Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • Novinky o Stargate

  08.05.2012 – Zemřel Joel Goldsmith

  Stargate opustil další její významný člen, a to ten, který měl na starosti jednu z nejvýraznějších složek všech seriálů – skladatel Joel Goldsmith. Kromě skládání hudby ke všem Stargate seriálům, složil například hudbu k Emmerichovu Měsíc 44 nebo fantasy Kull Dobyvatel.
  Fanoušci Stargate si ho ale budou navždy spojovat s jeho hudebními motivy, za něž byl třikrát nominován na cenu Emmy (jednou za SG, dvakrát za Atlantis).
  Nejstarší syn Jerryho Goldsmithe zemřel ve věku 54 let.

  layout

  20.11.2011 – Hlasování o nejlepší povídku na fóru

  Každoročně – tedy už nějaký ten rok to bude – probíhá na fóru v povídkové sekci povídková soutěž. Letos jsme se však rozhodli trošku onu soutěž obměnit. Nechceme, aby vznikalo nějaké ovlivňování a ani předhánění se. Vždy se jednalo o subjektivní záležitost, a proto jsme se letos rozhodli o Průzkum CELÉ Povídkové sekce, který poukáže na to, které povídky mají naši čtenáři rádi a doufáme, že tímto oživíme i povídky, které jsou stále velmi kvalitní, ale jelikož nejsou na hlavní straně, tak nejsou moc čtené.

  Věříme, že na základě toho se pak naši čtenáři mohou lépe orientovat na fóru a stále se vracet k našim dobrým starým klasikám, které nás sem nalákaly, a nebo nás i spojily dohromady.

  Průzkum probíhá pro všechny povídky na fóru a můžete pro své favority hlasovat v několika různých kategorií, jako jsou např. „Nedokončená povídka“, „Dokončená povídka“, „Poezie“ i další… Hlasovat můžete klidně i jen v některých kategoriích (není nutné vyplňovat všechny)

  Hlasování probíhá od 17.11.2011 do 11.02.2012

  Tímto bychom vás, milí čtenáři, chtěli poprosit o vaše hlasy a doufáme, že vám povídky budou pěkným zpříjemněním dne.

  Více informací naleznete zde kde můžete také i hlasovat. Diskutovat můžete tady

  Dále se v informačním šumu před několika měsíci ztratila novinka o dokončení virtuálního seriálu SGO.
  Vydáním poslední jedenadvacáté episody došel po třech a půl letech do svého konce autorský povídkový projekt Stargate Odyssey, čili virtuální seriál, který na našem fóru postupně realizovalo více než deset autorů z prostředí fanfiction.
  Ač se SGO snažil vyrovnat anglicky psaným virtuálním seriálům, z nichž nejznámější je Stargate Horizon, v posledních dvou letech se aktualizace dočkával pouze sporadicky a také jeho poslední trojdíl je zčásti tvořen pouze vysvětlujícími popisy plánovaného děje. Přesto se SGO dočkal (více méně) regulérního uzavření a na kontě má více než tisíc stran textu.
  Pokud vás tedy zajímá, jak příběh lodi EJF Odyssey, okupované Země a všech postav dopadl,zabrouzdejte sem.

  layout

  30.08.2011 – Tři reporty z conů od Tar-ary

  Opět je tu okénko s reporty od Tar-ary na pár conů z roku 2011. Pokud jste zde byli, můžete si to připomenout, pokud ne, můžete si přečíst, co jste zmeškali. Před týdnem proběhnutý Parcon, con s dlouhou tradicí a o něco dřívější STARcon, zaměřený na Star fenomény a PragoFFest, který vznikl z Pragoconu.

  Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii a dokumentace k dalším akcím je k nalezení na stránkách Tar-ary.
  (V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, známou kombinaci kláves: Ctrl+F5)

  layout

  13.5.2011 – Připomenutí, novinky a jedno sbohem

  Tahle novinka bude asi ve své první části hodně osobní nejen pro mě (Klenotku, jejíž zprávy na web poctivě umisťuje kucix, a ještě se snaží občas přinést něco nového ;-)). Smutné sbohem jsme tento týden dali nejen Stargate: Universe, ale celému Stargate vesmíru.

  Od vzniku filmu v roce 1994 do poslední epizody Universe uběhlo 17 let. Pro někoho je to velká část života, pro někoho dokonce celý život. Pro nás, kdo ještě před nějakými 13-ti lety dobíhal domů ze školy či z práce podívat se na Nově na novou epizodu, je to i připomínka starších časů, kdy byl internet vzácností a epizody se sháněly všelijak (pamatujete ty 30ti MB ripy? ;-)). Pokud se někdo rozhodne stejně jako já zavzpomínat na Stargate maratonem jedním ze seriálů, nebo si jen symbolicky povzdychne, že místo velkým „bang“ odešla Stargate potichu, mám alespoň jednu vzpruhu – nejste v tom sami 😉

  Krátký, ale pěkný článek se objevil například na moviezone.

  Budoucnost Stargate není ale nijak růžová. MGM se z dluhů sice vyhrabala, ale Stargate rozhodně není její prioritou. Atlantis film existuje jen v podobě scénáře, a tak tomu nejspíš i zůstane. A protože se MGM odmítá vzdát práv, nehrozí ani, že by taková SGU časem pokračovala jinde.

  Sama patřím mezi velké kritiky změn, které ve Stargate v době 4. série Atlantis proběhly, ale rozhodně jsem na Stargate nezanevřela. Dále se pídím po tom, co se děje i za branami studií a mimo kanadské lesy.

  První novinka se týká herců, hlavně Jasona Momoa, který strávil většinu loňského roku v Rumunsku, kde se tvářil zarputile jako nový Conan. Arnie to určitě není, ale minimálně v traileru si ostudu neudělal. Film samotný má premiéru 18.srpna a bude ve 3D.

  A co ostatní? Rachel Luttrell se více než herectví věnovala novému CD s názvem „I Wish You Love“, které by mělo velmi brzo vyjít.

  David Hewlett, zdá se, začal opět pracovat na svém seriálu „Starcrossed“, který vymyslel a snaží se ho opět prosadit. Nějakou dobu se zdálo, že seriál je u ledu, ale zdá se, že je o tento sitcom z prostředí natáčení sci-fi seriálu stále zájem. Držme palce.

  A teď ještě návrat ke konci Stargate. Pro ty, kteří vládnou lepší angličtinou (nebo si ji chtějí zlepšit) existuje alespoň útěcha v podobě knih. Celý jejich seznam, včetně anotací, se můžete přečíst zde. Nejzajímavější je v současnosti asi 6-ti dílná série Stargate: Atlantis – Legacy, jejíž už třetí část vyjde v červnu. Je to přímé (byť ne oficiální) pokračování Atlantis, a začíná přesně tam, kde seriál skončil.

  To je pro dnešek (a asi zase na delší dobu ;-)) vše.

  layout

  25.01. 2011 – Atlantis film odsunut na neurčito

  Někteří fanoušci se zaradovali, že zrušení SGU a částečné vyhrabání MGM z finančních problémů by mohlo nakopnout výrobu SGA filmu. Joseph Mallozzi ale ve svém blogu upozornil, že tomu tak není. Zrušení SGU je ve skutečnosti velmi špatné znamení pro další existenci SG universa. Stargate: Extinction, jak zní název scénáře k filmu, sice vypadal chvíli nadějně, ale vypadá to, že Atlantis asi nikdy nebude mít víc, než pět sérií. Samozřejmě existuje naděje, že by film mohl někdy vzniknout, ale MGM bude mít pravděpodobně jiné priority a většina lidí, spolupracujících na SG, se už rozutekla jinam. Nemluvě o tom, že kulisy SGA (a SG1) už byly rozebrány. Většina herců se přesunula k dalším projektům (například Rachel Luttrell pracuje na CD, které vyjde koncem ledna), a některé z nich by asi museli hodně přemlouvat k návratu.

  layout

  18.01.2011 – Koprcon reporty od Tar-ary

  Opět tu máme něco z oblasti reportů. Tentokrát se podíváme do Kopřivnice (pro někoho blízko, pro někoho pěkná štreka :)) a to konkrétně na KoprCon 2010. Letošní byl ve znamení SW, ST, Dinosaurů a Warhammeru. A kdo chce, může se podívat i na to, jaký byl Koprcon 2009 – minulý rok (protože když to autor není schopen dopsat nějak rozumně, schová to do packu „Koprcon reporty“ :)).

  Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii (v případě fotek i z letního FF 2010) a dokumentace k dalším akcím jsou na stránkách Tar-ary.
  (V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, kombinaci kláves: Ctrl+F5)

  layout

  19.11. 2010 – Nenávidí fanoušci SG1 a SGA Universe?

  Něco podobného tedy říká James Rundle, píšící pro Sci-Fi Now. Špatnou sledovanost nepřikládá jen fanouškům dvou předchozích seriálů Stargate, ale například i přesunu vysílání na úterní večer. Cituje ale například Brada Wrighta, nebo některé SGU herce, kteří věří, že hodně fanoušků (zejména Atlantis), vidí SGU jen jako náhražku za Atlantis. V diskuzích se dá vysledovat hlavně to, že seriál je o „hvězdné bráně, kde není skoro hvězdná brána“, a že se tu částečně odklonili od schématu epizodních příběhů, na což nejsou někteří skalní fanoušci SG zvyklí.
  Tohle musí posoudit někdo, kdo SGU sleduje, a zhodnotit, zda tyhle argumenty pro nízkou sledovanost jsou pravdivé, nebo jestli se lidé nedívají prostě proto, že je SGU špatná nebo se jim nelíbí.

  A ještě malá novinka z hereckého Stargate universa – pokud fanoušky Rachel Luttrell zajímá, co jejich oblíbenkyně právě teď, kromě péče o dítě, dělá, pak by měli ke konci listopadu zbystřit. Rachel totiž nazpívala CD, které vyjde právě koncem tohoto měsíce. Mělo by jít o jazz i nějaké bossa nova rytmy.
  Odpovídá také na další dotazy, včetně vzniku SGA filmu, o kterém si myslí, že nejspíš nevznikne (ale uznává, že se může mýlit)
  Co dalšího Rachel dělá, se můžete dočíst tady a tady.

  layout

  24.10.2010 – Tři reporty akcí minulých od Tar-ary

  Po nějaké době je zde opět aktualizace z oblasti reportů a dalších dokumentací z conů. Můžete zde najít reportáže z: ConventiCon – menší con v srpnu konaný v Praze, kde měl Fan Project svou samostatnou linii.
  Tricon – spojení tří conů na hranicích s Polskem
  CzechTREK – tradiční setkání ST fanoušků v Praze, obohacené zahraničním hostem

  Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii (v případě fotek i z letního FF 2010) a dokumentace k dalším akcím jsou na stránkách Tar-ary.
  (V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, kombinaci kláves: Ctrl+F5)

  layout

  9.8.2010 – Report London Film and Comic Con od Tar-ary

  Nyní je zde novinka z trochu jiného soudku a to report na con, který se konal uprostřed července v Londýně. Pokud si chcete udělat obrázek, jak to tam probíhalo, zde máte šanci (pozor, bude to výlet skrze oči autora reportu ;-)).
  Fotky v galerii.
  Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení či v galerii a dokumentace k dalším akcím je k nalezení na stránkách Tar-ary.
  (V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, známou kombinaci kláves: Ctrl+F5)

  layout

  3.8.2010 – Další detaily o SGA/SGU crossoveru

  V minulé novince jsme psali o crossoveru mezi Atlantis a Universe. Jak si jistě plno z vás všimlo, tak v San Diegu se koná taková malá událost s názvem Comic Con, a právě tam bylo řečeno, že crossover se opravdu chystá – a že v něm bude Robert Picardo a David Hewlett. Aspoň zrovna tyhle postavy dávají smysl, hlavně tedy aspoň McKay, vzhledem k jeho zkušenostem s antickou technologií. Neví se ještě, jestli se jeden nebo druhý objeví na palubě Destiny nebo budou na Zemi, ale na to, jak měla být SGU nezávislá na předchozích sériích, se tam těch postav objevuje trochu moc. Ale neříkali něco o nezávislosti na předchozí sérii i o Atlantis?

  layout

  17.7.2010 – Konečně novinky

  Tak jsem byla v přívalu veder schopná konečně dát dohromady nějaké noviny.
  První, která asi zaujme Atlantis (a Universe) fanoušky je, že se chystá Atlantis/Universe crossover. Půjde o dvě postavy z Atlantis, které se vyskytnou v Universe. Zatím se neví nic bližšího, ani jak to chtějí dát dohromady, ale když byli autoři schopni najít způsob jak do Universe nasadit na chvíli skoro celou SG1, tak proč ne. Co se týče Atlantis filmu, tak to je stále na bodě mrazu, i když scénář už je hotový. Pořád problikává světélko naděje, že někdy bude. MGM má ale obrovské finanční problémy, a když byli schopni stopnout i natáčení Jamese Bonda, tak kdoví, jaké má priority. Možná prodej práv někomu jinému by byl řešením?

  A teď k hercům – ta asi už obecně známá věc je obsazení Jasona Momoa do role Conana. Podle fotek z natáčení Jason sice není Arnold, ale nevypadá to až tak céčkově, jak se asi mnozí báli. Možná slušné béčko? 😉

  A co dál? Nedávno měl premiéru horor Splice Vincenza Nataliho. Ten se neobejde ve filmu bez svého maskota Davida Hewletta, který se vedle hlavních představitelů – Adriana Brodyho a Sarah Polley – ve filmu v malé roli také objevil a účastnil se i premiéry. Dobrá zpráva je, že Splice byl velmi dobře hodnocen kritiky i diváky. Ta špatná, že těch diváků ho bohužel tolik nevidělo a Splice vyklidil hlavní filmovou desítku docela rychle. To prakticky znemožňuje jakékoliv naděje na uvedení v kinech u nás. Tak snad se dočkáme na DVD.

  David by se měl v nejbližší době objevit na plátně ještě jednou, tentokrát vedle Rachel Weisz a Vanessy Redgrave v dramatu The Whistleblower. Na trailer (a Davida v něm) se můžete podívat tady. Tenhle film má Oscarové ambice, takže je pravděpodobné, že ho uvidíme už letos na podzim (tedy „my“ jako čeští fanoušci asi ne, „my“ se dočkáme až nejspíš na jaře). David hraje roli jednoho z lidí, zapleteného do spiknutí kolem únosu dívek v Bosně v roce 1999 a nejde o tak docela malou roli, takže uvidíme, co z toho vyleze.

  To je pro dnešek vše, o dalších hercích vyhrabu něco zase propříště a snad to tentokrát nebude trvat půl roku 😉

  layout

  20.4.2010 – Festival fantazie

  Jako tradičně každý rok, i letos v Chotěboři na začátku července proběhne Festival fantazie (FF). Příležitost pro všechny fanoušky sci-fi, fantasy, filmů, seriálů, her, DDR, ale i divadla či jen pokecu s podobně „postiženými“, se své oblíbené činnosti věnovat naplno. Letos se FF koná 1. – 11. července, a v jeho programu si vybere každý. Letos v Chotěboři opět potkáte i spoustu hostů, včetně Davida Nykla či Robert Llewellyna.

  Při přihlášení předem dostanete slevu a spousta programových linií navíc nabízí v různých soutěžích volné vstupenky. Přihlásit se můžete zde a pokud byste si rádi odpřednášeli i nějakou tu přednášku o svém oblíbeném tématu, tak neváhejte kontaktovat šéfy jednotlivých linií.

  Co se týče ubytování ve spacáku, i letos se chystá společné „projecťácké“ ubytování, které zařizuje prezident Fan-Projectu, Tillion, a o němž podrobnosti najdete na fóru.

  Těším se na setkání se všemi přáteli i známými, ale i novými lidmi, kteří možná ještě dosud váhají, zda přijet, či ne – dejte na mě a pojeďte, nebudete litovat.

  layout

  6.3.2010 – Co dál?

  Určitě jste si poslední dobou všimli nedostatku novinek. Je to jednak způsobeno nedostatkem času hlavní (a jediné) redaktorky (mě), ale samozřejmě hlavně tím, že novinky zkrátka nejsou. Alespoň ne přímo z SGA. Film je v nedohlednu, a vzhledem k jiným závazkům všech herců, to ani nevypadá, že by vznikl. Názor Michaela Shankse na to, že další SG1 film už asi nebude, tomu rozhodně taky nenahrává. Filmy se měly točit společně a producenti by stejně dali přednost zavedenější značce, tedy SG1. A společnost MGM, která Stargate vlastní, rozprodává významné značky, protože jaksi nepatrně krachuje. Co z toho vyplývá? Že vlastně není moc o čem psát, protože film nejspíš nebude.

  Můžeme dál doplňovat popisy postav, epizod a lexikon, ale pro někoho, kdo viděl poslední epizodu Atlantis někdy loni v zimě, se popisy epizod nepíšou snadno. Takže to určitě taky nebude hned. Fórum samozřejmě funguje normálně, to nemá se samostatným SGA webem nic společného. A co se týče SG1 webu, tak ten (ne)funguje odděleně, spravuje ho někdo jiný, takže stížnosti a názory na něj prosím směřujte jinam, s tím já bohužel nic neudělám.

  Můžu dál sledovat dění kolem herců. Pokud nevadí, že to nebudou novinky přímo o SGA, a zajímá vás, co dělají herci, ráda o nich sem tam něco napíšu. Nedá se říct, že by o nich nebylo co psát, protože většina z nich je aktivní jinde. Občas se objeví nějaká novinka třeba o DVD a podobně, ale to jen velmi vzácně. Takže se ptám vás, čtenářů (jestli ještě nějací zbyli), o čem bychom měli psát? A byl by někdo ochoten třeba přispět? Ono je fajn, když někdo na fóru zařve „ale novinky jsou!“, ale sám není ochoten nic napsat nebo na novinku nasměrovat. Já jsem dost časově vytížená a sotva se podívám na fórum. Ale stránce jsem dala dlouhých pět let života a nehodlám sledovat, jak upadá a zarůstá mechem (samozřejmě pouze virtuálním ;). Jak tedy dál? Psát o hercích a jejich projektech? Nevadila by vám občasná novinka i o SG1 či jejích hercích? Sem tam nějaký „tématický“ článek? (ať už si pod tím představíte cokoliv?) Vaše názory rozhodně ocením. Psát je můžete pod tuhle novinku, případně i mně do pošty na fóru. Zdraví stále vaše, ač velmi vytížená a na conech nepřítomná Klenotka 🙂

  layout

  16.01.2010 – Bude se Jason ohánět mečem i na velkém plátně?

  Každý seriálový herec sní o tom, že se dostane na plátna kin a bude z něj velká hvězda. Dost často to sice funguje naopak (kdysi úspěšný filmový herec utíká do televize, aby měl aspoň nějakou práci), ale občas se to někomu podaří. Teď se objevil víceméně neověřený drb o tom, že v remaku Barbara Conana (či, jak s oblibou remakům dnes říkají, „nová verze“, aby to neznělo moc vykradačsky), by se mohl objevit Jason Momoa. Toho jistě všichni dobře známe jako Ronona Dexe. O nějakém herectví se v případě SGA nedá moc mluvit u nikoho, hlavně proto, že většina herců neměla CO hrát, ale vrčet a ohánět se mečem umí dobře. Prý se uvažuje o třech jménech, vedle Jasona internetem putuje jméno Kellan Lutz, což vám, pokud jste fanoušci dobrých filmů a literatury, absolutně nic neřekne. Hrál jednoho ze světélkujících upírů v upírské Twilight sáze, a je oblíben určitou skupinou lidí právě proto, že „byl v Twilightu“. O třetím jménu se nic neví, ale celé to taky může být pěkná kachna. Jedna ze strategií, kterou herci (nebo spíš jejich agenti) dělají, když kariéra herce upadá nebo se nehýbe směrem, jakým by chtěli, je, že jejich jméno spojí s nějakým důležitým projektem. Roli nakonec nedostanou, ale ví se o nich, což je důležité. Samozřejmě to Jasonovi budeme přát, jako dalším hercům, kteří se ocitli po zrušení SGA bez práce. Jediní, kteří si nemůžou stěžovat, jsou Robert Picardo, David Hewlett a ano, stále-se-do-SGA-počítající Amanda Tapping.
  Pokud by Jason nějakým zázrakem tu roli dostal, znamenalo by to i jinou věc – herci z Atlantis se rozutíkají, a dávat je pak složitě dohromady kvůli filmu by se už nemuselo povést. Jestli nějaký film bude, což vzhledem k finančním potížím MGM v současnosti není příliš reálné.

  layout

  16.1.2010 – Diskuze o hrách

  Rádi hrajete hry a diskutujete na fóru? V tom případě věnujte prosím pozornost této mimořádné „tiskové zprávě“ 🙂

  layout

  24.12.2009 – Veselé Vánoce

  Vážení návštěvníci webu, pravidelní i nepravidelní, fanoušci sci-fi, geekové, nehmotné entity a ostatní tvorové a obyvatelé tohoto i jiných světů, už jsou tu zase Vánoce. Za tuto část redakce, SGA-Project.com, vám já Klenotka a můj kolega kucix, přejeme co nejkrásnější prožití vánočních svátků. Přejeme pevné nervy při návštěvě příbuzných a ještě pevnější nervy při rozbalování dvanáctých ponožek. A to nejdůležitější – hodně pohody, lásky a štěstí.
  Ač se snažíme být každý rok originální, jde to stále hůř, a tak mi dovolte letos opět poskytnout vánoční video v podobě Trans-Siberian Orchestra, tentokrát ale s jejich vánoční písní Christmas Eve/Sarajevo.

  layout

  5.12.2009 – Kde a jak můžete vidět oblíbené herce – naživo

  Ne, nebojte se, není to o tom, že se herci z nedostatku práce vrhli na reality show. Jen jsem se rozhodla tentokrát zabrousit trochu jinam. I mezi českými fanoušky se rozmáhá zvyk jezdit na cony do zahraničí. Záležitost to jistě není levná, ale s rozumným šetřením a utrácením ho je schopen zaplatit i student. Nevěříte? Zeptejte se tady na fóru v sekci Srazy uživatelů.

  Ale já bych ráda tímhle článkem navnadila lidi, kteří o nějakém tom zahraničním conu uvažují, ale nemohou se rozhodnout. Často právě kvůli nedostatku informací.
  Co tedy potřebujete a co musíte zařídit?
  V první řadě peníze, samozřejmě – obvykle se vejdete někam mezi 10 – 20 tisíc, pokud se na místě nezblázníte a nevykoupíte obchody se suvenýry, což chce docela silnou vůli.

  Pokud už se vydat na con, tak první věc, kterou si musíte pořídit, je vstupenka.
  Váhání se v tomhle případě moc nevyplatí, protože na zahraničních conech je důležité číslo vstupenky, které vám určuje místo ve frontách na focení, autogramy, na speciální večery s hosty apod. Tato čísla nejsou dávána náhodně, ale podle přihlášení. Pokud se chcete například na Wolfevents conu vejít do prvních 300, tak si vstupenku musíte objednat několik měsíců předem. A jak na to? Platební kartou. Ovšem ne vaší student + ale embosovanou platební kartou, Visa, MasterCard či Maestro, podle možností, které vám jednotlivé cony nabízejí. Kartu musíte mít odblokovanou pro platbu přes internet a po telefonu. Tyto věci si můžete nastavit přímo v žádosti o kartu, případně si to potom můžete přes infolinku upravit. Doporučuji nastavit si i limity pro maximální výběr z účtu či pro platbu kartou. Nejlépe nad 10 tisíc, protože nikdy nevíte, kolik vás to bude stát. Navíc je nejlepší, když vstupenky kupuje jeden člověk pro celou skupinu. Pokud tuhle kartu nevlastníte, ale chtěli byste jet, pak se můžete podívat na podmínky platby, které mají cony nastaveny každý jinak. Někde můžete využít služby PayPal, v případě menších conů se dá i domluvit s pořadateli na platbu z účtu na účet. Ovšem v takovém případě se připravte na vysoké poplatky. Nejlepší je si nechat kartu udělat, rozhodně se vyplatí i do budoucna pro využití i jiných služeb na internetu – pro nákup na amazonu, eBay, i některých českých online obchodech. Karta by měla být hotova tak do měsíce, často to ale bývá i dřív.
  Ve Velké Británii se cena vstupenek pohybuje někde mezi 70 – 100 librami, v Německu potom od 80 Euro výš. Každý con má nastavené vlastní ceny, a mají i různé druhy slev či speciálních nabídek.

  Ubytování se dá pořídit v místě konání conu, ale to je ve velkém drahém hotelu. Ve Velké Británii je výhoda, že většinou platíte za pokoj a nikoliv osobu, takže když se vás domluví víc, ubytování srazíte na co možnou nejnižší hodnotu. V ceně je obvykle i snídaně, ale například parkování na hotelovém parkovišti je zpoplatněno. Nejlepší je si podmínky ověřit přímo na stránkách hotelu.
  V Německu a jinde seženete hotely či penziony poblíž, mnohem levnější. Je ale potřeba začít hledat brzy, protože jinak se může stát, že už nebude místo. Nejlépe se hledá na této stránce, nebo vám pomůže kamarád google.

  Nejlepší je cestovat ve skupině, protože si to pak víc užijete a ve spoustě věcí si kromě ubytování vzájemně pomůžete (držení místa ve frontách na podpisy či focení, vzájemně se můžete fotit s herci apod.). To platí i pro ubytování. Není špatné se dát dohromady se zahraničními fanoušky, kteří už mají zkušenosti (při první návštěvě zahraničního conu jsou známosti k nezaplacení). Kdybyste se rozhodli jet sami, můžete si sehnat i spolubydlící. Samozřejmě to vyžaduje trochu komunikativní angličtinu. Nejlepší pro hledání kontaktů je sekce fandom na Gateworld fóru. Fanoušci tam jsou zběhlí a důvěryhodní, protože jsou to většinou conoví harcovníci.

  Doprava už záleží čistě na vás. Do Velké Británie jde cestovat letadlem i autobusem, ceny jízdenky i letenky jsou ovšem skoro stejné. Autobus jede asi 16 hodin, let trvá dvě hodiny. Ceny letenek se liší podle dopravce, u kterého si letenku objednáte a hlavně doba, kdy si ji koupíte. Pro obojí je dobré například Student Agency.
  Do Německa se dá dojet v klidu autem, a je to asi zdaleka nejlepší možnost. Skupina čtyř či pěti lidí se složí na benzín a navíc ještě můžete autem jezdit z hotelu do místa conu, aniž byste utráceli za místní hromadnou dopravu.

