Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • 10.6.2007 – Rachel Luttrell interview

  Rachel Luttrell hraje postavu Teyly Emmagan ve Stargate: Atlantis. Role vůdce mimozemských Athosianů, bojovníka a diplomata, jí poskytla příležitost se naučit bojové umění „Kali“. Kromě herečky je také talentovanou zpěvačkou a na Ruské Akademii klasického baletu vystudovala balet. V rozhovoru mluví hlavně o nadcházející čtvrté sérii SGA, ale také o hereckých kolezích a své budoucnosti.

  Linda Craddock: Takže, užila jste si přestávku? Vím, že jste hodně cestovala.

  Rachel Luttrell: Ano, měla jsem skvělou přestávku. Jela jsem se svou sestřičkou na Nový Zéland a do Austrálie. Setkala jsem se tam s pár báječnými fanoušky a navíc jsem viděla krásnou zemi. Opravdu nejlepší část mé cesty ale byl návrat do Tanzanie s mými rodiči.

  Linda: Měla jste se svými kolegy nějaký uvítací večírek na začátku nové sezóny?

  Rachel: Ano, těch několik z nás, co bylo ve Vancouveru před začátkem čtvrté sezóny, ale Joe a Jason byli mimo město až do samého začátku natáčení.

  Linda: Když se objevila zpráva o zrušení SG-1, jaký dopad to mělo na štáb a herce v Atlantis? Měli jste nějaké obavy?

  Rachel: Všichni členové štábu jsou jako rodina a tak jsme se báli, že někteří už se nebudou moct vrátit, aby udělali místo lidem, kteří dělali na SG1. Byli jsme všichni znepokojeni tím, co tato změna provede s dynamikou našeho seriálu. Ale nakonec to dopadlo dobře.

  Linda: Už je to pár měsíců, co byl oznámen začátek natáčení čtvrté sezóny. Jaká je teď atmosféra?

  Rachel: Atmosféra na place je opravdu skvělá.

  Linda: Kdy můžeme očekávat film „A Dog’s Breakfast“?

  Rachel: Brzy. Myslím, že na to byste se spíš měli zeptat Davida, vím, že to bude brzy.

  Linda: Jaká je na place atmosféra bez přítomnosti Paula McGilliona?

  Rachel: Pro nás to byl opravdu šok a byli jsme z toho všichni smutní. Můžu vám říct, že ten den byla atmosféra při natáčení opravdu dost hustá, navíc to pro nás všechny bylo pořád překvapení. Měli jsme vždy skvělý vztah a mně Paulova energie chybí.

  Linda: Podle tvůrců se Elizabeth Weir už nebude v seriálu tak často objevovat jako v minulých řadách, důsledkem zranění, která utrpěla v díle „First Strike“. Můžeme tedy očekávat, že odejde i Torri?

  Rachel: Je pravda, že Torri nebude na očích tak často jako dřív. Nevím úplně, co hodlají s její postavou udělat. Myslím, že do seriálu přináší spoustu energie a půvabu. Také si myslím, že se mezi Elizabeth a Teylou vytvořilo skutečné pouto. Torri má krásnou duši a mimo natáčení jsme si spolu užily spoustu legrace. Její pravidelná přítomnost ve Vancouveru mi bude chybět. Ale bude se pravidelně vracet.

  Linda: Podle toho, co jste zatím viděla, můžete nám říct, zda uvidíme ve 4. sérii více Athosianů a jestli se dozvíme něco o rodině Teyly?

  Rachel: Ano, tahle sezóna bude pro Teylu velmi dobrá. Jsem z toho opravdu nadšená.

  Linda: Jewel Staite se letos připojila k natáčení ve velmi odlišné roli, než bylo její předchozí účinkování v seriálu (Ellia – 2. série, epizoda Instinct – pozn. překl.). Nahradila doktora Becketta. Jak to ovlivnilo chemii mezi postavami a herci?

  Rachel: Jewel je zlatíčko a já jsem ráda, že je tady. A nemyslím si, že bychom o ní měli smýšlet jako o té, která nahradila Becketta. Vím, že jsou s Paulem dobří přátelé a nemá ráda, když se o její postavě takhle mluví. Na plac přináší příjemnou energii.

  Linda: Vím, že asi musíte být velmi potěšená, když máte možnost letos točit s Amandou Tapping, s níž se přátelíte. Myslíte si, že její postava a McKay budou mít hodně střetů?

  Rachel: Ano. Jsem ráda, že mám Amandu kolem. Je zábavná a dokáže člověka podpořit. Ano, to McKay/Carter popichování opravdu nezevšední, že?

  Linda: Pouto mezi Teylou a Rononem se během třetí sezóny zvětšilo. Je to vaše a Jasonovo rozhodnutí založené na podobném cíli – Wraithové, nebo se autoři rozhodli spárovat to takto místo třeba Teyla a Rodney, Weir a Ronon apod.?

  Rachel: Pouze to dává smysl, že jsou dva lidé přitahováni díky podobnosti svých cílů. Mělo to volný průběh. Nebylo to něco, o čem bychom s Jasonem mluvili, stalo se to naprosto přirozeně.

  Linda: Někteří fanoušci vyjádřili svůj zmatek ve vztahu Teyly a Ronona. Například v díle „Echoes“, Ronon sedí vedle Teyly, drží jí za ruku a říká, aby vydržela. V epizodě „Sunday“, Ronon ve scéně, kdy je zraněná Teyla odnášená na nosítkách, vůbec není a ve „First Strike“ Ronon sedí opřený o zeď, s kusem kovu zaseknutým v rameni a Teyla stojí u konzole a mluví s McKayem. Jaký na to máte názor?

