, příjemné, natáčíme ve vesnici, takže se tam nedá zas tak moc dýchat (smích). Je tam spousta prachu, který na nás všechny padá, ale zatím je to dobré.

  fotoGN: Na které epizodě pracujete?

  RL: Je to epizoda nazvaná „The Game“ a je to … bože, myslím epizoda 16 nebo 17. Jsme s touhle sérií téměř hotovi, což je dost šílené…a je to..nemůžu přesně říct o čem ta epizoda je, ale každopádně je to o tom, že jsme se pletli do života lidí jiné civilizace, přerostlo nám to přes hlavu a je tam spousta bitev a tak, ale je to hra. A my jsme skoro na konci.

  GN: A o čem „The Game“ vlastně je?

  RL: O čem je?…Nevím, kolik toho je na internetu, protože tahle epizoda pravděpodobně poběží až za 7 nebo 8 měsíců. Ale v podstatě je to o tom, že Sheppard a McKay objevili na Atlantis hru, přičemž si mysleli, že je to jen obyčejná hra, ale vlastně je v ní mnohem víc a je v ní zapleteno mnoho lidských životů. To je všechno, co řeknu.

  GN: Potom, co jste na Scifi WoRLdu po několik měsíců odpovídala na fóru fanouškům, je to něco, co byste doporučila i ostatním?

  RL: Ano, jistě. Je to dobré, že to můžete dělat ve svém volném čase. Jsou týdny, kdy mám moc práce a nemůžu, ale pak si sednu k počítači a odpovídám na otázky a to je většinou pozdě, pozdě v noci. Jistěže bych to doporučila. Je to zábava být ve styku s fanoušky a dělat to, když je vám hezky a příjemně a z domova.

  fotoGN: Jak dlouho vám ráno trvá změnit barvu vlasů a pak to zase večer měnit zpět?

  RL: Je to paruka. Není to barvou, moje vlasy jsou tmavé, tmavě hnědé a kdybych měla měnit barvu každý den, musely by moje vlasy po čase odumřít.

  GN: Vypadá to tak opravdově!

  RL: Já vím, že to vypadá opravdově, ale je to… 7000 dolarů… je to součást mého kostýmu (smích). Moje vlastní vlasy jsou tmavě hnědé. Rozhodli se, že je to tak lepší, protože nezničí moje vlasy a já jsem s tím souhlasila. Podívejte se, jak dlouho trvá udělat mi vlasy a make-up. 35 minut. Ano, asi 35 minut.

  GN: Nejsou tak dlouhé.

  RL: Ne, vůbec nejsou dlouhé. Dneska tu dobu zkrátili, Make-up trval asi 10-15 minut a pak vlasy asi taky 10 minut. Dneska použili nějaké sponky, takže to netrvalo tak dlouho jako jindy.

  GN: Postavy Teyly a doktorky Weirové dosáhly úroveň takového vzájemného respektu. Téměř se zdálo, jako kdyby mezi nimi vzniklo přátelství. Jak byste vysvětlila, že Teyla oslovila doktorku Elizabeth v epizodě „Misbegotten“?

  RL: Myslím si, že v tuhle chvíli je to velmi příjemné, když můžete člena týmu nazvat křestním jménem. Myslím, že Teyla a doktorka Weirová mají zvláštní pouto. Obě jsou ženy, obě jsou vůdkyně svých lidí a závisí na sobě, když se má o něčem rozhodnout. Myslím, že v tuhle chvíli je to velmi dobré.

  GN: Mluvila jste o scénáři, kde bychom se dozvěděli něco víc z Teyliny minulosti. Jak to vypadá?

  RL: Nijak. Zatím, asi bychom měli počkat, jak to dopadne. Totiž, doufám, že by to mohlo být ve čtvrté sérii, protože už jsme téměř na konci třetí a neměli jsme moc šanci o tom mluvit, což je občas docela frustrující, ale mají i mnoho dalších postav, kterým se musejí věnovat…ale snad to někdy bude.

  GN: Mluvila jste s nimi o tom?

  RL: Ano, mluvila.

  GN: A co vám řekli?

  RL: Řekli ano, řekli, že je opravdu zajímá podívat se do její minulosti, a objevit něco o ní, o její rodině, o tom kdo je a jak ji určité věci ovlivnily. Řekli, že o tom přemýšlí a že to chtějí udělat, tak doufejme, že to taky brzy udělají.

  fotoGN: Fanoušci můžou být opravdová podpora pro herce a seriál, ale taky jsou zvědaví na soukromí. Nebojíte se toho?

  RL: Ne, opravdu se toho nebojíme. Máte hranice a když chci něco říct, tak to řeknu a když nechci, tak to neřeknu. O rodině toho moc neříkám. Ale zatím jsem se nesetkala s nějakým fanouškem, který by kladl nějaké šílené osobní otázky.

  GN: A ta známá otázka na toalety?

  RL: Aha tahle..A ta pochází…?

  GN: Vlastně se na to ptal jeden můj přítel.