  Konečné shrnutí, co k cestě na zahraniční con potřebujete – vstupenka, doprava (letenka, jízdenka, auto…), ubytování, jídlo (a peníze na jídlo), peníze bokem pro nákup suvenýrů (podle individuálních možností), připravte si i peníze na městskou hromadnou dopravu, taxi a mimořádné výdaje (např. pokuty), a samozřejmě občanský průkaz nebo pas. Znalost anglického jazyka na úrovni základní komunikace je nezbytná, ale důležité je hlavně rozumět, protože herci mluví samozřejmě anglicky a ve Velké Británii, Holandsku nebo Německu vám tam nikdo českého tlumočníka poskytovat nebude. Ideálně si sebou vezměte někoho, kdo anglicky umí. Většina conů má stránky v jazyce země, kde se koná a také v angličtině.

  Krátký výběr několika evropských conů:
  Stargate Worlds, 22. – 24.1.2010, Londýn, UK (dříve Pegasus)
  FedCon XIX, 30. 4. – 2.5.2010, Bonn, Německo
  Chevron 7.4, 29. – 31.1.2010, Birmingham, UK
  London Film and ComicCon, 17. – 18.7.2010, Londýn , UK
  Collectormania and Massiveevents conventions

  A pro odvážnější povahy:
  Gatecon 10, 8. – 11.7.2010, Vancouver, Kanada
  Comic-Con, 22. 25.7.2001, San Diego, Kalifornie, USA

  Mnoho dalších si můžete vygooglit, případně na ně najdete odkazy tady a na Gateworld fóru, jehož odkaz je uveden výše.

  Zahraniční con je úplně jiný než český. Hosté jsou hlavním (a často jediným) bodem programu, ale mezi besedy, autogramiády a focení se stejně nic jiného nevejde. Con si můžete třeba spojit i s kratší dovolenou. Návštěva zahraničního conu rozhodně stojí za to, jak se můžete dočíst v naší sekci Reportáže. Domů se vrátíte se zážitky, které vám žádná jiná událost nedá. Nejenže poznáte, jací jsou herci ve skutečnosti, ale je to také jedinečná šance na kontakt se zahraničními fanoušky a příležitost poupravit si některé stereotypy, které o nich kolují.
  Pokud máte nějaké dotazy, klidně se ptejte buď v sekci Srazy uživatelů, nebo tady pod touto novinkou. Nemohu bohužel zodpovědět otázky ohledně conů v USA či Kanadě, ale vím o lidech, kteří tam byli, a můžu zkusit sehnat odpovědi.
  A prosím reakce typu „peníze netisknu“ a podobně nepište, protože tenhle článek je informační a podle toho by měla vypadat i případná diskuze.

  Napsala Lenka „Klenotka“ Klicperová

  layout

  16.11.2009 – Kde můžete vidět SGA herce?

  Před nějakou dobou jsem tu psala, v čem hrají někteří z SGA herců, a kde je můžete v nejbližší době vidět. Začněme Joe Flaniganem. U toho je to zatím celkem snadné, protože jedinou dokončenou práci má v epizodě seriálu „Warehouse 13“. Sám nedávno řekl, že zvažuje pár nabídek, které mu přišly. Je rád, že si může zase užívat nějakou dobu rodiny, ale fanynky by neměly zoufat – někdo jako Joe nebude bez práce dlouho.

  Dál se podíváme na zoubek Davidu Hewlettovi. Tomu před časem definitivně zrušili produkci seriálu Starcrossed (říkejte tomu šetření na špatných místech), ale na nedostatek práce si nemůže stěžovat. Přesně dnes končí natáčení v Rumunsku na nezávislém filmu „The Whistleblower“, kde se potká s Rachel Weisz a Vanessou Redgrave. Pokud nechcete čekat, tak premiéry se snad konečně dočká i film Vincenza Nataliho „Splice“ a „Helen“. O Splice se nic moc neví, ale Helen by, teoreticky, měla mít premiéru v listopadu (v USA). Jinak pracuje na scénáři ke dvěma filmům, údajně na pokračování „A Dog´s Breakfast“ (podle skromného názoru autorky článku je tohle velmi špatný nápad) a také na své zombie komedii.

  Rachel Luttrell se objevila v malé roli ve filmu „Hardwired“, ale podle reakcí to nebyl moc dobrý film. Pokud ovšem chcete vidět Rachel za každou cenu, tak jen směle do toho.

  Dost práce z „Sheppardova“ týmu bude mít zatím Jason Momoa. Získal roli ve fantasy filmu HBO „Game of Thrones“, což je adaptace jednoho z příběhů George R.R. Martina. Jason bude hrát postavu jménem Khal Drogo, a jediné, co se zatím ví je to, že tam Jason bude nahý. Holky, rychle tam!

  Torri Higginson měla víc času se rozkoukat, a tudíž můžeme její stopy zaznamenat v seriálu „NCIS“, „Eleventh Hour“, v čemsi s podezřelým názvem „Stonehenge Apocalypse“, a ve filmu „Smile of April“ – v něm se mimochodem potkala třeba s Ryanem Robbinsem, Alexem Zaharou nebo Danem Paynem, tedy dalšími SG herci.

  Paul McGillion byl v epizodě seriálu „24“, „Supernatural“, a momentálně je v post-produkci „divný“ filmMr.Nobody.

  A pokud se zajímáte o osud oblíbeného Čecha, tak David Nykl si zahrál v hororu „The Seamstress“ a v televizním kriminálním drama „Encounter with Danger“.

  Tady je seznam celého osazenstva SGA, takže pokud vás zajímá, co se děje zrovna s vaší hvězdou, stačí jednou kliknout.

  Tak zase příště!

  layout

  25.10.2009 – Atlantis vyhrála dvě ceny Gemini

  Brad Wright vyhrál pro nejlepší scénář k epizodě „The Shrine“ a tlupa kolem make-upu, Todd Masters, Leah Ehman, Holland Miller, Brad Proctor a Kyla Rose Tremblay získali cenu v kategorii za nejlepší make-up za epizodu „Vegas“. Gratulujeme!

  Bohužel musíme konstatovat, že to jsou už asi taky poslední ceny, které Atlantis vyhrála. Všechny ceny za loňský rok jsou rozdány a Atlantis, jak jste si jistě všimli, zrušili.

  layout

  24.10.2009 – Reporty a fotky od Tar-ary

  Přinášíme vám velkou dávku reportů a fotek od Tar-ary Istandil ze starších i novějších akcí a to z Festivalu fantazie, ConventiConu a CzechTREKu.
  Fotografie na stažení se nachází na jejích stránkách, odkaz níže.

  Reporty:
  CzechTREK report
  ConventiCon report
  Festival fantazie report

  A fotografie v galerii:
  CzechTREK fotky
  ConventiCon fotky
  Festival fantazie fotky

  Odkazy na dokumentaci pohromadě, jakož i fotky ke stažení a dokumentace k dalším akcím je k nalezení na stránkách Tar-ary.
  (V případě neaktualizovaného webu zmačkněte, prosím, známou kombinaci kláves: Ctrl+F5)

  layout

  30.08.2009 – Nominace na ceny Gemini

  Ceny Gemini jsou kanadské televizní ceny, v nichž si Atlantis vysloužila pět nominací.

  Za nejlepší scénář v dramatickém seriálu za epizodu „The Shrine“, Nejlepší kostýmy za „The Queen“, Nejlepší masky za „Vegas“ a dvě epizody byly nominovány za nejlepší vizuální efekty – „First Contact“ a „Enemy at the Gate“.
  Seznam nominovaných seriálů, které se utkají v 99 kategoriích, si můžete prohlédnout na stránkáchGemini Awards. Vítězové budou ohlášeni v listopadu.

  layout

  13.08.2009 – Novinky k SG filmům (nebudou, budou, nebudou…)

  Nedávno to psal ve svém blogu Mallozzi, a teď Cooper tvrdí totéž. Tedy neříká absolutně nic, jenom to „nic“ obalil do hezkých slov. Jak jsme před časem psali, krize bohužel zasáhla i MGM a prodej DVD nosičů. Robert C. Cooper nepřímo potvrdil to, co už víme – filmy (SGA i SG1) se na podzim nejspíš natáčet nebudou. Natáčení první série SGU končí v říjnu a tam je teď zaměřena pozornost. Všichni doufali, že se celý tvůrčí tým přesune plynule k natáčení filmů, ale bohužel to tak nevypadá. Podle Coopera čekají na „správnou chvíli, protože chceme být úspěšní a studio chce, abychom byli úspěšní. Nechceme pokračovat, dokud nebudou správné podmínky a ty teď nejsou.“
  Zatím samozřejmě ještě není nic ztraceno, ale jelikož ani herci o ničem nevědí (David Hewlett nedávno psal, že herci nemají smlouvy ani scénář, a že šance na film jsou teď skoro nulové), tak se filmy nejspíš posunou na dobu neurčitou. Producenti a scénáristé nic přímo neřeknou, a těžko soudit, zda to dělají z nesobeckého důvodu, že nechtějí zklamat fanoušky, anebo naopak nechtějí čelit jejich hněvu (nejspíš by se to podepsalo i na sledovanosti SGU). Je to vlastně jedno – o co by se měli spíš starat je to, zda někdy za rok či za dva budou nějaké filmy diváky ještě zajímat.
  A ještě jedna špatná zpráva – pokud jste se těšili na seriál Starcrossed (komediální seriál z prostředí natáčení sci-fi seriálu, vytvořený Davidem Hewlettem), tak můžete přestat. Ten totiž taky nebude. Výhružné dopisy nebo výbušné balíčky můžete posílat do studií MGM či televize Sci-Fi (vlastně SyFy – změna názvu je přece teď tááák důležitá…)

  layout

  8.8.2009 – Všech pět sérií Atlantis na DVD

  Je dost těžké vyhrabat z hlubin internetu něco, z čeho by se dala udělat novinka teď, když SGA zrušili. Ale sem tam objeví něco, co stojí za zmínku. Takže především, na amazon.com už je DVD box-set všech pěti sérií SGA. Je ale zatím jen pro region 1 a vyjít by měl 6. října. Pokud chcete vidět, jak vypadá a případně si ho objednat, bližší info najdete přímo na stránkách amazonu. Můžete si tam i zvětšit obrázek, a podívat se, jak vypadá obal.
  Já bych objednávání teď nedoporučovala. 169 dolarů je hodně a region 1 vám taky každý přehrávač nepřehraje. Cena ale určitě spadne a Box-set vyjde i v Evropě. Nejspíš s jinou výbavou, ale aspoň něco.

  layout

  23.7.2009 – Report z Festivalu fantazie

  Přinášíme vám další report od Klenotky, tentokrát z oblíbeného Festivalu fantazie.

  Report si můžete přečíst » ZDE «.

  layout

  28.6.2009 – Report z FedConu podruhé

  Jeden report z FedConu, který se konal začátkem května v něměckém Bonnu, jste si již na našich stránkách mohli přečíst. Nyní vám přinášíme druhý, neméně zajímavý, pohled na tento největší sci-fi con v Evropě, tentokrát však očima Tar-ary.

  Přečíst report

  layout

  20.6.2009 – Stargate filmy nabírají zpoždění

  Tahle hra, kdy se filmy začnou natáčet a o čem vůbec budou, by měla fanoušky začít hodně rychle bavit. Bude totiž ještě asi nějakou chvíli trvat. Nejen, že scénáře jsou zatím ve stádiu vývoje a herci ještě nemají ani podepsané smlouvy (nemluvě o jejich případné časové vytíženosti), ale vypadá to, že se letos nejspíš už natáčet nebude. Původní, velmi hrubý odhad byl podzim či konec tohoto roku. Teď už to tak bohužel nevypadá. Studio MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) je v pěkném průšvihu. Finančním přesněji řečeno. Zápasí s dluhem téměř čtyři miliardy dolarů, a tak schválil k natočení jen filmy, kde je aspoň trochu jisté, že se jim peníze vrátí. Zatím mají schváleno 12 filmů, mezi nimiž SG jakožto celkem finančně náročný produkt na výrobu a jdoucí rovnou na DVD, určitě není. Oba SG1 filmy sice vydělaly na DVD víc, než se čekalo, ale prodej DVD jde dolů, takže ani ta návratnost tak jistá není (důvodem může být stoupající prodej Blu-Ray disků, na nichž Stargate nevychází – zase tu někdo zaspal).
  Co to tedy vlastně znamená? To vědí asi jen ti na nejvyšších místech (ať už je to kdokoliv) a fanoušci teď musejí doufat, že filmy vzniknou do nějaké rozumné doby – než Flanigan zešediví a Anderson opravdu umře na tu leukémii nebo na co to v poslední době tak třikrát do roka umíral…

  layout

  7.6.2009 – Literární soutěž Tau`ri Kree! prodloužena

  Slyšte, lide z Tau’ri! Napsali jste či zrovna dopisujete zajímavou povídku z prostředí Stargate a nevíte, co s ní? Na to je jednoduchá odpověď. Tau’ri Kree! Soutěž byla prodloužena až do 15. června 2009. Nedopusťte, aby vám příležitost proklouzla mezi prsty. Pošlete své povídky a vyhrajte hodnotné ceny. Více informací na stránkách soutěže.

  Soutěž byla vyhlášena fanklubem Stargate Command o.s. společně s SGA-Project fanklubem a stránkamiwww.sg1.cz.
  Slavnostní vyhlášení proběhne na Festivalu fantazie v rámci Gateconu 2009 (Chotěboř, 6. 7. – 12. 7. 2009).

  layout

  30.05.2009 – 5. série na DVD

  Pokud se vám nechce čekat na Box-Set celé 5. série, která pro region 2 vyjde 8. září, můžete si disky kupovat postupně – vycházejí od 11. května do 6. července. Disky obsahují část toho, co předchozí DVD – audio komentáře k epizodám, foto galerie a dokumenty o natáčení vybraných epizod. Druhé DVD ale obsahuje navíc například rozhovor s Joe Flaniganem, třetí disk pak dokument o Danielu Jacksonovi v Atlantis, a na pátém disku se dočkáme smazaných scén.
  Jak bude vypadat obal, včetně kompletního podrobného obsahu toho, co jednotlivé disky obsahují, si můžete přečíst tady.

  layout

  27.06.2009 – Web Old Damn Stargate

  Tým Old Damn Stargate (ODSG), o kterém jsme vás dříve už několikrát informovali, by vám rád představil svůj pracovní web www.odsg.cz, kde bude vydávat svoje práce. Tým se zabývá tvorbou titulků ke starším epizodám Stargate, s co možná nejvyšší kvalitou překladu a časování. Více informace na pracovním webu nebo zde na fóru.
  Příjemnou podívanou vám přeje tým Old Damn Stargate.

  layout

  20.05.2009 – Film už má (pracovní) název

  Joe Mallozzi ve svém blogu prozradil, že už mají pracovní název pro film. Později se potvrdilo, že film se, zatím, jmenuje Stargate: Extinction. To slovo znamená hodně věcí, především ale vyhynutí či zánik. Těžko si to k něčemu přiřadit, ale jelikož film bude navazovat tam, kde skončila pátá série, můžete začít předkládat své teorie. A ne, nemyslím tím „třeba vyhyne Teyla i s rodinkou“ apod. 😉
  Robert Picardo nedávno na FedConu řekl, že natáčení na podzim vypadá slibně. Takže můžeme už jen doufat, že si dvojité M dá se scénářem náležitou práci, a film se vyrovná nejlepším epizodám.

  layout

  13.5.2009 – Živý chat s Flaninganem na stránkách AXN

  AXN připravuje živý chat s hvězdou seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA ATLANTIDA, Joem Flaniganem, který se uskuteční 20. května v 19.00. Všichni fanoušci a diváci mohou „plukovníkovi Johnu Sheppardovi“ položit své otázky přes webovou stránku našeho kanálu. HVĚZDNÁ BRÁNA ATLANTIDA je v současné době nejpopulárnějším seriálem, který běží na AXN SCI-FI.

  Všichni příznivci a diváci mají příležitost chatovat živě s hvězdou seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA ATLANTIDA Joem Flaniganem na webové stránce AXN dne 20. května v 19.00. Seriál je výjimečně populárním sci-fi evergreenem, v němž Joe Flanigan ztvárňuje ústřední postavu, nadaného pilota, plukovníka Johna Shepparda, který je velitelem expedice Atlantis. AXN SCI-FI, kde je tento seriál divácky nejpopulárnější, v současné době vysílá třetí řadu, zatímco AXN se nyní znovu vrací k první řadě.

  Při příležitosti této výjimečné události bude na webové stránce AXN vytvořen prostor pro chat, který bude v jeho průběhu přístupný příznivcům a divákům ze všech zemí regionu. Dne 20. května v 19.00 se tedy po celou hodinu může kdokoliv připojit k živému rozhovoru, položit své dotazy do chatového okna a Joe Flanigan odpoví na ty, které si vybere.

  Prostor pro chat bude pro zájemce otevřen již týden před touto událostí, takže od 13. května zde bude možnost poslat herci otázky v předstihu.

  Dvaačtyřicetiletý Joe Flanigan nehraje jen postavu plukovníka Johna Shepparda, ale podílel se také na scénáři ke dvěma dílům HVĚZDNÁ BRÁNA ATLANTIDA (2. řada, 12. díl a 4. řada, 15. díl). Objevil se též v seriálech Kriminálka Miami (2. řada, 14. díl) a Hvězdná brána SG-1 (10. řada, 3. díl). Je otcem tří dětí, vynikající lyžař a získal dvě ceny ve Waterkeepers´Alliance v roce 2006.

  Klíčovou strategií AXN je být průkopníkem v nejrůznějších oblastech: jako první kanál odstartoval blog a odvysílal seriál ZTRACENI. Je si vědom, že většina fanoušků sci-fi tráví spoustu času na internetu a proto jim nabízí jedinečnou příležitost, která otevírá nové možnosti poznávání a zábavy.

  layout

  7.5.2009 – Report z FedConu

  Minulý víkend skončil v německém Bonnu FedCon, kterého se účastnilo pár šťastlivců, mezi kterými samozřejmě nechyběla naše redaktorka Klenotka.
  Samozřejmě nám opět připravila report, díky kterémi se na FedCon můžete podívat jejíma očima a alespoň trochu nasát jeho úžasnou atmosféru.

  Přečíst report

  layout

  21.04.2009 – Scénář pro Atlantis film je hotov

  Duo MM vrací úder – Joseph Mallozzi a Paul Mullie dopsali scénář k Atlantis filmu. Mallozzi to napsal ve svém blogu a prý je možné, že ještě budou nějaké změny, ale jelikož se dost věnovali detailům, tak už asi zůstane víceméně tak, jak je. Uzavřeny byly některé zápletky, některé naopak zůstaly otevřené a existuje tak možnost dalšího pokračování. Film (tedy scénář k filmu) není tak dlouhý, jak by se dalo čekat, ale je tam hodně akčních scén, které to vynahradí (čili akce převažující nad dějem?). Vrátí se všechny hlavní i vedlejší postavy (tedy i Zelenka, Lorne, Chuck), a možná se dočkáme překvapení v podobě některých dalších postav. Co se týče hostů z SG1, tak prý to není vyloučené, protože to vypadá, že Atlantis se nakonec bude opravdu natáčet společně s SG1. Carterová, Daniel nebo Teal´C by se tam mohli objevit, i když zatím není jisté, kdo a proč tam bude.
  Kdy se filmy, jak SGA, tak SG1, začnou natáčet, zatím není jisté, ale stále se předběžně počítá s podzimem. Tou dobou se rozběhne Universe, a tak by nás v příštím roce mohla čekat trojitá dávka Stargate. (Sem chtěla redaktorka napsat něco sarkastického, ale jelikož tento web čtou lidé, kteří SG stále milují, tak si poznámku odpustila ;-))

  layout

  13.4.2009 – Volby Správní rady 2009

  Je to již skoro rok, co SGA-Project Fanklub funguje, a nyní přichází na řadu první volby vedení. Současná Správní rada totiž nevznikla volbou, jak požadují stanovy, ale z týmu lidí, kteří start fanklubu připravovali. A proto předá své vládnutí nové radě již po roce.
  Volby nové rady proběhnou v termínu od 25.5.2009 20h do 21.6.2009 20h. Výsledky budou zveřejněny v průběhu dalšího dne. Ve volbách může kandidovat každý plnoletý člen, zaslání kandidátky na fanklubový mail.
  Další informace najdete na webu fanklubu.

  layout

  9.4.2009 – Další nominace pro Atlantis

  Atlantis získala už jednu významnou nominaci v cenách Nebula (výsledky by měly být známy příští víkend), teď je čas na další. Asi tím nejpodstatnějším jsou nominace na cenu Leo Awards, což jsou ceny Kanadské filmové a televizní akademie. S trochou nadsázky se dá říct, že jde o kanadskou verzi Emmy, ale bez toho humbuku kolem. Spoustu nominací získalo Continuum, ale my jsme tu kvůli Atlantis, takže – SGA má nominaci za nejlepší dramatický seriál, a poté dvě herecké nominace. David Hewlett je nominovaný za výkon v epizodě The Shrine a Jewel Staite za epizodu Tracker.
  Dále pak například Robert Cooper za režii epizody Vegas a různé další nominace v mnoha kategoriích, které si můžete kompletně přečíst zde.
  The Constellation Awards jsou ceny, které se udílejí v Kanadě za nejlepší sci-fi počin ve filmu a televizi. I tady má David Hewlett nominaci za The Shrine a Atlantis za nejlepší sci-fi seriál.
  Další nominace jsou pak pro SG: Continuum, a pokud vás to zajímá, kompletní seznam nominací je natéto stránce.

  layout

  3.4.2009 – Povídka roku 2008

  Povídkou Roku 2008 se stává povídka „Stargate: Last Ancient“ od Mackenzie s celkovým počtem 19 hlasů, tato povídka si odnáší vítězství v celkem čtyřech kategoriích. Dále v kategorii nedokončená povídka, původní postava a nová postava. Autorka vítězné povídky si odnáší vítězství v kategorii autor. V kategorii dokončená povídka se stává vítězem „Pomsta“ od Dragona. Tyto dvě povídky, ač jsou v rozdílných kategoriích, vedly velmi vyrovnaný souboj, příkladem je, že při nominacích skončili obě se stejným počtem hlasů, obdobně si vedli jejich autoři. O tom, který příběh zvítězí, rozhodlo až samotné hlasování, které dopadlo o 3 hlasy lépe ve prospěch již zmíněné povídky „Stargate: Last Ancient“. Celkově se hlasování o vítězi zúčastnilo pouhopouhých 17 uživatelů na našem fóru, což si myslím, je pro tak velkou komunitu kolem Hvězdné brány příliš málo, je to dokonce méně lidí, než se účastnilo nominací! Po skončení nominací byla zrušena uživateli vytoužená kategorie dialog/hláška, ta byla zrušena z důvodu žádné shody a časté nezajímavosti úryvku/věty. Nebudu se v tomto článku dále rozepisovat ke zbylým kategoriím a zdržovat vás tím, raději si přečtěte nějakou z povídek.

  Povídka Roku 2008 – Stargate: Last Ancient (Mackenzie)
  Dokončená povídka – Pomsta (Dragon)
  Nedokončená povídka – Stargate: Last Ancient (Mackenzie)
  Původní postava – John Sheppard (Stargate: Last AncientMackenzie)
  Nová postava – Plukovník Mackenzie Blacková (Stargate: Last AncientMackenzie)
  Autor – Mackenzie
  Námět – STARGATE – 24 hodin (*Jack*)
  Zpracování – STARGATE – 24 hodin (*Jack*)

  Pořádání této soutěže bylo velmi psychicky náročné a hlavně zdlouhavé, tohle všechno bylo způsobeno hlavně nedržením se pravidel a pokynů soutěže. Pro příští rok je třeba hodně věcí změnit a napravit, sami jste si nejspíše všimli určité neorganizovanosti celé soutěže. Vaše nápady a připomínky uvítáme na našem diskusním fóru.

  layout

  14.3.2009 – Tak jak je to vlastně s tím SGA filmem?

  Před časem se internetem začaly šířit zprávy, že produkce SGA filmu byla pozastavena. Nepomáhali ani herci, kteří sami ještě nedostali do ruky ani smlouvy a tak fanoušci začali trochu panikařit.
  Joe Mallozzi se teď snaží uvést tyhle zprávy na pravou míru. Podle něj se film určitě natočí, jen se jeho natáčení posouvá. Původně se mělo točit v létě, ale teď to vypadá spíš na natáčení na podzim, s premiérou někdy v roce 2010. A to ještě kdoví jestli.
  Rachel Luttrell v nedávném rozhovoru řekla něco o tom, že se čeká na výsledky sledovanosti SGU na podzim a taky jak dopadne SG1 film. Joe Mallozzi na druhou stranu tvrdí, že SGU vznik filmu vůbec neovlivňuje. A teď si vyberte. Člověk (ať už fanoušek či ne) by měl spíš věřit Mallozzimu, který je šéfem celého SGA ansámblu, ale jak známo, není na jeho informace moc spolehnutí. Ovšem Rachel je zase „jen“ herečka a herci se dozvídají informace jako poslední. Takže shrnuto a podtrženo, film bude, ale neví se kdy. MGM dala filmu zelenou a pracuje se na scénáři, teď se snaží najít okno v rozvrzích herců, což v případě Rachel nebo Jasona problém nebude. S Davidem Hewlettem, Joe Flaniganem či Robertem Picardem je to už horší.
  Každopádně to vypadá, že SGA trpí syndromem prostředního dítěte, kdy to nejstarší (SG1) si jede už víceméně samo bez většího navádění, a nejmladší (SGU) je naopak vymazlený benjamínek, který potřebuje péči. Atlantis fanoušci se tedy musí naučit být trpěliví, ale, časem, se vytouženého filmu dočkají.

  layout

  28.02.2009 – Atlantis má nominaci na cenu Nebula

  Nebula je spolu s cenou Hugo jedno z nejvýznamnějších ocenění na poli science-fiction. A za co že je vlastně ta nominace? Za scénář k epizodě „The Shrine“, jehož autorem je Brad Wright.
  Epizoda o tom, jak je McKay postižen degenerativní chorobou, patří mezi fanoušky k nejoblíbenější. Vyhlášení vítězů bude probíhat 24. – 26. dubna v Los Angeles, a fanoušci můžou mezitím začít věřit na zázraky – ve stejné kategorii je totiž nominován i Temný rytíř, nejúspěšnější film loňského roku a animovaný film Wall-E. Celý seznam nominací i v dalších kategoriích si můžete přečíst přímo na stránkáchNebula Awards.

  layout

  15.02.2009 – Web Doctor Who

  Do rodiny okolo tohoto webu přibyl bratříček, respektive blízký bratránek. Fanoušků seriálu Doctor Who přibývá a několik lidí z fóra, fanklubu SGA-P a těchto stránek, se rozhodlo založit novou stránku. Najdete ji na adrese www.drwho.cz. Informace budou přibývat postupně, ale všichni se pokusí, aby tam bylo co nejvíce informací v co nejkraším čase.

  layout

  14.2.2009 – Atlantis na Blu-Ray

  Ne, neradujte se, že by vyšla celá Atlantis na Blu-Ray. Na to budeme asi čekat tak dlouho, jako na soundtrack – tedy věčně. Každopádně v MGM Home Entertainment vyslyšeli alespoň některé tužby fanoušků a vydá deset, přímo fanoušky vybraných epizod na Blu-Ray. Jedná se o tyto epizody: Enemy at the Gate (poslední epizoda seriálu), Rising (Pilotní epizoda), The Seige (není ještě jasné, která část), Tao of Rodney, By All My Sins Remembere´d, The Shrine, McKay and Mrs. Miller, Vegas, Midway a First Strike.
  Fanoušci si sami můžou navrhnout design obalu a výsledek bude na těchto stránkách někdy v dubnu.
  Jak to bude s tímto Blu-Ray pro Region 2, se samozřejmě neví, ale s rychlostí, jakou u nás tyhle věci vycházejí, to asi nebude nijak brzo. I když překvapit by nás mohli. Blu-Ray vyjde toto léto.

  layout

  14.2.2009 – Report Pegasus Four by Tar-ara

  Další report z Pegasus Four, tentokrát z pohledu Tar-ary, je tu. Můžete porovnávat a doplňovat si události, protože i tento report je psaný pěkným, specifickým stylem.
  Přečíst report

  layout


  27.1.2009 – Report Pegasus Four

  Skupina českých fanoušků se včera vrátila z Pegasus Four conu v Londýně. Přineseme vám několik reportáží, napsaných účastníky. První, kterou vám přinášíme, je od naší redaktorky, Klenotky.