  Rachel: Páni, tak tohle mě přenáší do minulosti, kdy jsme to natáčeli. Věřte mi, že jsme o tom na place dlouze diskutovali. Jestli to dává smysl a jestli bych se k němu v nějakou chvíli neměla třeba sklonit. Několikrát jsme to procházeli, ale scénáristé měli svoje důvody, proč to takhle udělat a nakonec tedy vyhráli. Myslím, že si rádi hrají s dvojznačností postav. Ale nakonec je stejně jasné, že těmhle dvěma postavám na sobě záleží.

  Linda: V USA nedávno vyšla na DVD 2. série. Můžete nám říct něco o vaší účasti na něm?

  Rachel: Bohužel moc velká nebyla. Dělala jsem na nějakých komentářích a bonusech. Ah, a vlastně taky na všech epizodách.

  Linda: O postavě Connora Trinneera, Michaelovi, jste často mluvila jako o jednom z nejzajímavějších postav v Atlantis. Nevíte, jestli můžeme očekávat jeho účinkování i v další sérii, vzhledem k tomu, co se stalo v epizodě „Vengeance“?

  Rachel: Ano, myslím že můžete.

  Linda: Budete čelit Wraithům, Replikátorům a teď také velkým broukům. Jak postupujete při svých trénincích?

  Rachel: Už v této sezóně jsem měla jednu z nejsložitějších choreografií, do které jsem se kdy pustila a právě jsme se dostali do první poloviny 4. série. Byla to zábava!

  Linda: V roce 2006, při epizodě SG1 „Pegasus Project“, byli Torri, David a Joe jako hostující herci. Vy jste měli s Jasonem ten den volno?

  Rachel: Nevzpomínám si. Nejspíš. Asi jsem ten den sledovala nějaké filmy.

  Linda: Jste velmi talentovaná herečka. Chystáte další projekty? Plánujete třeba jít se svým talentem až na filmové plátno pod vedením jednoho ze slavných režisérů nebo producentů?

  Rachel: Děkuji! Doufám v nějaký pěkný scénář. Samozřejmě práci na Atlantis miluji, ale hledím i do budoucnosti mimo Vancouver. V kariéře se snažím o hodně věcí. Chce to jen čas, trpělivost…a víru.

  Linda: Viděla jste v poslední době nějaké dobré filmy?

  Rachel: Líbil se mi „Pan’s Labyrinth“, viděla jsem to před pár měsíci. Pak jsem se bavila u „Hot Fuzz“ pro ten humor a velkou dávku šílenosti.

  Linda: Druhá polovina 3. série nabídla postavě Teyly dost prostoru, např. v epizodách „The Ark“, „Echoes“, „Submersion“, „Sunday“ a „Vengeance“. Byla jste s tím výsledkem spokojená?

  Rachel: Ano, řekla bych, že jsem byla spokojená.

  Linda: Postava plukovníka Ellise se zdá mít podobné kouzlo jako plukovník Caldwell. Jak často ho ve 4. sérii uvidíme?

  Rachel: Michael je báječný člověk a postavě Ellise dává jistou dávku celistvosti. Zatím vím jen to, že ho určitě ještě uvidíme.

  Linda: Byla byste ochotná nám říct, pro koho má Teyla slabost, o níž se podělila s doktorkou Houston v epizodě „Sunday“?

  Rachel: Dívejte se…

  Linda: Christopher Judge říkal, že jste během focení pro kalendář „Ženy ve sci-fi“ byla velmi nervózní. Je to pravda?

  Rachel: Mám sklon k tomu, být docela nesmělá a tak se spíš přikláním ke „klasickým pohledům“, takže ano, dá se říct, že jsem byla nejistá při pózování v bikinách. Rozhodně mě to dostalo daleko za hranice osobní pohody.

  Linda: Řekněte nám něco o vaší nové webové stránce. Co můžeme očekávat?

  Rachel: Můžete očekávat, že časem bude hotová…. bože, nechci znít nějak neomaleně, ale je to spíš proto, že je pro mě těžké být na internetu. Totiž, mám báječného designéra, který by mohl stránku dokončit během několika dní, kdybych mu řekla. Ale asi se trochu bojím. Nikdy vlastně nechodím na internet, dívat se, co o mě lidé říkají a s tou webovou stránkou se hodně otevřu světu, takže jsem trochu jako dítě, které dělá první kroky. Ale až se to dokončí, tak budu na tu stránku opravdu hrdá a myslím, že se bude líbit i fanouškům.

  Linda: Až pojedete na Comic con do Londýna, budete mít možnost setkat se s přáteli, s nimiž jste se seznámila během svého studia Shakespeara na Oxfordské univerzitě v létě 2003?

  Rachel: Od té doby jsem v Oxfordu nebyla. Ráda bych se vrátila. A bohužel, s většinou lidí, které jsem tam potkala, jsem ztratila kontakt. Jsou tam učitelé, které bych určitě ráda znovu viděla a většina z nich žije ve VB. Takže jednou se tam podívám.

  Linda: Kdykoliv navštívíte nějaký con, chtějí po vás, abyste zpívala. Kdy můžeme očekávat nějaké vaše CD?

  Rachel: Vy ale umíte člověku zalichotit! Strašně ráda bych pracovala na nějakém hudebním projektu. Ale musí to pro mě být to pravé a musí se to shodovat s mým současným rozvrhem. Zase, trochu trpělivosti, času a víry.

  Z thescifiworld.net přeložila Klenotka.