Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • Ronon Dex

  fotoTento vysoký a nemluvný muž pochází z planety Sateda, kterou před několika lety napadli Wraithové. Ve fyziologii jeho lidí je něco, co Wraithům brání se na nich živit, takže jeho lidi vyhladili a z Ronona se stal tzv. runner čili běžec. Wraithové mu dali do zad sledovací zařízení, a pronásledovali ho. Jako jeden z mála ale dokázal na Wraithy vyzrát a unikal sedm let než se setkal s Atlantis týmem. Nejprve zajal Shepparda s Teylou, kteří, ještě spolu s McKayem, pátrali po v té době značně pomateném poručíku Fordovi. Když mu Sheppard nabídne, že mu sledovací zařízení ze zad vyndají, souhlasí a navíc ještě následně zachrání život McKayovi, kterého chce Ford zastřelit. Rononovi je nabídnut exil ve městě a poté, co se přesvědčí, že na jeho planetě nic nezůstalo, rozhodne se nabídku přijmout. Při útoku na Satedu navíc ztratil manželku, takže nemá důvod se tam vracet. Stává se členem Sheppardova týmu a často funguje hlavně jako ochránce. Zpočátku má pochyby, jako bývalý voják své planety, má k Sheppardovu stylu velení výhrady, ale později se naučí ho respektovat a stanou se přáteli. Nejvíce si ale rozumí s Teylou, další mimozemšťankou v týmu. Ta mu pomáhá se přizpůsobit a později dokonce projeví zájem o její meditační cvičení. Největší problémy má s McKayem, který podle něj často moc mluví, ale i oni si k sobě postupně najdou cestu a pomůže k tomu i jejich společné uvěznění na Wraithské lodi a hlavně to, když Rodney s pomocí svých dočasných antických schopností, vyléčí Rononovy rány na zádech, jež mu zbyly po sledovacím zařízení. To se mu totiž do zad dostalo hned dvakrát. Podruhé se mu to stalo, když s týmem přišli na planetu, kterou Ronon ještě jako běžec navštívil, a jejíž obyvatele za to, že mu pomohli, Wraithové téměř vyhladili. Vesničané se chtějí pomstít a tak Ronona Wraithům vydají a ti z něj znovu udělají běžce, a vysadí ho na zdecimované Satedě. Tentokrát ale Ronon není sám a jeho tým se mu vydává na pomoc, přičemž je to Beckett, kdo torpédem z Jumperu zabije posledního Wraitha, s nímž Ronon bojoval a na něhož už mu nestačily síly.

  Dex také vlastní zvláštní zbraň, o jejímž původu se nic neví, protože jeho lidé takové neměli. Je to zbraň, která se dá nastavit jak na omráčení, tak na zabití a Ronon bez ní nejde ani na krok.

  Ronon má ale i jistý cíl. Dozvěděl se, že 300 obyvatel jeho planety se zachránilo a tak je může hledat a mít naději na shledání se svými lidmi.

  Sice svou impulsivností občas ohrožuje případná spojenectví, ale jeho přirozená nedůvěra už několikrát týmu pomohla.

  Biografie herce

  Narodil se v Honolulu na Hawaii a vyrostl v Norwalku v Iowě. Momoa je herec, umělec a spisovatel. Debutoval jako pravidelný herec v televizní show „Baywatch: Hawaii“. V té době potkal svou partnerku Simmone Mackinnon, která v seriálu vystupovala taktéž. V roce 2003 se přestěhoval do Austrálie, kde dále rozvíjel svůj zájem o umění. Vystupoval ve dvou uměleckých pořadech, v jednom na Hawaii a v druhém v Austrálii.

  Momoa svůj filmový debut zaznamenal v „Johnson Family Vacation“. Dále hrál například v seriálu „North Shore“ jako Frankie Seau nebo ve filmu „Tempted“.

  V současné době rozděluje svůj čas mezi Los Angeles, Vancouver a Austrálii.

  Filmografie

  Stargate: Atlantis (2004) TV Series …. Ronon Dex (2005)
  North Shore (2004) TV Series …. Frankie Seau
  Johnson Family Vacation (2004) …. Navarro
  Tempted (2003) (TV) …. Kala
  Baywatch: Hawaiian Wedding (2003) (TV) …. Jason Ioane
  Baywatch (1989) TV Series …. Jason Ioane (1999-2001)