  Reportáž z conu Pegasus Four

  layout

  14.1.2009 – Co dělají herci?

  S koncem Atlantis si musí herci hledat novou práci. Někteří se dokázali dostat z vlastního stínu už během natáčení, někteří na tom ještě pracují. Nejaktivněji se projevuje David Hewlett, který má kromě dvou hereckých projektů před sebou práci na seriálu Starcrossed, který vymyslel a píše k němu scénář. Mělo by se jednat o komediální seriál z prostředí natáčení sci-fi seriálu, který se zaměří na všechny stránky tohoto světa, a pojme ho s ironickým nádechem po svém. Dále chystá režírovat (po A Dog´s Breakfast) už svůj druhý film, zombie komedii, u níž si můžeme být jisti, že bude všechno, jen ne typickým zombie filmem. Své původní herecké profesi se propůjčí ve filmu Splice, který natáčí jeho kamarád a kolega režisér, autor známé Kostky, Vincenzo Natali. A dále pak ve filmu Helen, kde bude hrát nejen po boku Ashley Judd a Gorana Visnjice, ale také svého kolegy z Atlantis, Davida Nykla.
  Tento náš oblíbený herec s českými kořeny už toho stihl hodně během natáčení Atlantis. Vesměs se jednalo o filmy s různými příšerkami, a jejichž kvality jsou pochybné. Ovšem hostoval i v seriálechEureka a Sanctuary. V Eurece by se mohl znovu objevit, protože postavou doktora Stevena Whiticuse si fanoušky získal.
  Vedle Davida Hewletta působí nejaktivněji Torri Higginson, která Atlantis opustila již před dvěma lety a měla tudíž čas „se rozkoukat“. Kromě jedné epizody v seriálu Eleventh Hour, ji můžeme vidět i v zatím dvou epizodách NCIS v roli doktorky Jordan Hampton. V přípravě má také dva filmy, Smile of April aYumi in love. V obou těchto filmech bude mít hlavní roli.
  Kromě Torri natáčí jako o život Robert Picardo, který po Torri převzal v antickém městě velitelské žezlo. V jeho filmografii je nyní Atlantis film, který ještě nemá název, už za dalšími pěti projekty. Jedná se o filmy Chasing the Green, zajímavě vypadající horor Sensored, sci-fi thriller Confined, dále pak propůjčí svůj hlas jedné z postav v připravovaném animovaném sci-fi filmu Quantum Quest: A Cassini Space Odyssey a nakonec ve fantasy filmu Legends of Nethiah: The Nameles. Pokud jste fanoušky tohoto herce a tyhle šílené názvy vás neodradily, tak se máte na co těšit.
  Další herec, jehož postava odešla, aby se za nadšení i nadávání do Atlantis zase vrátila, Paul McGillion, má ve své filmografii pár filmů točených během jeho roční absence v Atlantis.
  Prvním je nepříliš oceňovaný televizní horor Beyond Loch Ness, kde se objevil v jedné ze svých posledních rolí i Don S. Davis, dnes již oplakávaný představitel generála Hammonda. Dalším filmem je televizní drama Mom, Dad and Her. V jeho budoucnosti je zatím uveden jeden film, o to ale očekávanější. Nový Star Trek film, kde Paul dělal konkurz na postavu Scottyho, má premiéru stanovenou na květen tohoto roku. Paul je vidět již v traileru, a role to nejspíš nebude příliš velká, jen epizodní, ale stejně potěší.
  Nakonec jsem si nechala Joe Flanigana, Rachel Luttrell a Jasona Momoa (stále jsem také nepřišla na to, jak jeho příjmení skloňovat). U všech tří je v budoucí filmografii uveden zatím jen Atlantis film, ačkoliv u Joea není pochyb o tom, že nebude mít o práci nouzi. U něj je to způsobeno také tím, že velmi lpí na své rodině a po odloučení, které musel často kvůli natáčení seriálu snášet, by rád strávil se svou ženou a dětmi nějaký čas.
  Ačkoliv mnoho lidí může u Rachel Luttrell pochybovat o jejích hereckých kvalitách, tak i u ní má absence budoucích projektů důvod v rodině. Jejímu synovi, narozenému během natáčení Atlantis, a který se i objevil jako její seriálový syn, je něco přes rok, a Rachel s ním také chce strávit nějaký čas. Pokud ji ale máte zájem vidět i jinak než jen jako Teylu, byl mi od několika jejích fanoušků (zahraničních, u nás buď nejsou, nebo o ní vědí velmi málo) doporučen film The Aviary z roku 2005. O velikosti její role tam bohužel nic bližšího nevím, ale prý tam ukázala i něco z herectví, které jí, přiznejme si, Atlantis moc neumožňovala. Pak můžete samozřejmě vsadit na jistotu a podívat se na režijní debut Davida Hewletta, A Dog´s Breakfast, kde Rachel celkem povedeně paroduje svou postavu Teyly.
  A co Jason Momoa? Ten ve svém osobním životě prožil v pár letech vzestup i pád. Během baby-boomu při natáčení seriálu (kdy se děti narodily Rachel Luttrell, Davidu Hewlettovi a Joe Flaniganovi) se mu narodil syn, ale zároveň má za sebou i nepříjemné zranění, které mu způsobil opilý muž v baru. O tom jsmeinformovali před časem. Ani u něj není kromě Atlantis filmu uvedeno nic dalšího, ovšem tady to spíš můžeme přičítat nedostatku nabídek, nebo také neaktualizaci The Internet Movie Database. To se ostatně může týkat více herců.
  A co Jewel Staite? U ní je podobný problém, ovšem sama se ve svém blogu zmiňuje o pár filmech. Z jednoho před časem z neznámého důvodu odstoupila, a tak můžeme jen doufat, že se v jejím profilu brzy nějaké projekty objeví.
  Z hostujících herců například oba, Mitch Pileggi i Kavan Smith, hráli každý po jedné epizodě v seriáluSupernatural. Ale zatímco Kavan Smith byl (jako velmi často) postavou, která během pár minut zemře, Mitch Pileggi hrál otce jedné důležité postavy a jeho role je ve své podstatě velmi důležitá, protože prozrazuje jedno ze základních tajemství seriálu (nebojte, nenásleduje spoiler).
  Ryana Robbinse (Genii Ladon Radim), můžete pravidelně vídat v seriálu z produkce Sci-Fi, Sanctuary, kde hraje oblíbeného Henryho Fosse. Také se objeví se po boku Torri Higginson ve výše zmíněném filmuSmile of April.
  Pokud vás zajímají osudy i dalších herců, kteří se za pět let v seriálu objevili, můžete se podívat tady a zjistit si, kde a kdy na svého případného oblíbence narazíte.
  Nezbývá, než všem, hlavním i vedlejším hercům, kteří se v Atlantis objevili (a že jich bylo), popřát hodně štěstí v profesním a osobním životě. A nám popřát jedině to, abychom je, když už ne ve Stargate, vídali často i jinde.

  layout

  12.1.2009 – Co mohlo být v 6. sérii?

  Joseph Mallozzi ve svém blogu nastínil několik nápadů pro epizody, které se mohly objevit v 6. řadě Atlantis. Jednalo by se o přímé pokračování událostí z konce 5. řady. Dvojepizoda s pracovním názvemNow What? by řešila problém, co s Atlantis, když je teď na Zemi a proč by ji I.O.A měla dovolit vracet se do Pegasu. Co by například bylo s mimozemšťany, kteří tam žijí, kdyby se z Atlantis stala pouhá výzkumná základna antické technologie? Dvojdíl by byl zaměřený víc na postavy, což film příliš neumožní, ale tento nápad je základem pro připravovaný SGA film.
  Mid-season finale by bylo pravděpodobně o Replikátorech, které miluje Carl Binder, a jehož scénář by to byl. Není jasné, o čem přesně by epizoda byla, ani jestli by se objevila Elizabeth (nejspíš v podání Michelle Morgan). Carter Rashomon by byla o tom, že Carterové hrozí vojenský soud kvůli misi, která nevyšla, a události, které následovaly, jsou ukázány ve třech různých flashbacích. Epizoda Yesterday, Today and Tomorrow (Včera, dnes a zítra) je časovka, kdy by tým kvůli nehodě v Jumperu cestoval pět let do minulosti, pět let do budoucnosti a zároveň byl i v současnosti. V minulosti by se snažili získat Jumper, aby neovlivnili budoucnost, v budoucnosti by budoucí tým čelil invazi Wraithů a varoval tým současný a všechno by ovlivňovalo současnost. Některé z těch nápadů zní zajímavě (ačkoliv to s tím soudem je přesná kopie jedné epizody Farscape – pokud pominete exotické mimozemšťany), Carterová před soudem by mohlo být zajímavé zadostiučinění pro lidi, kteří ji v SGA moc nemuseli (nenechte se ovlivnit autorkou článku :)), ale ta časovka zní zajímavě. Ovšem nejsem si jistá, kolik lidí by bralo tento nápad pro potenciální další film, když něco podobného bylo v Continuu. Nápadů měli víc, můžete si pročíst Mallozziho blog (ti z vás, kteří mají ještě odvahu tam chodit), ovšem předpoklad je, že ta první epizoda se pravděpodobně objeví jako námět prvního filmu.

  layout

  6.1.2009 – Oslavenci

  Včera oslavili narozeniny dva herci z původní herecké sestavy Atlantis, Joe Flanigan a Paul McGillion. Zpětně jim oběma přejeme vše nejlepší v soukromém i profesním životě.
  Gateworld u příležitosti vysílání poslední Atlantis epizody připravil žebříček pěti nejlepších epizod pro každou z hlavních postav. Začali právě plukovníkem Sheppardem, jehož nejlepší epizody byly Gateworldem označeny v následujícím pořadí: 1. místo – epizoda 3×07 – Common Ground, 2. místo – epizoda 4×04 – Doppleganger, 3. místo – epizoda 5×19 – Vegas, 4. místo – epizoda 1×11 – The Eye a 5. místo – epizoda 3×09 – Phantoms. Oblíbené epizody pro ostatní postavy přineseme příští týden. Zítra (respektive dnes) by mělo být vybráno pět epizod s Teylou, což může být vzhledem k její absenci v posledních třech sériích trochu problém. Uvidíme, jak si s tím lidé na Gateworldu poradí.

  layout

  29.12.2008 – Střípky o Atlantis filmu

  První film, s dočasným názvem „Project Twilight“, by mohl režírovat Andy Mikita. V Mallozziho blogu to napsal sám Mikita. Scénář k filmu, který by se měl objevit na podzim roku 2009 (po odvysílání prvních deseti epizod Stargate: Universe), píše fanoušky velmi oblíbený (zde si představte cedulku ´sarkasmus´) Joseph Mallozzi, s kolegou a spolupachatelem Paulem Mullie.
  Film by měl pokračovat tam, kde skončilo finále 5. řady Atlantis a zatím se ví jen to, že tým Atlantis bude muset řešit velké potíže, do kterých se dostane.
  Mallozzi ve svém blogu dále prozradil, že ve filmu plánují několik cameo rolí pro určité postavy, a že zvlášť jedna postava přivede určitou fanouškovskou frakci „ k šílenství“. Ve filmu by se měl objevit i Wraith Todd v podání Chrise Heyerdahla. Na tom, jak vyřeší situaci, uvedenou na konci 5. řady, stále ještě pracují. V jednání už je i třetí SG1 film. Časově to vychází tak, že by se oba filmy, SG1 i SGA, mohly dělat současně v natáčecí pauze Stargate: Universe.

  layout

  24.12.2008 – Nominace pro Povídku Roku 2008

  Rádi bychom vás seznámili se soutěží probíhající na našem fóru. Po více jak roce a půl povídková soutěž pokračuje. Stále máte možnost nominovat svého favorita do soutěže, ale pozor, už zbývá jen sedm dnů do uzavření nominací. Právě nastaly svátky klidu, a co více vás uklidní než čtení. Pokud jste až do teď váhali s přečtením nějaké povídky, teď je ta pravá chvíle to změnit. Podmínky pro nominace a další potřebné informace naleznete na našem diskusním fóru.

  layout

  23.12.2008 – Veselé Vánoce a šťastný Nový rok

  Jako tradičně každý rok, i letos mi dovolte jménem redakce popřát všem našim čtenářům a návštěvníkům příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2009.
  Letos jsme ve zvláštní situaci. V lednu končí v USA vysílání Stargate: Atlantis, a ačkoliv bude ještě film, možná i několik filmů, začali jsme přemýšlet, co dál. Určitě bychom se chtěli dál věnovat Atlantis, a protože je v popisu epizod a lexikonu stále dost mezer, naše práce rozhodně nekončí. Přesto se pokusíme zaměřit i na nový seriál, Universe, který má mít premiéru příští rok. Ať už se tato změna projeví jen minimálně, nebo předěláním celého webu, doufáme, že nám i tak zachováte věrnost, jež jste nám projevovali tolik let, a které si nesmírně vážíme. Díky našemu fóru se potkalo a spřátelilo hodně lidí, někteří odešli, jiní ale zůstávají a pomáhají, jak se dá. Stránka už rozhodně nefunguje tak dobře, jako tomu bylo ještě třeba před rokem, ale stále máme co nabídnout. Založili jsme fanklub, pořádáme srazy, jezdíme na cony a chystáme i další věci, které jistě budou příjemným překvapením. I za tohle všechno můžeme vděčit pravidelným čtenářům. Bez vaší podpory bychom nebyli ničím.
  Takže já, Klenotka, sedící v tomhle na Vánoce nepěkně teplém a větrném počasí u otevřeného okna, znovu děkuji a přeji ty nejkrásnější Vánoce, hodně splněných přání a také co nejvíce dodržených předsevzetí v roce 2009.

  layout
  6.12.2008 – II. ročník souboje seriálů

  Souboj seriálů určitě většina z Vás velmi dobře zná. Je tomu už takřka rok, co se tento projekt objevil na českém internetu a něco kolem půl roku, kdy finišoval I. ročník tohoto projektu.
  Nyní se rozjíždí II. ročník a záleží pouze na Vás, fanoušcích, jak dopadnou seriály tentokrát.
  Od 19.12.2008 začínají nominace, podle kterých se opět vybere TOP 28 seriálů, které se proti sobě utkají. Dostane se náš oblíbený seriál až do finále nebo nepostoupí ani přes nominace, rozhodujete pouze Vy.
  Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu.

  layout

  22.11.2008 – Jason Momoa napaden v restauraci

  Dneska trochu bulvárněji, ale je to smutná připomínka toho, že i herci jsou jen lidi. Podle Los Angeles Times napadl a zranil 21-letý muž Jasona v sobotu v Hollywood Cafe. Po hádce praštil Jasona do obličeje sklenicí od piva a pořezal mu tvář – Jason poté musel do nemocnice, kde mu při operaci sešili ránu 140 stehy. Útočník, Dominic Bando, byl obviněn z napadení, ale byl propuštěn na kauci za 30 tisíc dolarů.
  Naštěstí (pro tvrůrce SGA) se to stalo po ukončení natáčení, protože je otázka, jak by to v seriálu vyřešili. Další otázkou je, jak bude Jason vypadat, a jak to ovlivní natáčení SGA filmu, který se chystá příští rok.

  layout

  17.11.2008 – Aukce rekvizit ze Stargate

  Fanoušci měli dosud možnost si občas na různých stránkách pořídit „skutečnou“ tyčovou zbraň či mimozemský artefakt. Ale tentokrát se iniciativy ujalo samo studio. Různé „suvenýry“, přímo z The Bridge Studios, se můžou fanoušci pokusit získat na eBay. Vyvolávací cena každé věci je jeden dolar, a pokud vydržíte a můžete si to dovolit, tak můžete získat například Zat´nikitel, Jaffskou tyčovou zbraň, komunikátor Tok´Rů, Atlantis bundu a podobně. Studio chce takto poslat do rukou fanoušků přes 150 rekvizit. Pro informace, jaké věci jsou momentálně na eBay k sehnání, a jaké tam v budoucnosti budou, se můžete podívat na oficiální stránku akce Stargate Legacy.

  layout

  6.11.2008 – Upoutávky AXN, datum poslední epizody Atlantis

  Jak už víte, zítra startuje na AXN Sci-fi Atlantis pod názvem Hvězdná brána: Atlantida. Na světě jsou už dvě upoutávky, které si můžete pustit tady a tady. SGA začíná zítra ve 22.20 na AXN Sci-fi.
  Zatímco u nás vysílání teprve začíná, pátá a poslední série v USA už pomalu a jistě dobíhá. Poslední epizoda by měla běžet 9. ledna. Poslední epizoda „Enemy at the Gate“ nebude klasický cliffhanger a pravděpodobně by neměl ani uzavírat některý z nedořešených příběhů. V této epizodě se objeví Amanda Tapping jako plukovník Samantha Carterová a Colin Cunningham jako major Davis. O čem poslední epizoda bude, se stále neví, veškeré spekulace zatím existují jen na základě těchto oficiálních fotografií. Atlantis pak už v roce 2009 čeká jen film, který píšou současní scénáristé, Joseph Mallozzi a Paul Mullie, což pro mnohé fanoušky není zrovna dobrá zpráva. Oficiální programový plán ještě k dispozici není, ale Atlantis bude mít pravděpodobně ještě dvě dvoutýdenní pauzy kvůli Díkuvzdání 28. listopadu a v prosinci o vánoční svátky.

  layout

  3.11.2008 – Atlantis již tento pátek na AXN Sci-Fi

  Atlantis poběží na programu AXN Sci-Fi již tento pátek 7. listopadu. Už teď ji můžete najít v programu na daný den – první epizoda poběží ve 22.20. Zatímco v programu je psáno Stargate: Atlantis, v seriálu samotném je použito Hvězdná brána: Atlantida. Po překladové a dabingové stránce nelze skoro nic vytknout, snad jen, že původně avizované „Přízraky“ jsou nakonec „Vrejty“, kteří, po poslechu dabingu, v kontextu sedí lépe, protože dabérům se to i lépe vyslovuje. Příjemná věc je, že díky fanynce překladatelce si postavy, u nichž je to vhodné, tykají a používají méně formální jazyk. Obvyklá „sci-fi terminologie“ jako štíty (často zaměněné za kryty) je samozřejmostí. Seznam dabérů, si můžete přečístzde.

  layout

  30.10.2008 – Report z Festivalu fantazie Speciál

  Festival fantazie Speciál se konal v Chotěboři od 24.10. do 28.10.2008. Zima byla lezavá, vítr protivný, ale lidé se za zvuků sonických šroubováků a tradičního toastového šílenství skvěle bavili.
  FF Speciálu se účastnila většina z redaktorů našeho webu a mezi nimi i Klenotka, jejíž report Vám nyní přinášíme.

  » přečíst report

  layout

  18.10.2008 – Obsazení dabingu Atlantis

  7. listopadu 2008 se poprvé v České republice objeví Atlantis na českých obrazovkách. Na AXN Sci-fipoběží pod názvem Hvězdná brána: Atlantida a je velká pravděpodobnost, že v tomto českém znění ji v budoucnosti uvidíme na Primě či na Nově.
  Otázka, kdo bude mluvit postavy, které všichni známe jen v originále (případně německém dabingu ;-)), je zodpovězena.
  Na Chevronu24 přinesl kompletní obsazení hlavních postav JacobCarter (děkujeme za informace) a tam si seznam také můžete přečíst. Několik z nich je známo už z SG1, kde Elizabeth Weir mluvila Dagmar Čárová, která se dabingu ujme i v tomto případě. Fanoušky jistě potěší i zpráva, že hostující postavy O´Neilla a Jacksona budou opět dabovat Miloslav Mejzlík a David Prachař.
  Pokud to vyjde, tak další informace se vám pokusíme zprostředkovat přímo z dabingu.

  layout

  15.10.2008 – Sledovanost

  Epizoda „Tracker“ měla sledovanost 1.2. Následný dvoudíl měl ve svých dvou částech velmi rozdílnou sledovanost. Zatímco „First Contact“ si vysloužil sledovanost 1.1, což je oproti předchozí propad, druhá část dvoudílu, „The Lost Tribe“, vyletěla na 1.5 a stala se tak zatím nejsledovanější epizodou 5. série. Nízká sledovanost u „First Contact“ je částečně způsobená debatou prezidentských kandidátů, která běžela ve stejnou dobu na jiném programu, a také tím, že do běžné sledovanosti se nepočítají DVD rekordéry, které mají velký podíl na úbytku v „živém sledování“.
  Poslední série SGA se stále drží mezi nejsledovanějšími pořady Sci-Fi channelu. Dlouhodobě je nejlepší Eureka. Při svém startu Atlantis porazilo Sanctuary, které běží ve stejný večer, a jež pilotní epizodou překonalo i sledovanost Eureky.

  layout

  11.10.2008 – Titulky na SG od Old Damn Stargate

  Zdravíme všechny příznivce staré dobré Stargate. Rádi bychom vám představili nově vznikající projekt Old Damn Stargate, který se zabývá tvorbou kvalitních titulků ke starším dílům Hvězdné brány. V současné chvíli máme hotové titulky k prvnímu dvou dílu SG-1 Childern of The Gods, které jsme prozatím vydali jen zde na fóru.
  Na dalších dílech právě pracujeme. Rádi bychom znali váš názor na naši práci, kvalitu titulků a zda máme vůbec v našem snažení i nadále pokračovat. Proto neváhejte a napište prosím jakékoliv názory.
  S pozdravem překladatelský tým Old Damn Stargate.

  layout

  28.9.2008 – Atlantis na AXN Sci-fi

  AXN Sci-fi zakoupila práva na Stargate: Atlantis a podle neověřených informací by ji měla začít vysílat už v listopadu. Nyní vysílá SG1, po jejímž skončení by SGA měli dávat. Zatím se podrobnosti neví, ani nebyl ještě zadán dabing, ale fanoušci se snaží vyvinout aktivitu, aby byli připuštěni alespoň ke korekcím v překladu. Je tu jistá šance, že by SGA mohl překládat přímo jeden z fanoušků Atlantis.
  Vše je dosud v jednání, a nic z toho se nemusí povést. Takže držte palce na rukou a nohou, abychom mohli do případného dabingu zasahovat co nejvíce. V debatě můžete i navrhovat jména dabérů, která by se vám líbila.
  Pokud máte potřebu vyjádřit se ve smyslu „přece nemůžou překládat Atlantis, ztratí se Zelenkovy hlášky“, tak tomuto nutkání prosím odolejte.

  layout

  26.9.2008 – Shimerman, Bureš a Swink v Praze

  V neděli 19.10. proběhne setkání s dalšími hvězdami světa (nejen) Star Treku. Pozvání přijali: Armin Shimerman, představitel Quarka ze Star Trek: Deep Space Nine, který je také známý jako Nox Anteaus z epizody The Nox ze Stargate SG-1, Zdeněk Bureš (dabér Quarka a Neelixe, nebo Michaelangela z kreslených Želv Ninja) a Kitty Swink, představitelka dvou postav ze Star Trek: Deep Space Nine – Luaran a Rozahn. Hrála mimo jiné i v JAGu a Babylonu 5.

  Všichni jste srdečně zváni. Další informace a přihlášky na stránkách CZ Kontinua.

  layout

  23.9.2008 – Report z CzechTREKu

  20. září se konal v Praze již třetí ročník CzechTREKu. Srazu fanoušků nejen Star Treku. Někteří členové našeho fóra tento con navštívili. Byla tam i naše redaktorka Klenotka, která pro vás napsala podrobnou reportáž.