  RL: Na Vašich stránkách?

  GN: Ano..

  RL: Je dobře, že to přiznal. To ale nebyla osobní otázka, spíš taková velmi vtipná a bláznivá otázka.

  GN: Byl to ten můj přítel, ale já jsem to nevěděl.

  RL: Tak to už nejste přátelé! (smích) Kvůli tomu, co udělal! (smích) Ne vážně, nevzala jsem si to osobně, takže mu to ani nemusíte říkat.

  GN: Jak jste dosud spokojená s vývojem vaší postavy v téhle sezóně?

  RL: Popravdě, vlastně jsme neměli šanci cokoliv udělat…neměla jsem šanci ukázat divákům pokrok, o kterém si myslím, že Teyla udělala. Totiž, já cítím to, kdo Teyla je, ale neměla jsem šanci to ukázat divákům…takže (velký smích)…takhle to asi cítím. Takže uvidíme, jestli dostanu možnost něco udělat, tahle sezóna není ještě u konce, uvidíme.

  GN: Jaká pro vás byla nejvíc stresující a naopak nejzábavnější věc, co se vám tento rok stala? RL: Nejzábavnější část, hmm…to je zajímavá otázka. Já nevím, vždycky je skvělé vrátit se po pauze do práce a je opravdu výborné vidět znovu všechny ty lidi a vrátit se zpět do toho kolotoče. To je opravdu příjemný zážitek. A nejvíc stresující?

  Vážně nevím. Nezažila jsem za těch několik let tady opravdový stres. Opravdu žádný zážitek nemám. Bylo to dobré, celý tenhle rok byl hodně dobrý, dokonce jsem mohla i trochu cestovat. Bavilo mě natáčení a i když jsme letos Teylu moc neviděli, tak to nikdy nebylo tak zlé, abych se nechtěla vrátit na plac a pracovat s ostatními herci a členy štábu.

  fotoGN: Co myslíte, že uvidí fanoušci na konci sezóny?

  RL: Určitě bude zase cliffhanger, to určitě, zase otevřený konec…ale jinak vážně nevím…mluví se tu o nějakém scénáři, ale to není příští epizoda, kterou budeme natáčet, ale až ta další. Prý tam má být hodně Teyla a taky se říká něco o Wraithské královně…a to by měla být jedna z posledních epizod. Nevím, co pro nás schovávají. Můžu vás slíbit, že to určitě bude cliffhanger a že tam bude spousta nebezpečí, ohrožení a tak…nevíme, kdo přežije (smích). Ale jinak nemám ponětí, takže počkejte a uvidíte.

  GN: Jaký byl váš oblíbený příběh?

  RL: Milovala jsem hobity. Nebo mluvíme o tomhle seriálu? (smích) Myslíte nejoblíbenější příběh v téhle sezóně?

  GN: Ano

  RL: Opravdu nevím. Řeknu vám to takhle, vážně se těším až budu číst scénář k té epizodě, kde mám větší roli. Totiž, jsem herečka a epizody, kde můžu svou postavu rozvíjet a dostat se do role je to nejlepší, takže co třeba, kdyby ta oblíbená epizoda byla ta příští? Stejně ještě nevím, jak se bude jmenovat. Ještě se k téhle otázce v budoucnosti vrátíme a pak vám řeknu.

  GN: S jakou postavou by měla Teyla víc prohloubit vztah?

  RL: No, vy to nejspíš víte, protože už jsem to zmiňovala v jednom z předchozích rozhovorů. Tehdy jsem řekla Elizabeth. Ronon, jistě, ale s ním hrajeme v každé epizodě. Takže myslím, že v každé epizodě náš vztah trochu roste, vždycky jsme spolu. David Hewlett a já jsme mluvili o tom, jak by bylo skvělé, kdybychom měli taky nějaký vztah McKay/Teyla. Ráda bych to udělala, protože mám Davida moc ráda a byla by zábava s ním pracovat.

  GN: Nemáte spolu moc scén.

  RL: To opravdu nemáme. Proto si myslím, že by to bylo skvělé. Tihle dva jsou jediní, kteří neměli možnost spolu moc pracovat. Sheppard a Teyla mají dobrý vztah, nebo alespoň jakési spojenectví. Ronon a Teyla, a dokonce i Teyla a Beckett měli moc pěkné scény, kdy ji podporoval, když třeba letěla ke svým lidem…byl tam a někdy to bylo vážně dojemné. Doktorka Weirová a McKay, s těmihle dvěma by to bylo moc fajn.

  GN: Mohla byste poslat pozdrav všem fanouškům, kteří čtou The Scifi World?

  RL: Samozřejmě! Ahoj všem fanoušků, kteří mi posílají pozdravy a otázky na The Scifi World. Vaše otázky jsou velmi zajímavé a já jsem ráda, že mohu sledovat i vaše reakce na mé odpovědi. Vážím si toho a moc děkuji.

  GN: OK, děkuji moc.

  RL: Nemáte zač!

  Z The Scifi World přeložila a upravila Klenotka.