  » přečíst report

  layout

  12.9.2008 – Natáčení Stargate: Universe začíná v únoru

  Pilotní film k novému Stargate seriálu se začne natáčet 4. února 2009 v Bridge Studios a v oblasti Vancouveru. Obsazení ani název pilotu, o čem bude a kdo ho bude režírovat, stále ještě není známo. Casting proběhne na podzim a s ním můžeme tedy očekávat odpověď hlavě na otázku, která ze známějších hereckých tváří přijme hlavní roli.
  Velkou neznámou je také to, jak bude vypadat v Universe brána, protože fanoušci očekávají novou barvu chevronů. A tak zatímco symbolem Atlantis se stala modrá, nejčastěji skloňovanou barvou u Universe je fialová, ale to je vše jen dohadem a tvůrčím duchem fanoušků.
  Premiéra seriálu se čeká v létě na Sci-Fi channelu.

  layout

  11.9.2008 – Festival fantazie speciál

  Letos, ve dnech 24. – 28. října proběhne v Chotěboři poslední Festival fantazie Speciál. Takže, pokud si chcete užít spoustu zábavy, určitě přijeďte. Můžete se pobavit a poučit na přednáškách v programových liniích na téma Stargate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica, Heroes, či v seriálovém Seriesconu. Samozřejmě nejde jen o seriály, ale i o filmy, literaturu, hry, vše v duchu sci-fi, fantasy a hororu.
  Pokud nejste rozhodnuti, případně patříte mezi těch pár lidí, kteří o něčem takovém nikdy neslyšeli, podívejte se přímo na stránky Festivalu fantazie Speciál. Na našem fóru organizujeme také společné ubytování, k němuž podrobnosti najdete přímo ZDE. Pokud si myslíte, že máte zajímavé téma na přednášku, tak neváhejte a přihlaste se šéfům jednotlivých linií. Kontakty na ně najdete TADY. V případě Galacticonu se stačí ozvat ve výše uvedeném topicu na fóru. U Gateconu pak pište buď mně (Klenotka) a já vás nasměruji nebo přímo šéfovi linie Johnymu Idlerovi.
  A jestli stále nejste přesvědčeni, podívejte se na
  video od Tar-ary, které vám vyjmenuje nejméně deset důvodů, proč na FFS jet.

  layout

  2.9.2008 – Prosba o Atlantis

  Jistě si pamatujete akci Prosba o bránu, která před časem proběhla a měla úspěch. Dočkali jsme se SG1 na Nově, částečně i díky projevenému zájmu fanoušků. Nyní se spouští podobná akce s tím, že je zaměřena na Atlantis a primárně na televizi Prima, která poslední dobou projevuje zvýšený zájem o seriály tohoto žánru a nebrání se spolupráci s fanoušky. Další změna je, že se vše koná formou petice. Již žádné čekání na jeden den a hromadné rozesílání e-mailů. Jednoduše se zaregistrujete a tím to pro vás končí. Až se podepíše maximální počet lidí, tak petici zašleme i s prosebným dopisem do TV Prima.
  Za všechny fanoušky vás prosím, abyste se připojili, i když se třeba dívat nebudete a nejste fanoušky dabingu. Atlantis je stále známá jen hrstce lidí, a pokud ji chceme vnést do povědomí lidí, jediná možnost je dabovaná verze v celoplošné televizi. Nepodepisujte to tedy kvůli sobě, ale kvůli budoucím fanouškům, kteří se díky televizi o Atlantis a následně o Stargate dozvědí nebo se o ni začnou více zajímat. To, že Zelenkovy hlášky prohozené jednou za sezónu zaniknou, tu není takový problém, jako že zanikne celý Stargate fandom, když Atlantis a Stargate nepoběží v televizi.

  K Prosbě se můžete připojit ZDE. Na této stránce najdete i podrobnější informace.

  layout

  1.9.2008 – Petice pro Atlantis

  Těsně po zrušení Atlantis se na webu objevila petice, podporující její obnovení. Jelikož rozhodnutí o natočení Universe přišlo den poté, je jasné, že už je nejspíš rozhodnuto a fanoušci nic nezvrátí. Přesto to můžete zkusit a petici podepsat. Jediné, co musíte udělat, je jít SEM a podepsat.
  Vyplníte své jméno, mail, doplníte případně nějaký komentář a kliknete na Sign this petition. Od spuštění petice do dnešního dne ji podepsalo přes deset tisíc nespokojených fanoušků.

  layout

  27.08.2008 – Tři nominace na cenu Gemini

  I přes nedávné zrušení, Atlantis samozřejmě stále dýchá a sbírá nominace ještě za 4. sérii.
  Po oznámení nominace na cenu Emmy za vizuální efekty za epizodu „Adrift“ a nominace na cenu Cechu režisérů pro Andyho Mikitu za epizodu „Trio“, se ozvali tentokrát Kanaďané se svou televizní cenou – Gemini. Atlantis má na cenu Gemini hned tři nominace.
  Za nejlepší scénář pro scénáristu Alana McCullougha za epizodu „Tabula Rasa“, maskéři za nejlepší make-up v epizodě „The Last Man“, nejlepší vizuální efekty za epizodu „Adrift“ a jednu hereckou nominaci pro Jewel Staite za epizodu „Missing“.
  Rozhodně je to pěkné, a doufejme, že letos konečně nějaké ceny získají, protože většinou zůstává jen u nominací.
  Už teď můžete spekulovat, za co by mohla mít nominace 5. série. Většina nominací bude vyhlášena až po skončení poslední série a seriálu, takže držme palce.

  layout

  22.08.2008 – SGU má zelenou, stejně jako SGA film

  Poté, co bylo včera oznámeno ukončení SGA po 5. sérii (ano, už je to oficiální), bylo dnes potvrzeno, že na seriálu Stargate: Universe se už pracuje a pilotní epizoda bude v roce 2009. Universe by měl vyprávět o antické lodi Destiny, s lidskou posádkou, která, neschopná dostat se domů daleko od domova zažívá vesmírná dobrodužství.

  Joe Mallozzi ve svém blogu mluvil o SGA filmu, a ujistil, že 5. série nekončí cliffhangerem v pravém smyslu. Je napsán scénář k filmu, který, kdyby byla 6. série, by sloužil jako úvodní dvojdíl právě k ní. Kdy film bude, o čem bude, ani kdo ho bude režírovat, se zatím nic neví, ale předběžné datum uvedení na DVD je rok 2009.

  layout

  21.8.2008 – Atlantis zrušena?

  Podle GW, odkazujícího na tento článek, to vypadá, že Atlantis po 5. sérii skončí. Seriál ruší přímo MGM, nikoliv Sci-Fi channel. Atlantis by měla ale dostat, stejně jako SG1, dvouhodinový film, který by celý příběh uzavřel, a který by měl jí také na DVD jako předchozí SG1 filmy.

  Atlantis má letos stabilní sledovanost, za poslední roky ji však poráží seriál Eureka a často i seriál Ghost Hunters. Stále čekáme na potvrzení od samotných tvůrců Stargate, ale zpráva je nejspíš už téměř jistá. Stargate by tímto skončit ale neměla, Brad Wright představil koncept Stargate: Universe, která by mohla po skončení Atlantis dostat zelenou.

  layout

  13.8.2008 – Nové fórum

  Každý, kdo ode dneška zavítá na fórum si bude možná na chvíli připadat trochu někde jinde. No a nebude daleko od pravdy. Dnes se nám totiž podařilo přejít novou verzi fóra, která nese označení phpBB 3.
  Tento krok jsme připravovali už delší dobu takže doufáme, že se vám budou jeho přínosy líbit. Novinky se týkají větší možnosti nastavení uživatelů a zpráv, bezpečnosti a také vzhledu, u kterého jsme se snažili spíše o evoluci, než o nějakou revoluci.
  Snad se vám to všechno bude líbit a budete se na fórum rádi vracet jako doposud.

  PS: Dejte si prosím pozor na spoilery, staré příspěvky je nemají převedené. Každý příspěvek s nimi je třeba pro správný chod znovu uložit, tím se spoiler znovu načte. Nově použité spoilery již pracují normálně. Děkujeme za pochopení.

  layout

  12.8.2008 – Sledovanost prvních čtyř epizod

  Zatímco poslední epizoda 4. série znamenala dlouhodobý rekord s ratingem 1.5, začátek 5. řady si už tak dobře nevedl. „Search and Rescue“ mělo při své premiéře sledovanost 1.3, přičemž druhá epizoda, „The Seed“ měla pouze 1.1. „Broken Ties“ se zlepšilo na 1.2. Epizoda „The Daedalus Variations“ měla stejný výsledek s tím, že se možná ještě o bod zvedne.
  Atlantis patří se svou sledovaností u Sci-Fi Channelu k nejlepším, spolu se seriálem Eureka, s nímž se dělí o první příčky. Ale k ratingům 2.0 – 2.5 z prvních sérií se už asi nikdy nepřiblíží, protože seriálu ubližuje jak velká konkurence, tak stahování či následný prodej DVD, čemuž dává hodně lidí přednost před reklamou prošpikovanou premiérou.

  layout

  9.8.2008 – Robert Picardo Interview

  Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis.
  Herecký veterán Robert Picardo mluví o tom, jak roli původně získal, jak se Woolsey během let měnil a jak se tato role liší od role Doktora ve Star Trek: Voyager.

  » přečíst interview

  layout

  5.8.2008 – Dohady o pokračování 5. série

  Epizody druhé poloviny 5. řady by mohly běžet už na podzim. Původně se předpokládalo, že, jako vždy, když seriál začíná v létě, půjde zbylých deset epizod 5. série v lednu. Joe Mallozzi a Alex Levine ale naznačili, že SGA by mohla pokračovat už 3. října, tedy jen s minimální pauzou mezi 10. a 11. epizodou. Ten den se totiž plánuje premiéra Sanctuary s Amandou Tapping, a po něm by mohla právě následovat Atlantis. Nikdo tuto zprávu ale ještě oficiálně nepotvrdil, a pokud by SGA měla běžet až v lednu, pak nejspíš spolu s Battlestar Galacticou, jejíž posledních deset epizod je na tu dobu plánováno.
  Potvrzení nebo vyvrácení zpráv o premiéře druhé půlky se teprve čeká, a jakmile se něco objeví, dáme vám vědět.

  layout

  27.7.2008 – Comic-Con v San Diegu

  Minulý víkend se v San Diegu uskutečnil jeden z největších conů, Comic-Con, kam se obvykle sjíždějí herci a tvůrci seriálů a filmů. Stargate tam nesměla chybět a tak letos, kromě Stargate: Atlantis, byla i premiéra Stargate: Continuum, při němž byli všichni herci a tvůrci. Kromě nedávno zesnulého Dona S. Davise, na něhož bylo na Comic-Conu vzpomenuto. Prostor byl věnován i Stargate Worlds, což je počítačová hra, která by se měla objevit někdy brzy v roce 2009.
  Fotky z této velké akce můžete najít na GateWorldu, stejně jako krátkou reportáž. Další reportáž si můžete přečíst na Solutions blogu.

  layout

  20.7.2008 – Alan McCullough Interview

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod, například „Prototype“, „Stronghold“ či „Insiders“. V Atlantis je mimo jiné také autorem epizod „Tabula Rasa“ a „The Seer“. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.
  V rozhovoru pro GateWorld mluví hlavně o scénářích pro novou sérii a o několika dalších příbězích, které by rád napsal.

  » přečíst interview

  layout

  18.7. 2008 – Nominace na cenu Emmy

  Je to tak, Atlantis si vysloužila nominaci na cenu Emmy v kategorii Vizuálních efektů. Je za epizodu 4. série „Adrift“. Soupeři ve stejné kategorii budou Heroes („Four Months Ago“), Battlestar Galactica („He That Believeth In Me“), dokument programu Discovery – Human Body: Pushing the Limits („Strenght“), a pilotní epizoda k Terminator: Sarah Connor Chronicles.
  Pro Sci-Fi channel je to celkově už šestnáctá nominace, kdy mu největší úspěchy přináší právě Stargate: Atlantis, Battlestar Galactica a také minisérie Tin Man, která byla nominována i na nejlepší minisérii. Pokud vás zajímá kompletní seznam nominací, navštivte oficiální stránky Emmy.

  layout

  18.7.2008 – Dotazy pro Davida Hewletta

  McKayův vědecký klub zaznamenal úspěch v kontaktování Davida Hewletta. Ten se nabídl, že zodpoví otázky fanoušků, které mu pošleme.

  My, ve spolupráci s klubem, chceme i vám tuhle možnost nabídnout a tak prosím, abyste buď psali otázky k této novince na fóru, případně psali na mail Geros´Lal na OravovaVera@seznam.cz nebo mně na klenotka@centrum.cz.

  Dotazy se po nějaké době shromáždí a odešlou. Upozorňujeme, že to může trvat i několik měsíců, než přijde odpověď. Prosím, ptejte se na normální věci a ne na věci, které si můžete vyhledat. Hodně pomůže a ušetří nám spoustu práce, když dotaz napíšete přímo v angličtině, pokud to umíte.

  layout

  8.7.2008 – Reportáž z Festivalu fantazie

  V Chotěboři proběhl v předchozích dnech Festival fantazie, tradiční setkání fanoušků sci-fi, fantasy, literatury, her a filmů. Velká část našeho fóra a týmu tam byla a Klenotka již stihla napsat report, který vám nyní předkládáme.

  Report naleznete pod tímto odkazem.

  layout

  1.7.2008 – Don S. Davis: 1942-2008

  Se vší lítostí vám musíme oznámit, že zasloužilý herec Don S. Davis zemřel 29.června 2008 ve věku 65 let.

  Don spoluúčinkoval v televizním seriálu Stargate SG-1 po prvních 8 let. Pomáhal tak utvářet základnu science fiction fanoušků. Davis hrál generála George Hammonda, velitele základny. Taktéž je znám pro jeho postavu majora Garlanda Briggse z Twin Peaks.

  Mimo obrazovku byl Don oblíbeným mezi svými hereckými kolegy. Seriál opustil v roce 2003 kvůli zdravotnímu stavu, který mu nedovoloval takové pracovní vytížení při natáčení, avšak několikrát s v nasledujich letech navrátil jako hostující herec v SG-1 i Stargate Atlantis. Don pevně usiloval o zlepšení svého zdravotního stavu a zároveň pokračoval v práci filmového herce až do své smrti.

  Narodil se 4. srpna 1942 v Auroře, Missouri, kde také vyrostl. V roce 1965 úspěšně zakončil bakalářské studium na Southwest Missouri State College. Poté aktivně sloužil 3 roky v armádě Spojených států do níž nastoupil jako poručík druhého stupně a vypracoval se až na hodnost kapitána.

  Jakmile opustil armádu, začal pracovat na svém magisterském titulu na konzervatoři Southern Illinois University, v Carbondale, Illinois. Titul získal v roce 1970. Poté vyučoval 10 let na University of British Columbia a následně se navrátil na SIU, kde získal v roce 1982 titul PhD.

  Donův seznam filmových a televizních zásluh je dlouhý, počínaje rokem 1982. Při natáčení MacGyvera, kde pracoval jako kaskadérský dvojník herci Danu Elcarovi, potkal spoluúčinkující hvězdu Stargate Richarda Dean Adersona. Když pak v roce 1997 započalo natáčení Stargate SG-1, producenti jej obsadili jako velitele pozemské základny.

  V roce 2003 se Don oženil s láskou svého života, Ruby Fleming-Davis. Oba přebývali v Britské Columbii s jejich třemi psy Teto, Ming a Charley.

  Donova umělecká kariéra mimo plátno vzkétala zejména poté, co opustil Stargate.

  Jeho poslední účast v seriálu se uskuteční v zanedlouho vycházejícím SG-1 DVD filmu Stargate Continuum.

  Jeho pohřební ceremoniál bude malý, soukromý a bude se konat jak ve Vancouveru tak v Los Angeles. Jeho webová stránka bude tento týden aktualizována.

  layout

  25.6.2008 – Fotky SGA a fotky ze svatby

  Fotky postav k Atlantis přece jen jsou a najdete je buď na Gateworldu v malém rozlišení nebo zde, v hi-res. Ty si stáhněte, uložte, protože tam asi dlouho nezůstanou.

  A co že je ta svatba? David Hewlett se teď v červnu ženil, vzal si svou dlouholetou přítelkyni, producentku Jane Loughman, na hradě Warwick v Anglii. Při svatbě byl i syn Sebastian a David fotky dovolil zveřejnit. Najdete je tady.

  A jelikož aktivní redakce (Klenotka :D), odjíždí na Festival fantazie, bude tento web na pár dní bez aktualizací. Ale nezoufejte, po FF bude naopak víc času i na nějaké rozhovory, takže se vrátím(e) v plné parádě.

  layout

  23.6.2008 – Živé blogování z Gateconu

  SGC připravila pro fanoušky projekt živého blogování z Gateconu, potažmo celého FF. Fanoušci mohou natáčet videa na mobilní telefony a foťáky, ty pak budou umísťována na server youtube a blog fanklubu – Chevron 24. Cílem je informovat a pobavit fanoušky, pozvat je na zajímavé pořady a ukázat věci, které propásli. Více informací naleznete zde.

  layout

  20.6.2008 – Festival fantazie již za týden

  27.6.2008, tedy příští pátek, začíná Festival fantazie. Je to příležitost ke strávení fantastické dovolené mezi lidmi, kteří mají rádi stejné věci jako vy a s nimiž můžete strávit celých deset dní. Samozřejmě program samotný je velmi bohatý, přes 40 programových linií, spousta filmů, her a vzácných hostů.
  SGA-P, který před nedávnem rozjel fanklub, bude mít v rámci Gateconu přednášku/debatu – 2.7.2008 v 17.00. Přijďte, poptejte se, navrhněte nějaké vlastní nápady, a hlavně se nebojte k nám mluvit, neukousneme vás (ani já, Klenotka, vás neukousnu, navzdory tvrzení :D). Během celého FF nás můžete kdykoliv kontaktovat a ptát se, kohokoliv ze členů správní rady, či naší ekonomky.
  Obsáhlejší novinku s více podrobnostmi si můžete přečíst na stránkách fanklubu.

  layout

  19.6.2008 – Nepovedené záběry z natáčení 4. série

  Na youtube se objevil jeden z bonusů, který je na DVD ke 4. sérii – diváky žádané nepovedené záběry. Obsahují pouze záběry ze 4. série, ale i ty stojí za to.
  Je to s krátkou předmluvou Martina Gera a Joe Mallozziho, takže jestli překonáte násilnické tendence při pohledu na Joe Mallozziho, tak si video náležitě užijte zde

  layout

  17.6.2008 – Procházka po place

  Návštěvníci stránek Los Angeles Times teď mají unikátní šanci vidět fotky z natáčení. Jejich fotograf David Strick navštívil Bridge Studios a pořídil 40 fotek z natáčení epizod „Trakcer“ a „The Queen“. Tyto fotky můžete vidět přímo v galerii Los Angeles Times. Některé z nich obsahují spoilery.
  Na fotkách je vidět i nová herečka, která hraje Wraithskou královnu. Tou nebude tradiční představitelka, Andee Frizzell, ale Apolonia Ivanova, která si zahrála ruskou důstojnici na palubě Koroleva v epizodě SG1 „Flesh and Blood“.

  layout

  17.6.2008 – Promo fotky Robert Picardo a 5×04

  Andreas na svém LiveJournalu opět zveřejnil další promo fotky, tentokrát k epizodě 5×04-Daedalus Variations, která by měla našim hrdinům zamotat hlavy v podobě alternativní reality.
  S novými promo-fotkami přišel i GateWorld, tentokrát ale jen s postavou Richarda Woolseyho, kterého hraje Robert Picardo a má tak své první oficiální SG promo-fotografie.
  Podle GateWorldu letos ostatní herci fotky k 5. sérii mít nejspíš nebudou. Zatím se nedělaly a jelikož už je seriál v půlce natáčení a necelý měsíc před premiérou, asi ani nebudou. Po loňském debaklu, kdy na fotkách ke 4. sérii vystupovala skupina voskových figurín, Teyla měla ruku navíc a Ronon pro změnu o jednu méně, Sci-Fi channel pokračuje v „úspěšném“ propagování seriálu, který po skončení Battlestar Galactica v příštím roce nejspíš zůstane jeho jedinou vlajkovou lodí. Napravení loňských nepovedených fotek se tedy nejspíš nekoná.

  layout

  8.6.2008 – Promo fotky k epizodám 5×02 a 5×03

  Venku jsou fotky k dalším epizodám 5. série, tentokrát k 5×02 „The Seed“ a k 5×03 „Broken Ties“.
  Zatímco o „The Seed“ se toho moc neví, jen že v ní bude mít větší roli doktorka Kellerová a Richard Woolsey, epizoda „Broken Ties“ bude, jak už se skoro stává tradicí u třetích epizod, věnována Rononovi. Měli bychom znovu potkat jeho starého známého Tyra, jehož role se opět ujme Mark Dacascos.

  layout

  1.6.2008 – 5. série ve znamení rovnosti pohlaví

  Joe Mallozzi přišel během pauzy s tím, že po odchodu Sam Carterové v SGA opět ubude ženských postav. Alicia Vega bude takovým ženským protějškem majora Lorna, a svůj protějšek bude mít i Chuck, Chevron Guy z Atlantis. Jmenuje se Amelia Banks, a bude ji hrát herečka Sharon Taylor. Už jsme ji potkali v epizodě „Quarantine“ a oproti Chuckovi má výhodu, že hned dostala jméno, navíc celé. O své oblíbence se bát nemusíme, Chuck i Lorne zůstanou, jenom se nejspíš budou střídat. Jak se nové role ujmou, se dá těžko předvídat, protože oba mužští představitelé už patří víceméně k „inventáři“ a s novými tvářemi bývá často problém.
  Do epizodní role v epizodě „The Lost Tribe“ byla do role velitelky další lodě Cestovatelů obsazena herečkaDaniella Alonso. Jméno postavy je Katana a bude pravděpodobně opět v koženém oblečení motat hlavu Sheppardovi.

  layout

  30.05.2008 – Promo fotky 5×01

  Zatímco jsme se dosud museli spoléhat jen na fotografie v blogu Joe Mallozziho, Andreas, který zásobuje fotkami internet už nějakou dobu, na svém LiveJournalu zveřejnil první promo fotky k epizodě 5×01 – Search and Rescue.
  Na kvalitní fotky se můžete podívat tady, většina z nich potvrzuje kolující spoilery, první oficiální obrázek má i nová důstojnice – kapitán Alicia Vega.

  layout

  25.05.2008 – SGA-Project Fanklub startuje

  K dnešnímu dni, 25.5.2008, vstupuje SGA-Project do další fáze – oficiálně rozjíždí fanklub. Na přípravě pracovala skupina lidí už od ledna a nyní vám předkládáme finální verzi našeho snažení.

  Na stránkách fanklub.sga-project.com se dozvíte vše potřebné, naše cíle, proč se stát členy, co vám jako fanklub nabízíme atd. Chtěli bychom také navázat aktivní spolupráci s klubem SGC, který už o našem záměru ví.

  Pokud vás cokoliv zajímá, ptejte se na fóru pod touto novinkou. V létě se nás potom na Festivalu fantazie můžete zeptat osobně, v rámci přednášky a debaty „SGA-Project se představuje“ v linii Gateconu.

  Doufáme, že jsme vás oslovili a že nám dáte šanci. Chceme rozšířit fandom a rádi bychom toho dosáhli i s vaší pomocí.

  layout

  19.5.08 – Potvrzena premiéra 5. řady a zprávy o Jasonovi

  Sci-Fi channel oficiálně určil premiéru 5. řady Atlantis na 11. července, tedy potvrdil již dříve zmíněné datum. Atlantis bude pokračovat stejně jako v předchozích letech v pátek, od 22.00 večer, tedy asi ve 4.00 CET. Premiéra začíná epizodou „Search and Rescue“, kde se odehraje několik změn a představí se nové postavy.
  Jason Momoa řekl pro Sci-Fi Wire, že se dívá dopředu a svou nejbližší budoucnost nevidí v roli Ronona Dexe. Naznačil, že v další sérii už by být nemusel. Zda tím myslí potenciální 6. sérii, když už se 5. série natáčí, anebo 7. sérii, je těžké odhadnout, každopádně další radikální změna obsazení by Atlantis asi už moc neprospěla. O pokračování Atlantis se rozhodne opět na podzim a tak je docela dobře možné, že na odchod Ronona nakonec ani nedojde.

  layout

  10.5.2008 – Další obsazení

  V epizodě „Ghost in the Machine“ se objeví herec Robert Moloney. Diváci Stargate si ho možná vybaví v souvislosti s SG1, kde hrál postavu jménem Borren, který byl příslušníkem rasy Aschenů z epizody „2001“.
  Tento divadelní a televizní herec má za sebou ale hezkou řádku rolí, i ve sci-fi seriálech jako jsou např. 4400, Mrtvá zóna či Jake 2.0.
  V Atlantis se představí v roli replikátorského vědce jménem Koracen, který následuje své předchůdce a hledá cestu k povznesení.
  V této epizodě se také vrátí herečka Michelle Morgan jako Fran, již si diváci oblíbili po jejím krátkém účinkování v epizodě „Be All My Sins Rememberd“. Postava Fran by tady ale neměla být tak docela sama sebou.

  layout

  1.5.2008 – 4. série na DVD

  DVD box-set 4. série vyjde v USA 8. července tohoto roku. Objednat si ho můžete už teď na amazon.com, kde si můžete prohlédnout i obal.
  Tato 5-ti disková sada DVD bude hodně bohatá na bonusy a kromě běžných audio komentářů bude obsahovat i věci, které si fanoušci žádali. To jsou například nepovedené záběry či smazané scény. Prostřednictvím krátkých dokumentů budete moci nahlédnout i do zákulisí natáčení epizod „Trio“, „Doppleganger“,“Quarantine“, „This Mortal Coil“ a „Outcast“.
  Fanoušci se v této DVD sadě mohou těšit i na dokumenty o návratu Paula McGilliona nebo o připojení Amandy Tapping k hlavnímu obsazení ve 4. sérii.

  layout

  20.4.2008 – David Hewlett Interview

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série.

  Tento velmi vtipný a zajímavý rozhovor s Davidem Hewlettem dělal Mark Wilson a pro sga-project.com jej přeložila a upravila Klenotka

  » přečíst interview

  layout

  13.4.2008 – Nicole de Boer v Atlantis

  Herečka Nicole de Boer byla obsazena do role dr. Alison Porter, která se poprvé objeví v epizodě 5. řady, „Whispers“. Nicole de Boer je další z řady slavných Star Trekovských jmen, které se objeví na seznamu hostujících herců ve Stargate. Nicole je známá ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine jako Ezri Dax a také jako Sarah Bannerman ze seriálu Mrtvá zóna (Dead Zone). Je tedy sci-fi veteránkou a v epizodě „Whispers“ si její postava bude velmi dobře rozumět s postavou doktora Becketta.
  I další role čistě „ženského“ týmu v epizodě „Whispers“ už byly ohlášeny. Kromě již dříve zmíněně Leely Savasty jako kapitána Alicii Vegy, byly obsazeny i zbývající dvě. Christina Cox jako major Anne Teldy se objevila ve dvou různých rolích už v SG1. Doplňuje je zatím nepříliš známá Janina Gavankar jako seržant Dusty Mehra. Té si mohli lidé všimnout v seriálu The L Word.

  layout

  10.4.2008 – Stargate na Festivalu fantazie

  Jako každý rok, i letos v červenci se koná v Chotěboři Festival fantazie. Jeho součástí bude i Gatecon, který proběhne ve dnech 30.6. – 6.7.08. Gatecon je nejdelší programová linie a potřebuje nové, čerstvé přednášející.
  Pokud máte nějaké oblíbené téma ve Stargate a rádi byste si o něm udělali přednášku, pak neváhejte a klidně si ji připravte. Představivosti se meze nekladou, téma může být jakékoliv. Máte rádi některou z postav a chtěli byste o ní říct lidem co nejvíc? Nebo máte rádi herce a mrzí vás, že jsou známí jen z SG? Nebo milujete technologii? Jste milovníkem „hlášek“? Pokud si odpovíte ano, pak si na toto téma, i na jakékoliv jiné, které vás napadne, můžete odmluvit svých 50 minut, anebo to pojmout formou debaty.
  Pokud máte zájem o přednášku, piště na gatecon@sg1.cz. Pokud stále váháte a nejste si jisti podmínkami, tak přesně ty najdete zde. Případně se můžete ptát na našem fóru nebo pište na klenotka@centrum.cz a Klenotka vás už nasměruje tam, kam potřebujete 🙂

  layout

  6.4.2008 – Odhaleno tajemství Stargate Universe

  Již více než rok je v přípravě třetí seriál z prostředí Hvězdné brány. Brad Wright a Robert C. Cooper nám teď konečně prozradili, o čem že to celé vlastně bude.

  SGU se má odehrávat na lodi, která byla kdysi součástí velkého experimentu Antiků za účelem rozmístit Hvězdné Brány po různých galaxiích v celém vesmíru. Antikové experiment nikdy nedotáhli do konce, protože se nakonec soustředili na povznesení.

  V novém seriálu dostanou lidé možnost se na onu loď dostat a to za použití bájného devátého chevronu.

  Kdy se na to všechno můžeme těšit, ale zatím jasné není. Jít do výroby nyní, když běží SGA se Wrightovi příliš nechce. To, jak náročné je vyrábět 40 epizod ročně, si pamatuje z doby nedávné. Celou věc ovlivňují také další potenciální SG-1 filmy a fakt, že koncept SGU bude finančně nákladný. Každopádně byl koncept seriálu dle Wrighta Sci-fi Channelem přijat velmi dobře, vše tak ukáže čas.

  layout

  5.4.2008 – Stargate ve čtvrtfinále souboje seriálu

  Dejte hlas Stargate ve čtvrtfinálových bojích souboje seriálů. Stargate vede s mírným náskokem před seriálem Lost, ale potřebuje další hlasy, aby se dostala dál. Zapojte se a klikněte na váš oblíbený seriál.

  » Hlasování — Souboj seriálů

  layout

  28.3.2008 – Mallozzi odpovídá a Hewlett píše seriál

  Joe Mallozzi opět odpovídá na dotazy ohledně 5. série Atlantis ve svém blogu. Podle něj se můžeme např. v epizodě The Shrine of Talus těšit na návrat Kate Hewlett, která hraje Jeannie Miller. Mělo by se jednat o značně emocionální epizodu. Mallozzi už dříve nevyloučil, že by mladší ze sourozenců Hewlettových mohla být ve více epizodách.
  Také potvrdil návrat Wraitha Todda, který se objevuje ve třech epizodách, jež mají autoři Atlantis napsané.
  V epizodě Whispers to vypadá, že nás čeká kompletně ženský tým, s nimž bude spolupracovat Beckett. V této epizodě bude opět Leela Savasta jako kapitán Alicia Vega.

  Představitel doktora McKaye, David Hewlett, bude pro Sci-Fi channel točit seriál „Starcrossed“. Jedná se o internetový komediální seriál z prostředí natáčení sci-fi seriálu, v němž nebude chybět černý humor a parodie.
  Sci-Fi channel dal zelenou k natočení pilotní epizody. Seriál produkují Jane Loughman a John Lenic a sám Hewlett se v něm nejspíš neobjeví, bude pouze psát a režírovat.

  layout
  28.3.2008 – Amanda Tapping Interview

  Amanda Tapping hrála postavu Samanty Carterové jedenáct let. Ve svém jedenáctém roce přešla do Stargate: Atlantis, kde se stala velitelkou, ale i přesto se rozhodla tuto roli opustit. Setrvá v ní nadále, ale poprvé po jedenácti letech už nebude jednou z hlavních postav. Svou pozornost teď chce věnovat internetovému seriálu Sanctuary.

  Ve svém pátém interview pro Gateworld mluví otevřeně o své cestě se Samanthou a Stargate, o problémech skloubení rodiny a práce, i o tom, jak je podobná a odlišná od své postavy.

  » přečíst interview

  layout

  24.3.08–Akční figurky, Archa pravdy v ČR a Veselé Velikonoce

  Firma Diamond Select Toys připravuje akční figurky postav z Atlantis, tentokrát ze 3. a 4. série.
  Ke staré sérii již vydaných figurek vyjdou ještě figurky Dr. McKaye, Teyly Emmagan a také Wraithské královny. Ty spatří světlo světa již 26. března.
  Úplně nové akční figurky se chystají i ke 4. sérii, kde se počítá s novou figurkou plukovníka Shepparda, Ronona Dexe, doktorky Kellerové a také plukovníka Carterové, která bude tak mít mimo své „SG1 verze“ ještě verzi v Atlantis uniformě. Vedle již zmíněné Wraithské královny, bude i figurka Wraithského vojáka.

  DVD Stargate: Ark of Truth zřejmě vyjde i v České republice. Předběžné datum je 28.7.2008. Bude s českými titulky i českým dabingem.

  Členové redakce SGA-Projectu, stálí spolupracovníci i moderátoři fóra vám přejí Veselé Velikonoce.
  Děkujeme za stálou přízeň.

  layout

  21.3.2008 – Novinkový mix

  Atlantis bude mít premiéru již v červenci, takže fanoušci nemusejí čekat na pokračování dlouho. V létě příliš seriálů premiéry nemá a na podzim by se musela potýkat se silnou konkurencí seriálů, které byly odloženy kvůli stávce scénáristů.

  Producent a režisér Robert C. Cooper, který se podílel na obou SG1 filmech, prozradil, že bude režírovat některé epizody 5. Série Atlantis. Zatím režíroval a napsal epizody „Sateda“ a „Dopplgeganger“. Řekl také, že vysoce očekávaný třetí seriál Stargate: Universe, stejně jako třetí SG1 film, zatím čekají na schválení od MGM a sám neví, jak to bude vypadat.

  Co se týče SG1 herců v Atlantis, pro 5. sérii se počítá s návštěvou Michaela Shankse jako Daniela Jacksona v ústředním dvoudíle. Amanda Tapping, která ve 4. sérii patřila k hlavním postavám, se určitě objeví v první epizodě 5. série, Search and Rescue a výhledově pak v jedné další epizodě. Všechno závisí na jejím natáčecím rozvrhu pro seriál Sanctuary.

  layout

  17.3.2008 – Reportáž z Sconu 2008

  Ve dnech 14 – 16. 3. 2008 proběhl druhý ročník Sconu, tedy akce, kde se lidé scházejí, aby se podělili o svou vášeň pro sci-fi, fantasy, literaturu, popř. cokoliv, co si dokážete domyslet ve spojení se slovem „con“.

  A jako obvykle u toho nemohla chybět ani Klenotka 🙂 a tak vám přínášíme opět čerstvou reportáž přímo z centra dění.

  Fotografie pak naleznete na zde.

  » přečíst reportáž

  layout

  16.3.2008 – Babylon 5 na Festivalu fantazie

  Dle mnohých jeden z nejlepších scifi seriálů, který kdy vzniknul, bude mít letos dvoudenní prostor v rámci Festivalu fantazie, největšího českého setkání fanoušků scifi a fantasy všech druhů. Kdo tento seriál nezná, dostane možnost se s ním podrobně seznámit a rozšířit si obzory. Kdo je již jeho fanouškem, dostane možnost si zasoutěžit o tematické ceny a jistě se i dozví mnoho nových a zajímavých informací o svém oblíbeném serial na jedné z mnoha tematických přednášek. Návštěvníci se mohou těšit také jak na projekci nejnovějšího přírůstku do rodiny B5 – dvojfilm Voices in the Dark – tak na reprízu oblíbené StarTrek/B5 parodie z Finska jménem StarWreck.

  BabCon 2008 se odehraje 2. a 3. července v Chotěboři. Pokud se rozhodnete jet na Festival fantazie, můžete navštívit i mnoho dalšího zajímavého programu, např. linie věnovaná StarTreku, Hvězdné Bráně, Pánovi Prstenů, Jakubu Vandrovcovi, Narnii, Hvězdným Válkám a další! Rozhodně přijeďte, očekáváme letos rekordní účast přes 2200 fanoušků ze všech koutů České i Slovenské republiky! Festival fantazie jako takový se koná od 27.6. do 6.7. 2008. Více informací o FF na www.festivalfantazie.cz, o Babylonu 5 a jeho programu na www.centauri-prime.net.

  layout

  7.3.2008 – 5. série už v létě?

  Časopis TV Guide uvedl, že 5. série Atlantis by mohla mít premiéru už v létě. 4. série byla výjimečně odsunuta až na podzim, zato ale s téměř žádnou pauzou mezi 10 a 11 epizodou. Atlantis, jako jeden z mála seriálů neovlivněných stávkou scénáristů, mohl pokračovat v natáčení a jelikož většina televizí odsouvá premiéry nových řad přerušených seriálů na podzim, Sci-Fi channel by mohl 5. řadu uvést už v červenci.

  Tuto informaci nepřímo potvrdil i Joe Mallozzi, s tím, že toto rozhodnutí ale leží pouze na Sci-Fi channelu. V případě premiéry v červenci či srpnu by fanoušci čekali mezi jednotlivými sériemi jen čtyři měsíce. Ovšem tradiční pauza mezi 10 a 11 epizodou by znamenala čekání od září až do ledna.

  layout

  27.2.2008 – Scon

  Ve dnech 14 – 16. 3. 2008 se koná druhý ročník Sconu. Jeho první ročník se setkal s velkým úspěchem a tak se letos koná znovu, opět zaměřen na velká „S“, Stargate, Star Trek a Star Wars. Samozřejmě se fanoušci dočkají i přednášek a besed o jiných sci-fi seriálech, literární sci-fi a kreslené tvorbě.

  Místo konání je opět v Praze, v prostorách Obchodní akademie Svatoslavova. Pro více informací o programu, přihlášení a místě najdete na stránkách Sconu (http://www.scon.cz)

  layout

  26.2.2008 – Fanklub Stargate Command

  Fanklub Stargate Command 30. ledna 2008 spustil informační portál Chevron 24, kde najdete nejžhavější novinky z dění ve fanklubu, o nejbližších srazech, ze světa Stargate a další jiné více či méně SG zprávy.

  Tento informační portál, chcete-li, blog je od komunity pro komunitu. A jelikož přispívá větší množství fanoušků, tak o to širší škálu novinek v Chevronu 24 najdete. Komplexní složení informací včetně veškerého dění ve fanklubu (nové propagační materiály, noví čestní členové, členské karty), o chystaných srazech, překlady novinek z GateWorldu a mnohé další.

  Najdete nás na www.chevron24.blogspot.com.

  layout

  24.2.2008 – Christopher Heyerdahl Interview

  Christopher Heyerdahl je ve sci-fi světě poslední dobou známá tvář. Objevil se ve Smallville či Sanctuary, ale fanoušci SG si ho vybaví v souvislosti s Athosianem Hallingem z 1. série Atlantis či z epizody Revisions v 7. sérii SG1. V Atlantis se teď ale objevuje jako představitel všech možných Wraithů, v současnosti jako všemi oblíbený Wraith Todd.

  Před časem poskytl rozhovor pro Gateworld, kde mluví o postavě Hallinga a své roli v SG světě.

  » přečíst interview

  layout

  21.2.2008 – Novinkový mix

  Herec Robert Picardo, který jako Robert Woolsey převezme velení nad Atlantis v 5. sérii, má potvrzenu účast ve 14-ti epizodách. Naopak v 5-ti epizodách se objeví Paul McGillion, vracející se v roli doktora Becketta. Joe Mallozzi navíc potvrdil, že i účast Michaela Shankse, tedy doktora Jacksona v Atlantis je jistá. Určitě bude v úsředním dvojdíle, který napíše Martin Gero.

  V současnosti probíhá na internetu soutěž souboj seriálů, která by měla určit, který seriál je nejoblíbenější. Do soutěže se dostala i Hvězdná brána. Sami soutěžící mohou soutěžit o ceny. Pravidla soutěže, i o čem je a jak vůbec můžete váš oblíbený seriál podpořit najdete zde.

  layout

  9.2.2008 – Další obsazení v 5. sérii

  Herečka Leela Savasta se objeví v premiéře 5. řady, jako Kapitán Alicia Vega.

  Joe Mallozzi dnes upřesnil, že postava Allison Porter, která byla původně do premiéry ohlášena, se objeví až v epizodě „Whispers“ a bude to doktorka Allison Porter.

  Kapitán Alicia Vega zatím nemá potvrzenu větší účast, jen se o ní ví, že by měla být přidána k vojenskému personálu v Atlantis. Nebude ani novým členem Sheppardova týmu, jak se původně spekulovalo.

  Herečka Leela Savasta se v Atlantis už objevila, v epizodě Tao of Rodney, kde měla roličku Dr.Esposito. Také jsme ji mohli vidět například v Battlestar Galactica nebo Bionic Woman. Informace týkající se postav se mohou ještě změnit.

  layout

  9.2.2008 – Torri Higginson v 5. sérii nebude

  Herečka Torri Higginson odmítla účinkovat v 5. sérii SGA. Scénaristé doufali, že by mohli navázat na konec z epizody BAMSR, to ale bude nemožné.

  Jsme samozřejmě zklamáni, ale rozhodnutí Torri respektujeme a přejeme jí vše dobré do budoucnosti.

  Jak si scénáristi poradí s otevřeným koncem už výše zmíněné epizody se zatím neví.

  layout

  8.2.2008 – Kate Hewlett interview

  Kate Hewlett, setra herce Davida Hewletta, si ve svém nabitém pracovním programu našla čas na dvě účinkování v seriálu Stargate: Atlantis. Tam v epizodách „McKay and Mrs.Miller“ a „Miller´s Crossing“ hrála sestru Rodneyho McKaye, Jeannie Miller.

  Krátce před Vánoci, kdy se konečně na nějakou dobu usadila v Torontu, poskytla rozhovor Gateworldu, v němž mluví nejen o své roli v Atlantis, ale i o své další práci ve filmu, televizi a divadle.

  » přečíst interview

  layout

  5.2.2008 – změny v hereckém obsazené 5. sezóny

  MGM a Sci-Fi dnes ohlásily změny, týkající se 5. série Atlantis. Ta nejdůležitější, tedy kdo bude v 5. sérii velet expedici, byla odhalena a potvrdily se tak dohady některých fanoušků. Velení nad expedicí přebírá Richard Woolsey. Jeho představitel, Robert Picardo, se tak připojí k pravidelné herecké sestavě.

  Doktor Carson Beckett, jehož návrat byl ohlášen předem, se objeví v 5-ti epizodách, zatímco doktorka Kellerová by mohla být povýšena mezi hlavní postavy.

  Amanda Tapping, která opouští roli Samanthy Carterové, dosavadní velící, se objeví v „několika epizodách“ a totéž bylo řečeno i o Michaelu Shanksovi, který hrál v SG1 doktora Daniela Jacksona. O účasti Torri Higginson, která seriál opustila na začátku 4. série a objevila se jen ve 4 epizodách, se zatím nic neví.

  layout

  2.2.2008 – Atlantis bude mít nového velitele

  Včera vyšlo najevo, že Amanda Tapping už nebude v regular castu pro pátou sérii. Jak Mallozi potvrdil, bude jedna z mnoha postav, které se v galaxii Pegasus budou čas od času objevovat.

  Už dříve Mallozi naznačil, že bude nejméně jedna velká změna v castu pro 5. sérii. Jakého rázu tyto změny jsou se dozvíme v pondělí, kdy Scifi vydá tiskovou zprávu, ve které bude také jméno nového velitele Atlantis.

  Do pondělí si tedy můžeme klást spoustu otázek. Kteří další herci se přidají k Amandě? Vrátí se Carson Beckett? Pondělek vám zodpoví všechny otázky, říká Mallozi.

  layout

  30.1.2008 – reportáž z Pegasus 3 conu

  25. – 27. ledna se konal v Londýně Pegasus Three con, tentokrát s účastí čtyř členek našeho fóra, včetně naší redaktorky, Klenotky, jejíž report tradičně přinášíme.

  » přečíst reportáž

  layout
  23.1.2008 – Prosba o Bránu

  1. Února se chystá další větší maiová akce, která by měla dát na vědomí TV Nova, že existuje i SG Atlantis a že by nebylo špatné jí doplnit plánovanou reprízu všech 10-ti řad SG1.
  Účastníků není nikdy dost a ne vždy napíšou všichni, proto jsou organizátoři akce rádi za každého dobrovolníka.
  Jde přeci jen o jeden E-mail. Tak proč to nezkusit? Bližší informace zde

  layout

  18.1.2008 – Novinky o 5. sérii

  Natáčení 5. série Atlantis začíná 19. února a zatím je potvrzen návrat většiny hlavních postav 4. série, kromě plukovníka Carterové, u níž návrat ještě nebyl potvrzen.

  Jistě se vrátí Jewel Staite, jejíž postava doktorky Kellerové byla novým přírůstkem po odchodu doktora Becketta. Zda se vrátí i oblíbený skotský doktor též není známo, ale Joe Mallozzi naznačil, že na konci 4.série nechají pro jeho návrat dveře otevřené. Torri Higginson jako Elizabeth Weirová se určitě nevrátí do své předchozí pozice velící Atlantis. Joe Mallozzi ale potvrdil, že s jejím příběhem, naznačeným ve 4. sérii, mají své plány i do budoucna.

  Jsou známy i názvy prvních tří epizod 5. Série – Search and Rescue, The Seed a Broken Ties. Hlavními producenty 5. série budou opět Joe Mallozzi a Paul Mullie.

  layout

  11.1.2008 – Jason Momoa interview

  Jason Momoa se v roli Ronona Dexe představil ve 2. sérii Atlantis a od té doby měli diváci možnost dozvědět se o něm spoustu věcí. Na další střípky z minulosti vysokého Sateďana se mohou diváci těšit i v právě vysílané 4.sérii.

  Jason poskytl Gateworldu rozhovor, v němž se svěřuje s tím, co by si sám přál pro svou postavu, mluví o natáčení a o tom, jaké to je, být součástí Stargate.

  » přečíst interview

  layout

  9.1.2008 – Atlantis vyhrála People´s Choice Award

  Seriál Stargate: Atlantis se stal výhercem People’s Choice Award v kategorii nejoblíbenější sci-fi seriál. Atlantis si poradila jak s Battlestar Galacticou tak i s poutníkem v čase, Doctorem Who.

  Vítězství je o to cennější, že je to cena od diváku, jelikož jenom oni rozhodovali, kdo vyhraje. Herci přijali cenu v předem natočené části, která byla dnes v noci odvysíláná na CBS. Gratulujeme!

  layout

  23.12.2007 – Šťastné a veselé Vánoce

  Členové redakce SGA-P přejí všem našim návštěvníkům šťastné a veselé Vánoce, hodně pohody a příjemně strávený čas s rodinou a přáteli. Dále bychom touto cestou chtěli všem popřát šťastný Nový rok, hodně zdraví a štěstí.

  Také Vám všem děkujeme za Vaši přízeň, kterou nám zachováváte již třetím rokem a slibujeme, že se vynasnažíme vytrvat i v roce 2008. Veselé Vánoce a šťastný Nový rok.“

  layout

  22.12.2007 – Chuck Campbell interview

  Herec Chuck Campbell se nenápadně pohybuje v Atlantis už od 1. řady, od epizody Brotherhood, kde se poprvé objevil v přítomnosti doktora Zelenky. Od té doby se objevuje v roli technika a podobně jako Walter z SG1, má už v seriálu svou nezastupitelnou roli. Jeho hlasem zaznívá „neohlášená mimozemská aktivace“…“IDC“ a podobně známé věty.

  Gateworldu nedávno poskytl rozhovor o tom, jak je těžké hrát takovou roli, i jak se stalo, že jeho postava má stejné křestní jméno jako on sám.

  » přečíst interview

  layout

  22.12.2007 – Nové detaily o Be All My Sins Remember´d

  SciFi Channel vypustil nové detaily, týkající se epizody Be All My Sins Remeber’d.

  Ta si svou premiéru odbude již 4. ledna 2008 a odstartuje tak další deseti dílný maraton.

  Popis dílu najdete níže v novince, pozor na SPOILERY!

  Replikátoři neustávají ve snaze zničit veškerý zdroj Wraithské potravy, ale tým už má v držení zařízení, které jim umožňuje sledovat jejich lodě. Čas je ale nedostatkovým zbožím. Sheppard, Teyla a Ronon rychle evakuují lidské osady, které leží v cestě postupujícím Replikátorským silám.

  Mezitím dorazí ze země Plukovník Caldwell, velitel Daedaluse a Plukovník Ellis, velitel Apolla. Každá z lodí je nyní vybavena Asgardskými zbraněmi, a připraveni čelit flotile replikátorských lodí. Dr. McKay ale není přesvědčen, že je to nejlepší plán a tak spolu se spřáteleným Wraithským vědcem pokračuje ve vytváření programu, který by Replikátory vypnul.

  I přesto je ale nejlepší plán plný překážek. Naděje týmu ovšem vzrostou neočekávaným zjevením Larrin, vůdkyní rasy vesmírných cestovatelů, kterou Sheppard dobře zná.

  layout

  17.12.2007 – Letem světem

  Herec Paul McGillion (Dr. Carson Beckett) se objeví v jedenáctém Star Trek filmu. Ačkoliv roli, o kterou se ucházel nedostal , i tak se ve snímku objeví a střihne si menší roli. O jakou přesně jde, ale není známo. McGillion dokončil natáčení v listopadu.

  Kanál Scifi začal vysílat upoutávky k druhé polovině 4. série SGA. Ty už si našly cestu na youtube a tak je máme možnost shlédnout všichni. POZOR obsahují spoilery -> video.

  A nyní zajímavost na konec. Stanice Sky one, která vysílá SGA jen s malým zpožděním za scifi bude zřejmě čtvrtou sérii vysílat v jiném pořadí. Podle jejich vysílacího plánu to totiž vypadá, že stejné pořadí budou držet pouze do dílu 4×13 – Quarantine a poté se vydají svou vlastní cestou. Pokud to Sky one potvrdí, tak by se mohlo stát, že v jisté týdny budeme mít dvě nové epizody.

  layout

  17.12.2007 – Pátá série začne záchrannou misí

  Joe Mallozzi nedávno na svém blogu oznámil, že pátá série SGA bude začínat dílem Search and Rescue. Kdo potřebuje najít a zachránit? Tak na odpověd na tuto otázku si ještě nějakou dobu počkáme.

  Díl bude pokračováním poslední epizody 4. série The Last Man, který nás tak opět nechá v několikaměsíční křeči. Už nyní scénáristé pomalu začínají žhavit pera a již brzy se pustí do psaní prvních scénářů. Před kamery se SGA vrátí v polovině února. Zdali se 5. série bude vysílat již v létě, nebo až na podzim zatím Scifi tají. Ovlivnit to může i probíhající stávka scénáristů.

  layout

  2.12.2007 – Stargate Odyssey

  Stargate Odyssey je český fanoušky psaný seriál a podobně jako Horizont psán ve formě scénářů, byť tato zvláštnost čtení nijak nekomplikuje. V současné době bylo vydáno deset epizod a nastala pauza, 1. řada bude pokračovat 30.ledna episodou 11, Loneliness.

  Děj je zasazen do roku 2011, Ori byli poraženi, veřejnost ví o bráně. V pilotní episodě startuje EJF Odyssey na průzkumnou misi k Tollaně. Nízkorozpočtová mise vedená nezkušeným plukovníkem a mladou posádkou, žádní ambiciózní géniové, musí dokázat své schopnosti, když se Země ocitne pod nečekaným devastujícím úderem.

  Pro více informací můžete navštívit fórum, epizody a ilustrace naleznete na oficiálních stránkách.

  layout

  27.11.2007 – review epizody 407

  Teyla s doktorkou jdou na planetu Nový Athos navštívit Athosiany. Doktorka je trochu nervózní, protože je to její první návštěva u Athosianů a chození na jiné planety také nebylo v jejím popisu práce.

  Když se dostanou na planetu, zjišťují, že Athosiané do jednoho zmizeli. …

  Více se dozvíte z review epizody Missing.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  16.11.2007 – Atlantis nominována na cenu diváků

  Atlantis byla letos nominována na cenu People´s Choice Awards, kde vítěze volí sami diváci.

  V kategorii o nejlepší televizní seriál jsou soupeři Atlantis seriály Battlestar Galactica a Dr.Who.

  Pomoct vyhrát svému oblíbenému seriálu můžete i vy, přímo na stránkách People´s Choice Awards.

  Hlasovat můžete bez registrace a samozřejmě si můžete zahlasovat i v ostatních kategoriích svůj oblíbený film, hudbu či herce.

  Vyhlášení proběhne 8. ledna, v přímém přenosu televize CBS.

  layout

  16.11.2007 – Sledovanost klesá

  Zatímco první epizoda 4. série Adrift měla sledovanost 1,2, už od druhé epizody Lifeline sledovanost nepatrně padá. Rating v USA počítá čistou sledovanost + sledovanost z digitálních DVD rekorderů. Ta má na svědomí už téměř 20% sledovanosti, když si lidé seriál nahrají a sledují ho později. Tato čísla se sice oficiálně nezveřejní, ale „neoficiálně“ přidají ještě dva nebo tři body.

  Lifeline měla sledovanost 1,1, následující Reunion si toto číslo udržela, ale pod „historickou“ hranici 1,0 se s ratingem 0,9 dostala epizoda Doppelganger. Zatím poslední zveřejněná čísla patří epizodě Travelers, která měla sledovanost 1,0.

  Zda má na svědomí úpadek sledovanosti všeobecný trend sledování seriálů online, proniknutí některých epizod na internet před oficiálním uvedením, již zmíněné DVD rekordéry nebo prostý úbytek fanoušků není jasné. Atlantis má ale jistou minimálně 5. sérii, protože i s těmito čísly se stále drží mezi nejsledovanějšími pořady kanálu Sci-Fi.

  layout

  10.11.2007 – review epizody 406

  Doktor McKay se probouzí ve své laboratoři, zmatený, a připoutaný ke stolu. Když aktivuje počítač, zjistí, že sám sobě nechal zprávu. V ní si poslal zprávu, že město postihla jakási epidemie a že je životně důležité, aby našel ženu jménem Teyla. Navede ho k noži, schovaném pod židlí, kterým si odváže pouta a vzkazuje, že nemá nikomu věřit …

  Více se dozvíte z review epizody Tabula Rasa.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  10.11.2007 – review epizody 405

  Při standardní průzkumné misi je podplukovník Sheppard zajat technicky rozvinutou rasou, která si říká Cestovatelé. Ti již po celá staletí křižují galaxií ve svých generačních lodích. Sheppard je odveden do cely, kde ho jeden ze strážných vyslýchá než přijde kapitánka lodi. Ta ho poněkud netradičním způsobem – odvedením do hangáru, zapnutím ochranného pole a otevřením hangárových dveří – seznámí s důvodem jeho zajetí …

  Více se dozvíte z review epizody Travelers.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  6.11.2007 – nové záhlaví webu

  S novým hereckým obsazením přichází i nové záhlaví webu.

  Aby to nové bylo opět něčím originální, přichází na pomoc technologie flash. Komu se nezobrazuje spravně, ať stiskne Ctrl+R nebo jinak aktualizuje svou zakešovanou verzi.

  Tak jak se Vám líbí? 🙂 (veřtě, že to adminovi dalo opravdu hodně práce 😉

  layout
  4.11.2007 – Další várka reportů z FFS 2007

  Není tomu dlouho, co jsme Vám přinesli report z nedávno pořádaného Festivalu fantazie speciál 2007 od naší redaktorky Klenotky a nyní přichází další dva.

  Jako první přinášíme odkaz na report od ostřílené externí reportérky jménem Tar-ara, který si můžete přečíst na jejích stránkách, konkrétně zde.

  Dále svolila uveřejnit svůj report McBeck.C, která to ovšem pojala trochu osobněji, a některé části pochopí jen určitá skupinka lidí. Její soupis zážitků z conu si můžete přečíst zde

  layout

  30.10.2007 – Festival fantazie speciál 2007 report

  Jak jistě všichni dobře víte, tento víkend proběhl v Chotěboři další con, tentokrát s názvem Festival fantazie speciál 2007. A jak je naším dobrým zvykem, přinášíme pro ty, kteří tam nebyli nebo si chtějí oživit vzpomínky, report sepsaný naší redaktorkou Klenotkou. Ten si můžete přečíst zde.

  layout

  24.10.2007 – Atlantis pokračuje

  Sci-Fi channel si objednal dalších dvacet epizod Atlantis a dal tak zelenou pro vznik 5. sérii. Mark Stern ze Sci-Fi k tomu řekl, že se Atlantis podařilo vystoupit ze stínu SG-1 a stojí pevně na nohou.

  Atlantis zůstává jedním z hlavních tahounů Sci-Fi channelu, v čase 22:00 hodin v pátek ji sleduje v průměru 1.8 miliónů diváků a překonává tak i seriály, které běží v hlavní vysílací čas ve 20:00. Battlestar Galactica bude ukončena po 4. sérii, která se nyní natáčí a seriálu Eureka byla schválena 3. série po nedávném úspěchu 2. série.

  layout

  24.10.2007 – Utopia con report + fotky

  Klenotka navštívila Holandsko a zajela se tam podívat i na Utopia con. Ten se konal 19. – 21. října v Scheveningenu, v Haagu. Přivezla fotky, které si můžete prohlédnout v naší galerii zde a také napsala vyčerpávající report, zahrnující také mnoho detailů z cesty a Holandska samotného. Ten si můžete přečístzde.

  layout

  21.10.2007 – review epizody 404

  Podplukovník Sheppard se svým týmem vydává na průzkum zdánlivě neobydlené planety. Standardní přelet puddle jumperem neukázal žádné známky života, avšak Rodney McKay naléhal na tom, provést pěší průzkum. Vsadil se totiž se Zelenkou, že na planetě, ke které v antické databázi chybí popis, nalezne nějakou zajímavou technologii …

  Více se dozvíte z review epizody Doppelganger.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  21.10.2007 – review epizody 403

  Ronon se po letech znovu shledává se skupinkou svých přátel z jeho domovského světa, ze Satedy. Ti mu vyprávějí jak podnikali útoky na Wraithské pevnosti na ostatních planetách a jak zůstali po poslední akci uvězněni v jeskyních …

  Více se dozvíte z review epizody Reunion.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  21.10.2007 – review epizody 402

  Rodney McKay a Radek Zelenka pracují na úpravě jednoho jumperů. Chtějí do něj přidat hypermotor, dostat se na Asurus, ukrást jedno jejich ZPM a utéct pryč, než si jich někdo všimne. Zatímco se oba vědci snaží pochopit složitou technologii, vydává se podplukovník Sheppard na návštěvu do izolační místnosti …

  Více se dozvíte z review epizody Lifeline.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  14.10.2007 – Interview s Davidem Nyklem

  Gate World měl možnost hovořit s Davidem Nyklem, představitelem českého vědce Radka Zelenky ve Stargate Atlantis. David mluví o tom, že ve 4. sérii bude mít víc prostoru než kdy předtím, také se věnuje změnám, které se v Atlantis odehrály a mluví o svých nových hereckých kolegyních, Amandě Tapping a Jewel Staite.

  » přečíst interview

  layout

  10.10.2007 – Interview s Jewel Staite

  Jewel Staite, známá díky postavě Kaylee ve sci-fi seriálu Firefly, se připojí ve 4. sérii Atlantis jako nová lékařka, doktorka Jennifer Keller.

  V nedávném interview pro Gate world mluví jak o Atlantis, tak například o tom, jaké to je, přijít po Paulu McGillionovi a jak se jí pracuje s Amandou Tapping a Rachel Luttrell.

  » přečíst interview

  layout

  6.10.2007 – Interview s Torri Higginson

  Torri Higginson, představitelka doktorky Elizabeth Weir, nedávno poskytla rozhovor pro Gateworld. Otevřeně mluví o své nové budoucnosti jako vedlejší postava, spekuluje, proč se tak stalo a co to pro její postavu znamená. Také dá nahlédnout do své vlastní herecké budoucnosti.

  » přečíst interview

  layout

  29.9.2007 – review epizody 401

  Zatímco Elizabeth Weirová na operačním sále bojuje o život, v řídící místnosti se Rodney McKay snaží analyzovat jejich situaci. Město si bere příliš mnoho energie z připojeného ZPM a zbývají jim tak pouze hodiny …

  Více se dozvíte z review epizody Adrift.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  27.9.2007 – Promo videa + report

  S blížící se premiérou se množí různá videa a upoutávky, které vám nyní přinášíme.

  Na Comic conu poskytli rozhovory pro Sci-Fi Joe Flanigan, David Hewlett či Jewel Staite. První promo video naleznete zde a další dvě upoutávky zde a zde. Další promo video je ke shlédnutí také na youtubezde.

  Všechna videa jsou plná spoilerů a obsahují ukázky z epizod první půlky 4. série.

  Změnou prošla i oficiální stránka Stargate Atlantis na stránkách Sci-Fi. Byly doplněny promo fotky postav ke 4. sérii a také několik fotografií z epizod 4. série. Doplněny byly také wallpapery, opět vytvořené speciálně pro novou sérii.

  Na závěr Vám přinášíme Klenotčin report z nedávno proběhlého CzechTreku, který si můžete přečíst zde.

  layout

  24.9.2007 – Outcast obsazení a fotografie

  Epizoda Outcast, která se momentálně natáčí, představí dvě ženské postavy, jejichž představitelky jsou známy teprve několik dní.

  Nancy, ex-manželku plukovníka Shepparda, bude hrát Kari Wuhrer, kterou známe například ze seriálu Sliders (Cesta do neznáma), kde hrála Kapitána Maggie Beckettovou. Dále jsme ji mohli vidět i v CSI a CSI: Miami.

  Méně zkušená, 23-ti letá herečka pocházející z Nového Zélandu, Emma Lahana, se představí v roli vědkyně Avy Granger. Její kariéra se sestává především z menších seriálových rolí, např. v seriálech Kyle XY, Supernatural či Bionic Woman.

  Fotografie z natáčení epizody Outcast si můžete opět prohlédnout na blogu Joe Mallozziho, konkrétně zde.

  layout

  15.9.2007 – Tapping a Hewlett o Atlantis

  Během Comic-conu v San Diegu bylo natočeno několik rozhovorů pro Sci-fi. Jeden z těchto rozhovorů je online na stránkách Sci-fi zde.

  Je to rozhovor s Amandou Tapping a Davidem Hewlettem o jejich rolích ve 4. sérii Atlantis. Otázky kladli fanoušci přímo na Comic-conu a samotný rozhovor je prokládán ukázkami z epizod The Road Not Taken, Grace Under Pressure a novými epizodami 4. série, Lifeline a Travelers.

  Pro ty, kterým video nejde přehrát, je k dispozici přepis i s několika screeny.

  layout

  12.9.2007 – Nové fotografie a spoilery

  S blížící se premiérou nových epizod se na internetu objevují promo fotografie jednotlivých herců a záběrů z epizod. Fotografie herců naleznete zde a fotky z epizod Adrift a Lifeline zde a zde.

  Spolu s fotografiemi se nyní objevují další spoilery, konkrétně Outcast a částečně Missing. Právě epizoda Missing má být první epizodou, která se bude více zaměřovat na novou postavu doktorky Kellerové, ztvárněné herečkou Jewel Staite. Scénárista Carl Binder prozradil, že se na novou postavu můžeme těšit ještě v epizodách Adrift, Lifeline a Doppelganger.

  Malý náhled do epizody Missing naleznete zde (pozor obsahuje spoilery!). Outcast takové štěstí neměl a na veřejnost pronikla větší část děje včetně prozrazení účinkujících postav. Tento spoiler naleznete v komentářích k novince, viz odkaz níže.

  layout

  11.9.2007 – Interview ze Sci-Fi Weekly

  server Sci-Fi Weekly složil dohromady informace z rozhovorů, ve kterých David Hewlett (Dr. Rodney McKay), Amanda Tapping (plukovník Samantha Carterová), Rachel Luttrell (Teyla Emmagan) a Joe Flanigan (podplukovník John Sheppard) vyjadřují své názory o nadcházející 4. sérii Stargate Atlantis.

  Nejenže se řady postav rozšíří o veterána z SG-1 Amandu Tapping a Jewel Staite ze seriálu Firefly, ale také příběh se vydá jiným směrem. Tento směr byl mnohými členy štábu a herci nazván jako „jemný reset“ či zamíchání dosavadních příběhů.

  » přečíst interview

  layout
  3.9.2007 – Nominace na Gemini

  V blogu Joe Mallozziho se objevily další fotky z epizody Harmony, stejně jako video z natáčení. Fotky najdete zde a video zde. Dále prozradil název finálové epizody, která ponese jméno The Last Man. Její natáčení je naplánováno po dokončení epizod Harmony, Trio a Outcast.

  Stargate Atlantis byla letos stejně jako v posledních dvou letech nominována na cenu Gemini ve dvou kategoriích. Za nejlepší scénář získal nominaci Martin Gero za epizodu McKay and Mrs. Miller. Je to už jeho druhá nominace na tuto cenu, první byla za epizodu Brotherhood v první sérii. Druhá nominace pro Atlantis je v tradiční kategorii nejlepších vizuálních efektů za epizodu No Man’s Land.

  layout

  2.9.2007 – Paul McGillion interview

  Paul McGillion se poprvé objevil ve světě SG v epizodě SG-1 „Torment of Tantalus“. V roce 2004 získal roli doktora Carsona Becketta ve spin-offu Stargate: Atlantis. Ve 2. sérii povýšil na hlavní postavu, ale během 3. série Carson zemře.

  Sci-fi world s ním dělal rozhovor na FedConu v Německu 16. června.

  » přečíst interview

  layout

  30.8.2007 – Fotografie z natáčení

  S nadcházející premiérou čtvrté řady Stargate Atlantis se začalo na televizní stanici SciFi vysílat nové promo video. Přehrát si ho můžete zde.

  Samotné natáčení se nyní posunulo na epizodu Harmony a celý štáb se tak přesunul točit do lesů, kde Joe Flanigan dostal otravu jídlem. Fotografie z natáčení si můžete prohlédnout zde.

  Joe Mallozzi na svém blogu také uveřejnil fotografie z epizody Midway a krátký pozdrav od Paula McGilliona. Video si můžete přehrát zde a fotografie prohlédnout zde a zde.

  A po delší době jsme doplnili několik povídek do naší sekce, kterou jsme pro přehlednost rozčlenili podle autorů jednotlivých děl. Novinkami jsou povídky od Fazuliny: Neděle, Crossover aneb O dvou Johnech a Pentagram a od Stalkera: Město Bran, Poslední Antik a Vánoční povídka. Všechny doposud uveřejněné povídky si můžete přečíst zde.

  layout

  25.8.2007 – Střípky o budoucnosti postav

  Joe Mallozzi včera prozradil, že se chystají natáčet scénu zásnub. Kdo požádá o ruku koho je ale předmětem spekulací. Vzhledem ke spoilerům ke 4. sérii se mluví o Mckayovi a Katie Brown, nebo Teyle a otci jejího dítěte.

  David Hewlett také fanouškům ve svém blogu prozradil, že jeho postava doktora McKaye v jedné epizodě zestárne, protože mu dělali masku na obličej. Co přesně to znamená, je samozřejmě zahaleno tajemstvím. Také naznačil, že v epizodách Kindred a Midway bude hodně akčních scén.

  V současné době se dotáčí epizoda Kindred a začínají přípravné práce na epizodu Midway, v níž už je potvrzená účast další postavy z SG-1, Teal’ca. Navíc se tady vrátí postava doktora Kavanagha a také se objeví Dr. Lee.

  layout

  25.8.2007 – Podrobnosti o vysílání

  Na serveru GateWorld se objevil zatím nepotvrzený vysílací plán 4. série Atlantis. Ta by tentokrát měla mít jen třítýdenní pauzu kolem Vánoc. První epizoda bude odvysílaná 28. září, finální epizoda je zatím plánovaná na 7. března.

  Opožděně Vám také přinášíme odkaz na report z Festivalu fantazie, který pro vás sepsala Tar-ara. Její zážitky a postřehy si můžete přečíst zde.

  layout

  19.8.2007 – Harmony spoiler

  Na internet se opět dostal další spoiler, tentokrát věnovaný epizodě Harmony. Tato epizoda má být podle současných informací odvysílaná jako 17. a autorem scénáře je Martin Gero. Objevit by se zde měla dvanáctiletá Jodelle Ferland, která si zahrála malou Adrii v úvodu 10. série Stargate SG-1.

  Náhled do děje epizody naleznete na diskuzním fóru, viz odkaz níže. Pozor, příspěvek obsahuje spoilery! Zároveň obsah spoileru není konečný a jakákoli část se ještě může kdykoli změnit.

  layout

  19.8.2007 – Vysílání Atlantis ve světě

  Televizní stanice SciFi uveřejnila svůj vysílací program pro čtvrtou řadu Stargate Atlantis. Vysílání začne 28. září epizodou Adrift a závěr první poloviny série je naplánován na 7. prosince. Letos není jisté, jestli bude vysílání rozděleno na dvě části, jako tomu bylo doposud a spekuluje se, že druhá polovina série by měla kvůli prázdninám běžet už od ledna příštího roku.

  Britská stanice SkyOne začne premiérově vysílat o několik týdnů později než SciFi, konkrétně 9. října a to jak analogově, tak i digitálně. Kanadská stanice The Movie Network začíná vysílat 1. října.

  Dále Joe Mallozzi na svém blogu prozradil jméno další epizody. Jmenuje se „Outcast“, je zařazena jako 14. epizoda a bude se věnovat Sheppardovi. Právě v této epizodě se má objevit podplukovníkova bývalá manželka a nově i postava, kterou jsme viděli již dříve. Spekuluje se o seržantu Batesovi, ale může to být kdokoli z předešlých sérií.

  layout

  13.8.2007 – Malé detaily o závěru série

  Podle Joe Mallozziho můžeme očekávat návrat Genii v jedné epizodě 4. série, nejspíš v jedné z posledních 4. Epizoda ale nebude o nich, pouze se v ní objeví. Totéž platí i pro postavu bývalé ženy podplukovníka Shepparda, kterému by měla být věnována jedna epizoda těsně před koncem sezóny.

  Samotné finále, jehož název dosud není znám, bude podle Mallozziho „velké a velmi, velmi odlišné a opět skončí otevřeně“. To nasvědčuje tomu, že tvůrci SGA věří v pokračování seriálu 5. sérií.

  Pár střípků řekl i o epizodě „Trio“, jež má nyní pořadové číslo 4×17. Epizoda by měla být o trojici Rodney McKay, Samantha Carterová a doktorka Kellerová. Epizodu píše Martin Gero.

  layout

  10.8.2007 – Preview ke čtrvté sérii

  Na internetu se objevilo zhruba dvouminutové video, které bylo promítáno na letošním Comic-conu. Kromě krátkého pohledu do minulosti obsahuje také několik záběrů ze čtvrté série Atlantis, pravděpodobně z epizod Adrift, Lifeline, Missing, Tabula Rasa, Doppleganger a Travelers. Krátce představuje nové postavy jako např. doktorka Jennifer Kellerová, plukovník Samantha Carterová či Larrin, která má být z již zmiňované nově uvedené rasy technicky vyspělých lidí.

  Toto video se nachází na stránkách Yahoo TV a můžete ho shlédnout zde. Pro uživatele s pomalejším připojením či nemožností se na server připojit je k dispozici anglický přepis včetně několika screenshotů. Pozor obsahuje spoilery ze čtvrté série Stargate Atlantis.

  Nyní něco ze světa původní Stargate SG-1. Podle českého serveru filmcity můžeme očekávat oba celovečerní filmy Stargate: The Ark of Truth a Stargate: Continuum na DVD i v České Republice (česká podpora ale zatím jasná není). Není také vyloučeno, že uvedení obou filmů by mohl být i moment, uvedení původního seriálu na DVD na český trh.

  layout

  10.8.2007 – Martin Gero interview

  Gate World nedávno dělal rozhovor se scénáristou a producentem Stargate: Atlantis, Martinem Gerem. Tento autor, který napsal fanoušky oblíbené McKay and Mrs. Miller, Tao of Rodney či The Storm/The Eye, mluví o změnách v seriálu, o jeho minulosti a budoucnosti a také o tom, jaké to je, pracovat pod Joe Mallozzim a Paulem Mulliem.

  » přečíst interview

  layout

  4.8.2007 – Další střípek o obsazení

  Joe Mallozzi prozradil název epizody, která bude předcházet finále 4. série. Epizoda má název „Harmony“ a bude to samostatná epizoda.

  Mallozzi dále oznámil dalšího herce, který se jako host objeví v Atlantis. Herec Steven Culp, známý například ze seriálu Zoufalé manželky, JAG nebo jako major Hayes ze Star Trek Enterprise, si zahraje v epizodě Miller’s Crossing. Jeho role potvrzená není, ale pravděpodobně půjde o roli Henryho Wallace, který má v této epizodě hrát „hlavního padoucha“.

  K této epizodě, jejíž druhá část se právě dotáčí, Mallozzi ještě prozradil, že se v ní budou hodně věnovat přátelství mezi plukovníkem Sheppardem a doktorem McKayem.

  layout

  2.8.2007 – vysílací plán SciFi

  Televize Sci-Fi odhalila svůj předběžný vysílací plán. Podle něj poběží 4. série Atlantis v pátek, ale z původního času 21:00 se přesouvá až na pozdějších 22:00. Od 19:00 zařazuje novinku Bionic Woman a v hlavním vysílacím čase poběží premiéra třetí série Dr. Who a seriál Flash Gordon.

  Zda je to taktika Sci-Fi channelu, který chce na úspěšný Stargate seriál nabalit novinky, anebo je posun daný temnější atmosférou, ohlašovanou ke 4. sérii, se neví.

  Nedávno ke 4. sérii běžel další sneak peak, který můžete shlédnout zde.

  layout

  30.7.2007 – Comic-Con video

  Včera jsme vám přinesli překlad přepisu videa z diskuzního panelu herců a tvůrců z Atlantis na Comic-conu v San Diegu. Samotné video vám přinášíme dnes.

  Avšak z technických důvodů jsme jej umístili na rapidshare. Video totiž i po komprimaci zabírá úctyhodných 300MB a to by při předpokládaných tisíci stažení v den uveřejnění nedělalo dobrotu. Snad Vás to neodradí 😉

  Comic-Con video part 1
  Comic-Con video part 2
  Comic-Con video part 3

  layout

  29.7.2007 – Comic-Con transcript

  V sobotu 28. července proběhl na Comic-conu v San Diegu tradiční diskuzní panel s herci a tvůrci Stargate Atlantis. Robert C. Cooper, Martin Wood, Joe Flanigan, David Hewlett, Joe Mallozzi a letos nováčci, Jewel Staite a Amanda Tapping, odpovídali na otázky fanoušků. Spolu s nimi seděla u stolu ještě Nora O’Brien jako zástupkyně Sci-Fi channelu.

  Panel uváděl Gary Jones (seržant Walter Harriman). Originál video se nachází na stránkách Sci-Fi channelu, ale pouze pro obyvatele USA.

  My Vám nabízíme překlad přepisu tohoto videa, který si můžete přečíst zde.

  layout

  27.7.2007 – Další informace o natáčení

  Za poslední měsíce se zase urodilo pár novinek ze 4. série, jejichž krátký výtah Vám teď přinášíme. Jak Joe Mallozzi píše často ve svém blogu, čtvrtá série, hlavně první půlka, se má hodně věnovat postavám. Nejčastěji zmiňuje epizodu Be All My Remember’d, kde se dočká většího prostoru i plukovník Caldwell a budou mít mezi sebou silné scény i jednotliví členové týmu.

  Hermiod se ve 4. sérii nevrátí, zato se vrátí doktor Kavanagh. Uvažuje se i o vedlejší postavě cizince, který by podpořil „mezinárodnost“ expedice. Podle rozhovoru pro Sci-Fi magazín, by takovou postavou mohl být expert na antickou civilizaci, nejspíš archeolog nebo historik, a uvažuje se Australanovi nebo Francouzi.

  Na webu se konečně také objevil krátký sneak peak ze 4.série. Shlédnout ho můžete zde.

  layout

  27.7.2007 – David Hewlett interview

  David Hewlett pochází z Velké Británie, ale většinu života strávil v Kanadě. S herectvím začínal v televizi a filmu v polovině 80-tých let.

  V současnosti hraje postavu doktora Rodneyho McKaye, kterého jsme mohli poprvé vidět už v 5. sérii SG-1. Na tuto roli navázal ve spin-offu, Stargate Atlantis, který letos vkročil do svého čtvrtého roku existence. Mimo herectví se věnuje i režii a scenáristice. Sklidil úspěch na několika filmových festivalech se svým režijním debutem „A Dog’s Breakfast“ a televizní stanice Sci-Fi právě chystá pilotní epizodu sitcomu, k němuž David píše scénář a je autorem námětu.

  » přečíst interview

  layout
  26.7.2007 – Vaše music videa

  Je tomu už poměrně dávno, co jsme Vám umožnili prezentovat své audio-vizuální výtvory na našem webu. Také jsme Vám slíbili, že pokud zašlete alespoň 3 music-videa, budou tyto Vaše výtvory uveřejněny v našem novinkovém servisu s možností hodnocení od uživatelů.

  Dnes Vám tedy servírujeme videa od Jump3Ra.

  Sheppard’s breakdown | 30 243kB | 3:14s
  Everything burns | 30 584kB | 3:32s
  Loaded gun | 29 577kB | 3:08s

  Chcete-li umístit svá music-videa přímo k nám do Download sekce, čtěte jak na to.

  layout

  21.7.2007 – Exkluzivní rozhovor s Davidem Nyklem

  Jak jsme Vás dříve informovali, tak na letošním Festivalu fantazie byl hostem herec David Nykl, kterého všichni znáte jako doktora Radka Zelenku ve Stargate Atlantis. A nám, jako nejrozsáhlejší stránce o tomto seriálu, bylo povoleno pořádajícím fanklubem Stargate Command natočit s tímto hercem krátký rozhovor.

  Video záznam z tohoto rozhovoru si můžete stáhnout zde a pro uživatele s pomalejším připojením k internetu je k dispozici přepis.

  Tímto bychom také chtěli poděkovat Davidu Nyklovi za poskytnutí rozhovoru a fanklubu Stargate Command za zprostředkování setkání.

  layout

  16.7.2007 – Amanda Tapping interview

  Amanda Tapping se narodila v Anglii, ale od tří let žije v Kanadě. Vystudovala Univerzitu v Ontariu v Kanadě, obor dramatických umění. Její láskou bylo vždy herectví a několik let strávila v divadle. Objevila se malých rolích v mnoha seriálech, např. Akta X, Směr jih nebo Krajní meze. Její největší role přišla v roce 1997, s postavou majora Samanthy Carterové v seriálu Stargate: SG-1. Za tuto roli má několik hereckých nominací, včetně Gemini nebo Saturn Awards.

  » přečíst interview

  layout

  15.7.2007 – Pár spoilerů od Davida Nykla

  Natáčení ve Vancouveru se po třítýdenní pauze opět rozjelo a v plánu je natáčení epizod Miller’s Crossing a Quarantine. David Nykl na Festivalu fantazie prozradil, že v epizodě Quarantine bude s plukovníkem Carterovou zavřený v transportéru a dokonce má mít scénu, kde poleze vzduchovými šachtami a v jednom místě spadne. Na závěr prozradil, že v jedné epizodě to bude právě Zelenka, kdo všechny zachrání.

  Nedávno ve Vancouveru proběhla tisková konference, kde se Joe Mallozzi, Rachel Luttrell a David Hewlett opět snažili fanoušky uklidnit, aby se nebáli změn, že jsou si vědomi pobouření některých fanoušků týkajícího se konce Torri Higginson a převzetí její pozice Amandou Tapping. Přechod bude prý „velmi přirozený a neuškodí stávajícím postavám“. Také bylo potvrzeno Rachelino těhotenství.

  A malá informace na závěr. Naše fotogalerie se celý víkend plnila fotografiemi z Festivalu fantazie a už se jich sešla většina. Fotografie z tohoto conu si můžete prohlédnout zde.

  layout

  12.7.2007 – Návrat do starých kolejí

  V minulé novince jsme Vás informovali o nadcházejícím conu jménem Festival fantazie odehrávající se v Chotěboři. Nyní, pár dní po jeho skončení, Vám přinášíme reportáž od členky naší redakce, Klenotky. Další reportáže od ostatních účastníků conu budou uveřejněny později, spolu se zbytkem fotografií.

  Zároveň bychom chtěli oznámit, že se znovu rozjede aktualizace novinek ze světa Hvězdné brány a že se rozhodně máte na co těšit. Takovou první dávku novinek očekávejte tento víkend.

  layout

  29.6.2007 – Festival fantazie

  Fanoušci i producenti se radují po nedávném odvysílání závěrečného dílu First strike, který ukončuje třetí sérii Stargate Atlantis. Tato epizoda měla vysokou sledovanost 1,5 a poslední epizoda původního seriálu Stargate SG-1 Unending měla 1,7. Díky tomu je větší naděje, že Atlantis bude pokračovat i pátou sérií, o jejímž vzniku se bude rozhodovat v září tohoto roku.

  Dnes 29.6. začíná letošní Festival fantazie v Chotěboři, neboli sjezd fanoušků science-fiction, fantasy, her a filmů. Festival navštíví 6. a 7. července také David Nykl, herec, který v Atlantis představuje doktora Zelenku. Někteří členové redakce a moderátoři diskusního fóra zde budou mít i své přednášky a zbytek z přítomných je bude z publika povzbuzovat. Z toho vyplývá, že po dobu konání Festivalu bude web bez aktualizací a novinek, proto buďte trochu trpěliví a vyčkejte, než se vrátíme.

  layout

  24.6.2007 – Mallozzi & Mullie interview

  Oba tito scénáristé se připojili k SG-1 před sedmi lety, v její 4. sérii. V současnosti jsou vedoucí scénáristé ve 4. sérii SGA. Gateworldu nedávno poskytli rozhovor, kde mluví převážně o SGA, o nových postavách a hercích, a o změnách v příběhu, kterých se fanoušci dočkají na podzim.

  » přečíst interview

  layout

  23.6.2007 – Povídky a datum vysílání

  Po dlouhých měsících plných plánování, příprav a dohadů na konečné podobě Vám můžeme představit naši povídkovou sekci. Zde naleznete část povídek, které se nacházejí na diskusním fóru, ovšem v praktické internetové podobě bez rozdělení na části a nejrůznějších příspěvků okolo. Zatím se zde nachází jen pár povídek, ale doufáme, že s Vaší pomocí se tento archív rozroste a bude tvořit rozsáhlou databázi fanouškovské tvorby. Sekce je jinak přístupná přes hlavní menu pod položkou Lexikon. Pokud i Vy chcete umístit Vámi napsanou povídku na stránky, stačí splňovat jednoduché podmínky a odeslat ji některému ze členů redakce.

  Zpět k novinkám ohledně natáčené čtvrté série Stargate Atlantis. Během vysílání posledních epizod seriálu na americké televizní stanici SciFi byla uvedena dvě krátká videa plná nových záběrů z této nové řady. Tato videa si můžete prohlédnout zde a zde.

  Zároveň se potvrdilo, že nové díly se začnou vysílat v září tohoto roku.

  layout

  16.6.2007 – Mallozzi optimisticky o 4. sérii

  David Hewlett ve svém blogu oznámil, že zatím nejnáročnější epizodou je This Mortal Coil, kde bychom snad dokonce měli vidět komoru, v níž se rodí Wraithské děti.

  Podle Joe Mallozziho se teď začíná natáčet epizoda Miller’s Crossing, která by se měla odehrávat na Zemi. Řekl, že když je teď Atlantis spojená se Zemí, počítají ještě s jednou epizodou, odehrávající se na Zemi. Také naznačil vývoj další epizody, Quarantine. Měla by to být epizoda zaměřená na vztahy mezi hlavními postavami, z větší části zaměřená na postavu Ronona Dexe.

  Dnes také trochu optimisticky naznačil, že 4. série Atlantis by se měla objevit v říjnu, možná v září. Navíc ujistil fanoušky, že ačkoliv ratingy na předchozí epizody zatím nebyly zveřejněny, u minulé epizody se sledovanost zvedla.

  layout

  16.6.2007 – Budoucnost postav

  Rachel Luttrell v krátkém interview naznačila původ Teylina dítěte, které se má Athosiance v průběhu 4. série narodit. Podle Rachel jsme otce „ještě nepotkali, ani Teyla ne.“ A také se pravděpodobně stane něco s Athosiany, protože dítě Teyly má být podle Rachel „poslední svého druhu“.

  V Německu proběhl nedávno Fedcon, který navštívil Paul McGillion a také Jewel Staite jako nová doktorka Keller. Jewel prozradila, že její postava naváže přátelství s plukovníkem Carterovou a také, že bude mít vztah s jedním z mužů z Atlantis. A také zopakovala, že 4. série Atlantis bude velmi temná.

  Paul naopak řekl, že se vrátí na natáčení na tři týdny do role doktora Becketta, ale scénář ještě nečetl.

  layout

  11.6.2007 – Space Awards 2007

  Včera se vyhlašovaly ceny Space Awards, kde diváci prostřednictvím internetu hlasovali pro své oblíbené seriály a postavy. Divácky nejoblíbenějším seriálem se stala Stargate: Atlantis, když s velkým náskokem 37% vyhrála mezi pěti dalšími nominovanými. Druhá skončila Battlestar Galactica s 26%.

  Nejoblíbenější seriálovou postavou se stal doktor Rodney McKay, který s přehledem 40% získaných hlasů porazil Karu Thrace z BSG s 24% a favorizovaného Hira ze seriálu Heroes, který překvapivě skončil až třetí se ziskem 18% Za Stargate byla nominovaná i postava Valy z SG1 jako „postava, kterou milujeme nenávidět“. Ta však cenu nezískala.

  K dispozici máme i 15-ti minutové video z vyhlašování a předávání.

  layout

  10.6.2007 – hledání Atlantidy

  Stejně jako Stargate SG-1 si bere jako předlohu pro své příběhy dávnou minulost egyptské kultury, není žádným tajemstvím, že pojmenování a vůbec celý příběh točící se okolo Stargate Atlantis se snaží vycházet z mýtu o bájné Atlantidě.

  Již v minulosti jsme publikovali náš první článek na téma Atlantida – fakta a fikce a nyní Vám přinášíme další.

  Tento článek je zejména zaměřen na možné umístění Atlantidy, tvar Atlantidy a původ Platónových spisů, které jsou (mimo moderních vizí jakýchsi „věštců“) jediným zdrojem informací o Atlantidě (anglicky Atlantis).

  » přečíst článek

  layout

  10.6.2007 – Rachel Luttrell interview

  Rachel Luttrell hraje postavu Teyly Emmagan ve Stargate: Atlantis. Role vůdce mimozemských Athosianů, bojovníka a diplomata, jí poskytla příležitost se naučit bojové umění „Kali“. Kromě herečky je také talentovanou zpěvačkou a na Ruské Akademii klasického baletu vystudovala balet. V rozhovoru mluví hlavně o nadcházející čtvrté sérii SGA, ale také o hereckých kolezích a své budoucnosti.

  » přečíst interview

  layout

  10.6.2007 – Budoucnost Atlantis

  Joe Mallozzi opět poodhalil něco z druhé poloviny 4. série. Název pravděpodobně 14. epizody je Midway, po níž by měly v zatím neurčeném pořadí následovat ještě další „epizoda Martina Gera“, crossover epizoda, další dvoj-epizoda, a Paul Mullie už začal pracovat na velkém finále sezóny. Pokud a jak crossover epizoda vznikne zatím není jasné, protože ani Ben Browder, ani Claudia Black rozhodně svou účast ve 4. sérii Atlantis neplánují.

  Po poněkud pesimistické žádosti, kdy Joe prosil fanoušky, aby se dívali na Atlantis v televizi, se dnes vyjádřil naopak kladně v tom smyslu, že s MGM by určitě našli způsob, jak v případě zrušení seriálu na Sci-fi s Atlantis pokračovat.

  Na nové oficiální stránce se objevilo video, ve kterém Joe Mallozzi a Paul Mullie hovoří o čtvrté sérii a ukazují několik záběrů z jejího natáčení, zejména epizody Travellers. Toto video naleznete zde.

  layout

  6.6.2007 – Novinky o čtvrté sérii

  Dříve oznámená epizoda „Quarantine“ bude jedna z avízovaných 14 epizod plukovníka Carterové. Zatím jediná epizoda, o které se jistě ví, že v ní nebude, je epizoda „Travelers“.

  Joe Mallozzi referuje ve svém blogu o natáčení a vše nasvědčuje tomu, že před krátkou červencovou natáčecí pauzou budou mít dotočenou ústřední dvoj-epizodu, protože momentálně dokončují „This Mortal Coil“. Zde by se měl podle všeho objevit Wraith z epizody Common Ground a nevyloučil ani možnost, že by se z tohoto Wraitha mohla stát stabilnější vedlejší postava.

  Na postavy, i vedlejší, se letos chtějí autoři zaměřit a Mallozzi například řekl, že v epizodě Doppleganger zazáří Lorne, kde se dozvíme dokonce něco z jeho dětství. V této epizodě dostane hodně prostoru i Zelenka, který bude mít možnost zazářit už v úvodní epizodě série, Adrift.

  Sledovanost epizod z minulého týdne si udržela stabilní hodnotu 1.2, což je stejné jako minule. Podle Mallozziho to není špatný výsledek, přesto stále nabádá fanoušky, aby se dívali, protože nedávno vyjádřil už otevřené obavy o budoucnost 5. série Atlantis.

  layout

  1.6.2007 – Paul McGillion interview

  Paul McGillion, jehož postava doktora Becketta bývá často nazývána „srdce Atlantis“, dělal rozhovor pro Gateworld na pláži v Californii. Herec, jenž se nedávno přestěhoval do USA, zodpověděl pár otázek přímo před překrásným příbojem.

  Zodpověděl otázky, které se týkaly smrti jeho postavy, odchodu z Atlantis, jeho roli ve filmu „A Dog’s Breakfast“, o účinkování v internetovém seriálu Sanctuary a o tom, jaký je jeho život „po Sunday“.

  » přečíst interview

  layout
  1.6.2007 – Miller´s Crossing spoiler

  Joe Mallozi ve svém blogu prozradil název další epizody čtvrté série, která je podle současného číslování umístěna jako třináctá. Epizoda nese název Quarantine a napsal ji Carl Binder. Epizoda by měla navazovat na prostřední dvojepizodu a epizodu Spoils of War.

  Také se na internetu objevil spoiler k epizodě Miller’s crossing, ve které by si měla zahrát sestra Davida Hewleta, Kate. Stručný náhled do děje této epizody naleznete na diskuzním fóru, viz odkaz níže. Pozor, příspěvek obsahuje spoilery! Zároveň obsah spoileru není konečný a jakákoli část se ještě může kdykoli změnit.

  layout

  19.5.2007 – Spoiler a soutěž

  Spolu s odpočítáváním dnů a měsíců do vysílání nyní ještě natáčené čtvrté série Stargate Atlantis zaplavují internet nejrůznější spoilery na její epizody. Tentokrát se jedná o jedenáctou epizodu, tedy druhou část dvojdílu uprostřed série. Epizoda má název Be All My Sins Remember’d a její scénář má na svědomí Martin Gero.

  Zároveň se na serveru youtube objevilo video, kde představitel Rodneyho McKaye David Hewlett a jeho pes Mars představují novou soutěž. Ta spočívá v tom, že každý fanoušek uveřejní své nejlepší video vztahující se právě ke Stargate Atlantis a má tak šanci vyhrát notebook a rozhovor s Hewlettem přes internet. Uzávěrka je 30. července a svá videa může každý uveřejnit zde

  A Davidovo video naleznete zde

  Výše zmiňovaný spoiler k epizodě naleznete na diskuzním fóru viz odkaz níže.

  layout

  16.5.2007 – Odhalen název další epizody

  Joe Mallozzi prozradil název další epizody, s pořadovým číslem 12. Jmenuje se „Spoils of War“ a Joe ji říká „třetí díl ústřední dvou-epizody“, protože bude přímým pokračováním prostředního dvoudílu.

  Dále prozradil, že se Teyla s Rononem podívají na Zemi, nepotvrzeně to vypadá na epizodu Miller’s Crossing.

  David Nykl, který odpovídá na otázky fanoušků na Gateworld fóru, řekl, že jeho postava, Radek Zelenka a také postava majora Lorna, jsou zatím v pěti epizodách z osmi natočených.

  layout

  11.5.2007 – Obrysy druhé poloviny série

  Joe Mallozzi prozradil název druhé epizody dvojdílu uprostřed 4. série. Epizoda se bude jmenovat „Be All My Sins Remembered“. Nejspíš bude navazovat na epizodu „This Mortal Coil“, protože oba názvy jsou citacemi ze Shakespearova Hamleta a je tak víc než pravděpodobné, že na sebe budou přímo navazovat.Podle Mallozziho bude v této epizodě k vidění hodně vyspělé technologie a vesmírných lodí.

  Dále naznačil možný vývoj druhé poloviny 4. série, na jejíchž epizodách se už začalo pracovat. Píše, že prostřední dvojdíl zatím vypadá na troj, možná i čtyř díl. Také se více rýsuje „velká crossover epizoda“ a dvojepizoda, kde by se měl vrátit oblíbený doktor. Zatím mají předběžné plány až k 17. epizodě.

  layout

  1.5.2007 – Atlantis bojuje o přežití

  Je tomu pár týdnů co v USA začali vysílat druhou polovinu třetí série Stargate Atlantis a Joe Mallozzi jasně řekl, že budoucnost celého seriálu závisí na její sledovanosti. A s ohledem na předchozí vysílání v Kanadě, se sledovanost na scifi kanálu pohybuje na velmi nízké hranici. Pokračování dvojdílu Return mělo sledovanost 1.4, následující epizoda Echoes měla pouhých 1.2. Laťku naštěstí trochu zvedla epizoda Irresponsible, která měla 1.3 a její noční repríza 0.6.

  David Hewlett napodobil svého budoucího hereckého kolegu Zacha Selwyna a natočil krátký rapový klip, ve kterém i zmínil pravděpodobné vydání jeho filmu A dog’s breakfast na DVD. Zároveň tak ukázal nové uniformy, které si hlavní postavy oblečou ve čtvrté sérii. Tento klip naleznete zde

  layout

  27.4.2007 – Další informace o nové sérii

  Joe Mallozzi objasňuje pár dalších věcí ve svém blogu prostřednictvím básně, kde každý verš odpovídá jedné epizodě. Potvrzuje tam už některé prozrazené spoilery a doplňuje, že se původně měl s rodičovstvím potýkat McKay, a ta těhotná měla být Katie Brown. Ale skutečnost, že představitelka Teyly, Rachel Luttrell se vší pravděpodobností čeká dítě, je donutila změnit plán. Nechali tedy Teylu otěhotnět.

  Také nepřímo naznačuje, že se linie Wraithů a Asuranů spojí a členové expedice budou opět uzavírat křehká spojenectví s Wraithy. Odpověděl na pár otázek, kde například řekl, že role Carterové bude sice podpůrná, ale že se může klidně stát, že někdy půjde ven s týmem a bude hrát víc aktivní roli než třeba Landry.

  Optimisticky také tvrdí, že počítají s pátou sérií a mají už předběžně vymyšlené některé příběhy, které by opět navazovaly na události ve čtvrté sérii. Ve 4. sérii také bude mít expedice k dispozici dvě lodě, nejspíš Apollo a Daedalus.

  layout

  25.4.2007 – The Seer spoiler

  Po epizodách Travelers a Reunion Vám přinášíme spoiler na epizodu The Seer. Tato epizoda, kterou napsal Alan McCullough, se má zaměřovat na novou postavu ve Stargate Atlantis, na plukovníka Carterovou. Pořadí epizody ještě není zcela jisté, ale bude vysílána jako součást první poloviny čtvrté série již tento podzim na americkém SciFi kanálu.

  S ohledem na současné natáčení se může ještě podstatná část děje změnit.

  Celý tento náhled do děje můžete nalézt na diskuzním fóru, viz odkaz níže. Pozor obsahuje spoilery!

  layout

  24.4.2007 – Rapem až k Atlantis

  Joe Mallozzi opět prozradil další jméno herce, který se objeví ve čtvrté sérii Stargate Atlantis. V tomto případě je obsazena role doposud neznámé postavy, nazývané jako „Vědec číslo 2“, v epizodě nazvané Tabula Rasa, jejíž scénář má na svědomí Alan McCullough, který je také autorem scénáře k epizodě The Seer. Zahraje si ho Zach Selwyn, kterého může řada z Vás znát ze seriálů Nemocnice Chicago Hope, Sabrina, mladá čarodějnice či Dragnet.

  Zvláštní na tomto obsazení je to, že Zach svoji roli získal díky videu na motivy Stargate Atlantis uveřejněném na serveru youtube. Toto video naleznete zde

  layout

  19.4.2007 – Další představitel odhalen

  Jak postupuje natáčení nových epizod, objevují se nové informace o zápletkách, tak se i rýsuje obsazení vedlejších postav. Možná bude čtvrtá série ve znamení návratů starých postav, ale to nebrání v příchodu postav nových. Tentokrát Joe Mallozzi prozradil obsazení postavy Tyra v epizodě Reunion, která bude zaměřena na Ronona Dexe. Ztvární ho herec Mark Dacascos, kterého jsme mohli vidět ve filmech Nomádi, Americký samuraj, Krycí jméno: Cleaner či v televizním seriálu Crow: Stairway to Heaven.

  Obsazení se opět může kdykoli změnit.

  layout

  18.4.2007 – 4. série ve znamení návratů

  Joe Mallozzi dál trousí kousky informací o 4. sérii. Ve svém blogu opět odpovídal na dotazy a potvrdil, že ve 4. sérii se vrátí postavy doktorky Kate Highmeyer a také botaničky Katie Brown, která bude podle Mallozziho slov opět motat hlavu McKayovi. Nevyloučil také možnost návratu poručíka Forda, jehož osud je od druhé série neznámý. Kladně se vyjádřil i k návratu plukovníka Ellise a jeho lodi Apollo. K postavám ještě řekl, že první epizoda, kde se objeví plukovník Carterová, bude už první epizoda Adrift. Fanoušky přivádí k šílenství s tím, že jim řekl o nějakém náznaku, který po sobě ve 3. sérii zanechal Beckett, a podle kterého by se měla jeho postava vrátit.

  Trochu poodhalil i něco z dvojdílu, který je tradičně uprostřed sezóny. Z velké části se na něm scénáristicky bude podílet sám, a na druhé části už pracuje Martin Gero. Ke druhé části dvojdílu, jehož název je zatím neznámý, dále napsal, že v něm bude hodně lodí, bitev a všelijaké další technologie. Do hry by měla vstoupit i technologie získaná od Asgardů v poslední epizodě SG1, Unending. Také řekl, že ve 4. sérii se bude hodně používat intergalaktický most, o němž se od epizody Return nic neví.

  layout

  16.4.2007 – Náznaky příběhu čtvrté série

  Joe Mallozzi trochu poodhalil pozadí nových epizod. Ačkoliv na sebe epizody mají víceméně navazovat, i ve 4. sérii bude tradice, že se v každé epizodě zaměří na jednu postavu. Kromě již zmíněných Travelers, která bude patřit Sheppardovi, Miller’s Crossing McKayovi či Reunion, kde se zaměří na Ronona také prozradil i ostatní, spolu s novým názvem další epizody. This Mortal Coil je další odhalený název epizody, a měla by být zaměřená na doktorku Weirovou. Epizoda The Seer by měla patřit „nováčkovi“ plukovníku Carterové a objevit by se v ní měl i Richard Woolsey v podání Roberta Picarda. Epizoda Missing by pak měla být dlouho slibovanou epizodou pro Teylu a bude v ní mít velkou roli i další nová postava doktorka Kellerová.

  Dále řekl, že Carl Binder píše crossover epizodu, kde by se měl objevit další člověk z SG-1, ale určitě to zatím nebude Michael Shanks jako doktor Jackson.

  David Nykl, který se také dělí o novinky ve svém blogu, získal roli ve druhé řadě seriálu Eureka, kde bude mít ve třetí epizodě roli vědce.

  layout

  13.4.2007 – Další střípky o nové sérii

  Joe Mallozzi se konečně vyjádřil k předběžnému počtu epizod, ve kterých bude Torri Higginson. Její postava, doktorka Weirová, se objeví zatím ve čtyřech epizodách první poloviny 4. série.

  Dále potvrdil spekulace o epizodě Miller’s Crossing, kdy ji označil za přímé pokračování epizod McKay and Mrs. Miller. Řekl také, že to bude velká McKayova epizoda, kde objevíme astrofyzikovu zranitelnější stránku.

  Ve svém blogu hodně vyzýval americké fanoušky a diváky, aby se dívali na dnešní premiéru druhé poloviny 3. série v USA. Zcela otevřeně řekl, že na její sledovanosti závisí budoucnost Atlantis a její případná 5. série.

  layout

  10.4.2007 – Stará postava se vrátí

  Ve sci-fi není možné zemřít. Nejnovějším důkazem tohoto faktu je návrat Paulla McGilliona jako doktora Carsona Becketta do čtvrté série Stargate Atlantis.

  Poté co smrt jeho postavy v epizodě Sunday vyvolala nesouhlasnou odpověď od fanoušků, jež vyústila v demonstraci před studiem, slíbil scénárista Joseph Mallozzi jeho možný návrat za podmínky, že se fanouškům podaří získat pozornost velkých televizí. Kampaň se podařila a Joe Mallozzi slíbil, že své slovo dodrží.

  Carson Beckett se tak objeví v dvojepizodě ve druhé polovině série. Podle Mallozziho slov nepůjde o žádný hologram, ale o Becketta z masa a kostí. Zároveň nevyloučil, že by se mohla postava objevit i v další, v páté, sérii.

  layout

  8.4.2007 – Velikonoční novinkový mix

  Joe Mallozzi opět poodhalil pár věcí o 4. sérii. Prozradil, že jméno doktorky Kellerové, kterou hraje Jewel Staite, je Jennifer.

  Dále prozradil, že jméno deváté epizody bude pravděpodobně Miller’s Crossing. Název není konečný a dodal, že se může ještě změnit. Podle současných informací se bude jednat o pokračování epizody McKay and Mrs. Miller, která je označována jako „nejlepší scénář Martina Gera ve 3. sérii“. Můžeme si být tedy téměř jisti, že se tato epizoda bude nějak točit kolem Rodneyho sestry Jeannie.

  Také odmítl, že ve 4.sérii budou nějaké odlehčené epizody, jako byl např. Duet. Neustále fanoušky ujišťuje, že nová sezóna bude nejlepší, hlavně díky temnému tónu a kontinuálnímu příběhu.

  Nejnověji také řekl, že se diváci konečně dozvědí, jak se vlastně množí Wraithové.

  layout

  6.4.2007 – Nová velící Atlantis

  Amanda Tapping v rozhovoru pro časopis SciFi Mag uvedla, že její postava z původní série Stargate SG-1 plukovník Samantha Carterová převezme velení nad expedicí v Atlantis. Torri Higginson, jejíž doktorka Weirová Atlantis po tři roky velela, má osud nejasný. Doposud se o ní ví jen, že z ní bude vedlejší postava.

  Amanda se dlouho rozmýšlela, zda ještě pokračovat v této roli i v Atlantis. Nakonec kývla a sama uznává, že je to veliká příležitost pro její postavu. Samantha Carterová se tak může zdokonalit ve velících schopnostech a poznat tak i obtížnost vydávání rozkazů.

  V časopise se dále píše, že seriál přebírají jako hlavní producenti a scénáristé Joe Mallozzi a Paul Mullie.

  layout

  5.4.2007 – Reunion spoiler

  Není to dlouho, co jsme Vás informovali o spoileru k epizodě Travelers a už se objevují informace i o epizodě, která jí bude předcházet a nese název Reunion.

  Vzhledem k tomu, že natáčet se začalo teprve nedávno, je pravděpodobné, že se ještě může podstatná část děje změnit.

  Celý tento náhled do děje můžete nalézt na diskuzním fóru, viz odkaz níže. Pozor obsahuje spoilery!

  layout
  5.4.2007 – reportáž z Sconu 2007 podruhé

  Jak jsme již informovali v předchozí novince, nedávno proběhl Scon 2007 o jehož průběhu jste se mohli dočíst ze Shortyho reportáže.

  Nyní přinášíme i slibovanou reportáž od Klenotky.

  layout

  4.4.2007 – nová music videa a reportáž z Sconu 2007

  Už je to poměrně dávno, co jsme se rozhodli poskytnout více prostoru pro Vaši tvorbu music videí. Proto někteří již možná i zapomněli, že při zaslání třech a více videí, se videa objeví i v novinkovém servisu, kde je mohou zhodnotit naši čtenáři.

  Dnes Vám tedy servírujeme videa od Xardy.

  SGA – Rising | 9 540kB | 2:43s
  SGA – The Siege | 19 157kB | 5:08s
  SGA – Runner | 17 394kB | 4:36s
  SGA – Carson’s Sunday | 18 238kB | 4:52s

  Chcete-li umístit svá music-videa přímo k nám do Download sekce, čtěte jak na to.

  Dále jste jistě mnozí postřehli, že se kolem nás právě mihnul Scon 2007 o jehož průběhu se budete moci jako obvykle dočíst v tradiční Klenotčině reportáži. Než se však tak stane, dáváme Vám do placu nejprvereportáž od Shortyho 😉

  layout

  3.4.2007 – Athosiané najdou nový domov

  Joe Mallozzi ve svém blogu opět prozradil pár věcí o 4. sérii. Řekl například, že tolik diskutovaní Athosiané na planetě, kde byla Atlantis, už nejsou, ale nacházejí se na planetě zvané New Athosia. O tom i o Athosianech samotných se dozvíme víc ve 4. sérii. Dále pak řekl, že v epizodě Reunion bude hrát velkou roli Ronon, ale že nebude příliš podobná ani jedné z předchozích epizod věnovaných jeho postavě, Runner a Sateda.Uvedl ale, že se nejspíš dozvíme zase něco víc o jeho lidech, Sateďanech.

  Nevyloučil také možnost, že uvidíme další lodě či města jako Atlantis a také slíbil, že se budou věnovat objevování města samotného.

  layout

  28.3.2007 – První střípky o obsazení ve 4. sérii

  Již dříve jsme Vám přinesli informace o epizodě čtvrté série Stargate Atlantis s názvem Travelers. V této epizodě se má objevit řada nových postav a postupně se rýsuje jejich herecké obsazení. Jako první přichází na řadu postava jménem Larrin. Joe Mallozzi ve svém blogu potvrdil, že ji bude hrát Jill Wagner. Tato herečka je především známa svou rolí ze seriálu Blade a jednou epizodou seriálu Monk.

  Obsazení ještě není definitivní a může se ještě změnit.

  layout

  24.3.2007 – Fanoušci brání svou oblíbenou postavu

  Fanoušci herce Paula McGilliona a jeho postavy, Carsona Becketta, se ve čtvrtek shromáždili u Bridge Studios, kde protestovali proti rozhodnutí producentů odstranit tuto oblíbenou postavu ze seriálu ve druhé polovině 3. série. Akci organizovala stránka savecarsonbeckett.com a protože se tento víkend koná ve Vancevouru con, sešlo se nakonec přes 100 lidí.

  Fanoušci si přinesli mnoho skotských vlajek a přivedli si i skutečnou skotskou dudáckou kapelu. Herci Jason Momoa (Ronon Dex), Rachel Luttrell (Teyla) a David Hewlett (Rodney McKay) přišli fanoušky ven do deště podpořit.

  Objevili se i Martin Gero a Joe Mallozzi, který s tím, že „ve světě sci-fi není nikdo pryč natrvalo“, přislíbil, že jestli se jim povede získat dostatečnou pozornost v některé z celostátních televizí, mohl by Becketta napsat do nejméně dvou epizod druhé poloviny čtvrté série.

  Sám Paul McGillion poslal skrze server gateworld.net svým fanouškům vzkaz, který si můžete přehrát zde

  layout

  12.3.2007 – Travelers spoiler

  Čtvrtá série se natáčí teprve několik dní a už se na internetu objevují první informace o několika epizodách z její první poloviny. Jako první je na řadě epizoda Travelers, která je doposud řazena jako čtvrtá v pořadí.

  Cestovatelé se možná dříve snažili pouze uprchnout před Wraithy, ale nyní žijí na vesmírné lodi a cestují po galaxii. Na obydlené planety přistávají jen kvůli doplnění zásob a obchodu…více v diskuzním fóru

  Pozor na spoilery!!!

  layout

  10.3.2007 – Další info o 4. sérii

  Herec Christopher Judge se objeví ze začátku 4. série v Atlantis. Joe Mallozzi to potvrdil v rozhovoru a ve svém blogu navíc řekl, že půjde jen o malou cameo roli v epizodě Reunion.

  Prozradil také názvy několika epizod první poloviny 4. série: 4×01 – Adrift, 4×02 – Lifeline, 4×03 – Reunion, 4×04 – Travelers, 4×05 – Missing, 4.xx – Doppleganger, 4.xx – The Seer, 4.xx – Tabula Rasa. Pořadí epizod se může ještě měnit.

  Mallozzi také potvrdil, že chystají více než jen propojení prvních dvou dílů, ale možná tří až čtyř, přičemž díly na sebe budou více méně navazovat i dále. Podle Mallozziho slov chystají něco jako „ucelenou dějovou linii pro celou 4. sezónu“. Každá z hlavních postav bude mít v první polovině 4. série svou epizodu, přičemž i u postav uvidíme posun.

  Už delší dobu se ví, že se k hlavním postavám připojí i Amanda Tapping a její postava se též objeví v úvodních titulcích.

  Natáčení 4. série začalo 1. března a televize Sci-Fi chystá její premiéru na podzim tohoto roku. Druhá půlka 3. série se na obrazovky v USA vrací v dubnu a podle Joe Mallozziho by mohla její sledovanost hodně rozhodnout o osudu celého seriálu.

  layout

  20.2.2007 – Potvrzení zpráv o 4. sérii

  Americká televizní stanice Scifi a studio MGM dnes oficiálně oznámily novinky týkající se čtvrté série seriálu Stargate Atlantis. Amanda Tapping představující Samanthu Carterovou se objeví ve čtrnácti epizodách z celkového počtu dvaceti.

  Na tiskové konferenci bylo řečeno, že pokračování se začne natáčet příští měsíc a už nyní slibuje představení nové mocné rasy v Pegasově galaxii, nástup nových postav a truchlení nad ztrátami bývalých přátel.

  Další novou postavou je Jewel Staite, která se po minulých zkušenostech s Wraithskou dívkou Elliou vrací jako nová hlavní lékařka doktorka Kellerová. S Jewel se zatím počítá v osmi epizodách.

  layout

  17.2.2007 – review epizody 320

  Poklidné papírování a hodnocení podřízených naruší předčasný přílet Apolla, nového pozemského mezigalaktického plavidla.

  Jeho velitel plukovník Ellis se ihned transportuje do řídící místnosti a žádá doktorku Weirovou, podplukovníka Shepparda a doktora McKaye, aby s ním šli do zasedací místnosti. Tam jim sdělí špatné zprávy.

  Od té doby, co se Asuřané pokusili převzít násilím kontrolu nad Atlantis, prolétává kolem jejich domovské planety Daedalus a snímá aktivitu na povrchu. Tentokrát však zachytil …

  Více se dozvíte z review epizody First Strike.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  9.2.2007 – reportáž z Pegasus 2 conu

  Pegasus Two se konal v Londýně, 2. až 4. února 2007 v Thistle Hotelu v Heathrow a jak někteří jistě dobře víte, Klenotka byla u toho. Jak by také ne když hlavním lákadlem akce byl sám David Hewlett 🙂

  Takže kromě několika vlastních fotek s jejími milovanými herci 😉 a autogramů, samozřejmě „přivezla“ i tolik očekávanou reportáž z akce doplněnou fotografiemi.

  Jen se nenechte odradit několika hutnými úvodními odstavci bez jediného obrázku 😉

  layout

  6.2.2007 – review epizody 319

  McKay se rozhodl pro cvičení sebeobrany a vhodným učitelem je jeho kolega z týmu Ronon. Ten ho nijak nešetří a snaží se mu vštípit do hlavy jednoduchá pravidla boje.

  Z jeho soustředění jej vyruší Sheppard a Elizabeth, že ztratili kontakt s Taraniany. Právě je před rokem zachránili z jejich planety, kde vybuchl super vulkán a získali od nich antickou válečnou loď Orion, kterou ..

  Více se dozvíte z review epizody Vengeance.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  6.2.2007 – review epizody 318

  Rodney našel v antické databázi zmínku o podmořské vrtné plošině, kde Antikové zkoumali využití termální energie jako náhrady za ZPM.

  Spolu s týmem podplukovníka Shepparda, Elizabeth a svými vědeckými kolegy tak prozkoumávají celou vytyčenou oblast. Plošina je mobilní a tak ji nalézt není zas tak lehké a všichni jsou z malého prostoru jumperu poněkud znepokojeni. Naštěstí se McKayovi podařilo oblast natolik zúžit, že stanici po několika hodinách nacházejí a ..

  Více se dozvíte z review epizody Submersion.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  2.2.2007 – epizody čtvrté sezóny

  Na světlo světa pronikly první informace o připravovaných epizodách následující sezóny.

  Epizoda Reunion bude dle slov vykonného producenta Josepha Mallozziniho poněkud kontroverzní, neboť scénář je plný akce, avšak epizoda má býti spíše zaměřena na postavy.

  Naproti tomu epizoda Adrift bude čistokrevnou akcí navazující na vizuální efekty finále třetí řady. Následovat bude Lifeline a jako třetí zmiňovaná Reunion. Další pořadí již není jisté, ale mluví se o epizodách Doppelganger, The Seer a Travelers.

  layout

  27.1.2007 – review epizody 314

  Je neděle a doktorka Heightmeyerová prosadila volno pro všechny. Tudíž si každý člen expedice tráví svůj volný čas po svém. Někdo si den užívá, jiný je zase mrzutější než kdy předtím.

  Vedoucí expedice doktorka Elizabeth Weirová by snad dokázala celý den koukat do obrazovky svého počítače a psát různá hlášení nebýt Mika Brantona. Ten se jí snaží pozvat na oběd, což si Elizabeth vykládá jako pozvánku na rande. A již předtím se rozhodla …

  Více se dozvíte z review epizody Sunday.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  21.1. 2007 – finále za branou..

  ..ehm, tedy za dveřmi jak se říká 😉 Prostě ať chcete nebo ne, třetí sezóna Stargate Atlantis se nezadržitelně blíží ke svému velkolepému závěru. Už jen necelé 3 týdny nás tak dělí od kanadské premiéry epizody First Strike.

  Avšak britská televizní společnost Sky One již nyní odhalila nové detaily k epizodě, které jistě ocení všichni ti nedočkaví. Ostatní ať se popisu raději vyhnou velkým obloukem.

  Více čtěte v následujícím spoileru.

  layout

  17.1.2007 – review epizody 317

  Na orbitě jedné opuštěné planety je nalezen uměle upravovaný měsíc. Při bližším prozkoumání Sheppard a jeho tým zjišťují, že se jedná o důmyslnou stavbu uvnitř vesmírného tělesa. Tým se rozdělí, aby v co nejkratším čase prošli celý komplex a mohli tak dříve odletět. Stanice je prázdná a podpora života je nefunkční, což nikdy nevěstí nic dobrého. Sheppard a McKay se dostanou až do řídící místnosti, kde…

  Více se dozvíte z review epizody The Ark.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout
  15.1.2007 – budoucnost Weirové nejistá

  Na oficiálních stránkách seriálu se objevil video rozhovor s producentem Bradem Wrightem, ve kterém oznamuje, že herečka Torri Higginson již nebude součástí hlavních postav a bude se objevovat pouze v několika epizodách.

  O konkrétním počtu epizod, ve kterých ji uvidíme, není nic známo. Může dopadnout jako bývalá hlavní postava Rainbow Sun Francks, který se doposud objevil pouze ve čtyřech epizodách. Nebo jako David Nykl či Teryl Rothery v SG-1, kteří se objevovali ve více než polovině dílů v sérii. Je také možné, že zůstane ve velení expedice, jen ji nebudeme vídat tak často.

  Samotná čtvrtá série seriálu se začne natáčet v únoru a její premiéra je očekávána v létě na Scifi kanálu.

  layout

  13.1.2007 – Hewlett nezahálí

  David Hewlett („Rodney McKay“) si rozhodně nemůže stěžovat ne nedostatek práce. Po „Dog’s Breakfast“ se pustil do dalšího svého výtvoru, půlhodinového komediálního seriálu „Starcrossed“, pro SciFi Channel.

  Seriál bude high-tech komedií ze zákulisí natáčení dlouho vysílaného fiktivního scifi vesmírného seriálu, v němž nebudě chybět ani trocha toho „Galaxy Quest“ cynismu a roky zúročené Davidovi zkušenosti.

  Hewlett však nezahálí ani v soukromém životě, po dvou a půl leté známosti, oficiálně požádal Jane o ruku. Gratulujeme 😉

  layout

  2.1.2007 – kategorie music-videa

  S přechodem na nový server jsme se rozhodli obnovit sekci s music-videi a poskytnout tak i více prostoru pro Vaši tvorbu. Chcete-li tedy umístit svá music-videa přímo k nám do Download sekce, čtěte jak na to.

  Zároveň Vám jako bonus při zaslání třech a více videí najednou nabízíme možnost upozornění na přidaná videa v novinkovém servisu a jejich možné zhodnocení návštěvníky v komentářích.

  Jako první svým dílem přispěl Jelča.

  A Brilliant Day | 19 320kB | 4:38s
  Carson’s way | 26 506kB | 4:16s
  Discoveries | 12 797kB | 3:10s
  Sheppard’s life | 18 278kB | 4:25s
  The beautiful time | 19 957kB | 3:46s

  layout

  30.12.2006 – nástěnný kalendář 2007

  Rok se s rokem sešel a nastal čas na výměnu pokojového tapetování 😉 Při té příležitosti jsme pro Vás vytvořili jmenný nástěnný kalendář na rok 2007 s motivem Stargate Atlantis a pro ty komiksověji založené i s motivem Marveláckých postaviček.

  Kalendáře jsou přizpůsobeny rozměrům strany o velikosti A2, ale lze je úspěšně vytisknout i na menší formát.

  Užijte si je a nepřežeňte to se silvestrovskými oslavami. SGA-Project tu pro Vás bude i v novém roce 2007.

  » stáhnout kalendáře

  layout

  26.12.2006 – Joel Goldsmith interview

  Joel Goldsmith je zodpovědný za hudbu k Stargate SG-1 i Stargate Atlantis.

  Tu tvořil v průběhu posledních dvou let pro 40 epizod ročně a už se velmi těší na malý oddych v novém roce 2007.

  V tomto rozhovoru Joel vypráví právě o hudbě v Hvězdné bráně a dokonce se dozvídáme, že právě komponuje hudbu k Antikům, kteří se objevili v nových dílech Atlantisu. Rozhovor pro Vás do slovenštiny přeložil Jonas.

  » přečíst interview

  layout

  25.12.2006 – interview s McGillionem

  Paul McGillion se narodil v Paisley ve Skotsku jako šesté ze sedmi dětí. V posledních 15ti letech se hodně věnoval filmu, televizi a divadlu.

  V SGA hraje postavu doktora Carsona Becketta a nedávno odpověděl na otázky přímo od fanoušků.

  Hovoří o třetí sérii SGA, o práci na A Dog’s Breakfast, i o práci na jiných projektech.

  » přečíst interview

  layout

  24.12.2006 – review epizody 316

  Počítačové hry, zábava na celé hodiny, dny i roky. Představte si budovatelskou strategii s neomezenými možnostmi v reálném čase — zábava na věky 🙂 ale jen do doby, než objevíte, že váš roky plánovaný útok na sousední kmen vyhubí i kus opravdové lidské civilizace.

  Jak se s tímto nelehkým úkolem vyrovnají naši hrdinové, se dozvíte z review epizody The Game.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  24.12.2006 – review epizody 315

  Nadliské schopnosti již dávno nejsou jen výsadou Supermana, ale jak se do nové role vžije Rodney? Stane se z něj snad další superhrdina moderní doby? 😀 Jaký postoj zaujme stojící čelem před nevyhnutelnou možností povznést se?

  Ti kdož ještě netuší, poznají z našeho review, a ti ostatní si mohou připomenout tuto nezapomenutelnou epizodu Tao of Rodney.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  24.12.2006 – Stěhování a šťastné a veselé

  Jistě jste si nedokázáli nevšimnout té velké akce, neplánovaného přesunu webu na nový, rychlejší a stabilnější server. Ale co by to bylo za akci, kdyby vše šlo podle plánu, že? 🙂 Díky „zmršenému“ kódování češtiny v databázi původního hostingu se proces protáhl na celý týden, ale i tak došlo ke ztrátám (více v komentářích).

  Avšak s menšími či většími nedostatky již web spokojeně běží na novém serveru. Berte to od nás jako malý dárek k Vánocům 😉 už žádné naříkání nad dlouhým načítáním stránek 🙂

  Mimochodem za nový server můžete poděkovat „Grimixovi“ návštěvou jeho webu 😉

  Nu a při té příležitosti Vám celá naše redakce přeje ty Šťastné a veselé a doufáme, že nám zachováte přízeň i v novém roce 2007.

  layout

  16.12.2006 – třetí série Stargate

  Ač to může znít až neuvěřitelně, Stargate z televizních obrazovek jen tak nikdo nevystrnadí. Po ukončení SG-1 se tvůrci rozhodli pro další, v pořadí již třetí (po SG-1 a Atlantis), sérii seriálu.

  Název, koncept ani datum natáčení zatím není znám. Předpokládá se však, že na obrazovky by se mohl nový seriál dostat v roce 2008.

  Jakmile z produkce prosáknou nějaké bližší informace, budeme Vás informovat.

  layout

  13.12.2006 – pořadí epizod 3. sezóny

  S množícími se dotazy na pořadí vysílání epizod vznikají čím dál větší zmatky na fóru, a proto následuje toto sdělení 😉

  Pořadí epizod uváděné doposud je dosti nelogické a bylo by poměrně zásadní chybou odvysílat epizody 3×15 The Tao Of Rodney a 3×17 The Ark po epizodě 3×14 Sunday, kvůli výraznějšímu zvratu v ději. Ten může být spoilerický, tudíž vysvětlení hledejte v diskuzi zde.

  Pořadí pravděpodobně přehodí i SciFi Channel při své jarní premiéře, a proto zřejmě i my pozměníme číslování epizod.

  layout

  11.12.2006 – review epizody 313

  Nenechte se mýlit názvem, to pan „Neodolatelný“ je zpět :o) a jaká že byla epizoda? To se dozvíte z našeho review 3×13 Irresponsible.

  Diskutovat o epizodě můžete zde.

  layout

  4.12.2006 – Psí snídaně se blíží

  S ubývajícími dny před premiérou Hewlettova „velkolepého“ režisérského debutu (viz. novinky 1, 2, 3) se objevují i další záběry z filmu. Poslední a pro mnohé možná i dosti šokující trailer 🙂 můžete shlédnoutzde.

  Aktuálně:
  – MGM získala celosvětová práva na film, odvysílán bude tedy v televizi a vyjde i na DVD
  – GateWorld publikoval recenzi filmu včetně fotogalerie.

  layout

  3.12.2006 – Kavan Smith interview

  Kavan Smith ztvárnil postavu majora Lorna v SG-1 a o tři roky později byla jeho postava oživena v Atlantis. V současné době přebíhá mezi studii a mezi rolemi Lorna v Atlantis a agenta Garrytiho v The 4400.

  » přečíst interview

  layout

  2.12.2006 – review epizody 312

  Epizoda The Echoes je na světě a spolu s ní i naše review.

  Diskutovat o epizodě můžete zde.

  layout

  28.11.2006 – Michael Beach v SGA

  Herec Michael Beach se možná stane dalším pravidelně hostujícím hercem ve čtvrté sezóně. Můžete jej znát například ze seriálů Without a Trace, Law & Order: Special Victims Unit, E.R. či N.Y.P.D. Blue.

  Zatím je však potvrzena jen jeho účast ve finále této sezóny nesoucí název First Strike, kde si zahraje velitele nejnovější pozemské kosmické lodě Apollo.

  layout
  27.11.2006 – Dr. Carson Beckett odchází

  Počínaje čtvrtou sezónou se budeme muset rozloučit s jedním ze členů týmu — Dr. Carsonem Beckettem. Již několika měsíční spekulace fanoušků o odchodu jejich oblíbeného herce Paula McGilliona nyní zakončilo oficiální vyjádření producenta Johna Smithe. Předpokládá se však, že se herec občas objeví i v některé z následujících epizod čtrvté sezóny.

  Nahradit jej má herečka Jewel Staite (Firefly) jakožto Dr. Keller, kterou jsme v roli Ellii mohli spatřit již v epizodě Instinct.

  layout

  25.11.2006 – review epizody 311

  Po delší pauze ve vysílání se opět navracíme k zaběhanému chodu událostí a tak po odvysílání druhé poloviny epizody The Return jako obvykle následuje review.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  24.11.2006 – reportáž z Křištálové lupy

  Jak jistě dobře mnozí z Vás ví, nedávno proběhla anketa o nejlepší projekty českého internetu, mezi něž se nominoval i náš web (k naší smůle do zcela neodpovídající kategorie).

  A kolikátí, že jsme skončili? A jak vlastně probíhalo včerejší slavnostní vyhlášení ankety? To vše a ještě více se dozvíte z Klenotčiny osobité reportáže, jež byla vyslána jako zástupce našeho webu 😉

  » přečíst reportáž

  layout

  23.11.2006 – Carterová ve 4. sezóně?

  Oznámila to sama Amanda Tapping na nedávném anglickém conu fanouškům. Poněvadž smlouvu podepsala již na 2 roky dopředu, ale nikdo nepočítal se zrušeným natačením, rozhodli se tvůrci seriálu její roli jako satisfakci obsadit do čtvrté sezóny Atlantis.

  Ovšem v kolika přesně dílech se objeví, či se dokonce stane plnohodnotným členem hereckého obsazení můžeme zatím jen spekulovat.

  layout

  1.11.2006 – reportáž z Festivalu Fantazie

  Jak jistě víte, před několika dny proběhl tolik očekávaný Festival Fantazie Speciál. Ti z Vás, kteří však neměli tu příležitost nasáknout conovou atmosférou, nezoufejte. Klenotka pro Vás připravila svůj osobitý pohled na nedávné události 😉 který by si měli povinně přečíst i zúčastnění a dozvedět se, co se vlastně dělo za jejich zády a jak vypadají na pořízených fotografiích :p

  » přečíst reportáž

  layout

  1.11.2006 – A Dog´s Breakfast Teaser

  Na světě je nový klip z připravovaného nezávislého filmu A Dog’s Breakfast. Pro ty, co nesledují dění na tomto poli, film napsal i režíruje David Hewlett (Dr. Rodney McKay) a obsadí do něj Paula McGilliona (Carson Beckett), svou skutečnou sestru herečku Kate Hewlett, sám sebe a také by se ve filmu měli objevit Christopher Judge (Teal’c) a Rachel Luttrell (Teyla Emmagan).

  » přehrát teser

  Další informace včetně předcházejícího teaseru naleznete na oficiálních stránkách.

  layout

  30.10. 2006 – návrat Jewel Staite

  Ve čtvrté sérii Stargate Atlantis se objeví herečka Jewel Staite, kterou všichni jistě dobře znáte jako Wraithskou dívku Eliu z epizody Instinct a ze seriálu Firefly, kde hrála Kaylee Frye.

  Čtyřiadvacetiletá Jewel potvrdila, že se objeví v několika epizodách (dle SG1-Atlantis.com půjde o 13. až 15. epizodu) a zároveň oznámila, že ještě neví koho bude hrát, ale určitě to bude ženská postava 😉

  layout

  30.10.2006 – David Hewlett interview

  Podzimní nadílka rozhovorů pokračuje i nadále. David hovoří o Atlantis, SG-1, o svém režijním debutu, ale i soukromí.

  » přečíst interview

  layout

  29.10.2006 – interview s Kate Hewlett

  Jak již příjmení napovídá, rozhovoru tentokrát neunikla „Rodneyho“ skutečná i filmová sestra Kate, kterou jsme měli příležitost spatřit v jedné z epizod třetí seóny.

  Rozhovor pro Vás do slovenštiny přeložil Jonas.

  » přečíst interview

  layout

  22.10.2006 – Atlantis o měsíc později

  Asi nejhorší noční můra poslední doby se vám právě naplnila 🙁 Atlantisu se dočkáme téměř o měsíc později, než bylo původně plánováno. Televize Movie Central se totiž z ničeho nic rozhodla přesunout premiérovou jedenáctou epizodu až na 20. listopadu.

  layout

  22.10.2006 – Festival Fantazie Speciál

  Ačkoli debata na téma letošního podzimního setkání příznivců fantastiky čile proudí již nějaký ten týden, je naší milou povinností vám to zavčas oznámit i oficiálně.

  Festival Fantazie Speciál (dříve Avalcon Speciál) je již tradiční setkání příznivců fantastických filmů, seriálů, knih, hrdinů, fenoménů. V programu najdete projekce filmů, hraní počítačových a stolních her, přednášky a besedy i další bohatý program, zčásti převzatý z velkého letního Festivalu Fantazie. Své nazastupitelné místo na setkání samozřejmě zaujme i Stargate.

  Akce proběhne od čtvrtka 26. do neděle 29. 10. 2006 v Chotěboři. Více informací naleznete zde.

  layout

  20.10.2006 – XHTML 1.0 Trans. validní

  Pod tímto možná pro někoho děsivě vyhlížejícím nadpisem se skrývá moderní a v dnešní době naprosto nezbytná technologie psaní webu. A neboť i my chceme jíti s dobou, ikdyž přeci jen trochu opožděně :), převedli jsme web právě pod tento standard. Pro většinu z vás to možná nebude mít žádný praktický užitek, ale standardy se mají dodržovat 😉

  Mimo to jsme se zbavili i poněkud nepohodlného javascriptového menu, jež se vám ne na každém počítači načítalo a vylepšili řadu dalších drobností. (případné chyby ovlivňující funkčnost nahlašujte v komentářích)

  layout

  18.10.2006 – miliontý návštěvník

  Pokud dobře sledujete počítadlo na hlavní stránce, jistě jste si všimli, že se již přehouplo přes 1 000 000 návštěvníků. Za téměř dvouletou působnost SGA Projectu je to více než dobrý výsledek. Chtěli bychom vám za tento úspěch poděkovat a doufáme, že nás budete navštěvovat i nadále a brzy pokoříme i další hranice 😉

  Nezapomeňte sledovat i odpočet do další epizody. Po delší pauze se Atlantis opět navrací na vaše obrazovky, tak to nepropásněte 😉

  layout

  8.10.2006 – dopsána review k první sérii

  Tak jak jsme slibovali, tak jsme i splnili. Ode dnešního dne naleznete na našem webu podrobné popisy všech doposud odvysílaných epizod Stargate Atlantis.

  Obrovský dík patří naší redaktorce Klenotce, která se tohoto nelehkého úkolu ujala a jak se můžete sami přesvědčit, splnila do posledního písmenka 😉

  Přejeme příjemné počtení a nechť Vám tato review připomínají dávno zapomenuté detaily.

  layout

  2.10.2006 – Křišťálová Lupa 2006

  Máme tu čest vám s potěšením oznámit, že náš server byl nominován na cenu Křišťálové Lupy roku 2006.

  Anketa Křišťálová Lupa 2006 – Cena českého Internetu je novou čtenářskou anketou, jejímž cílem je ocenění nejzajímavějších a nejprospěšnějších projektů a služeb českého Internetu. Anketu pořádá zpravodajský server o českém Internetu Lupa.cz ve spolupráci se společností Tiscali. Hlasování je rozděleno do několika kategorií.

  Nyní můžete do konce října hlasovat o svém favoritu.

  Výsledky budou vyhlášeny za přítomnosti zástupců všech nominovaných projektů a dalších čestných hostů 23. listopadu 2006 na slavnostním večeru po skončení odborné konference Czech Internet Forum 2006.

  Doufáme, že nás podpoříte 😉

  layout

  23.9.2006 – review epizody 310

  První polovina epizody The Return je úspěšně za námi a jako obvykle následuje review.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout
  22.9.2006 – First Strike spoiler

  Velké finále třetí série vyústí v dramatickou akci pod taktovkou Martina Wooda a scénáře Martina Gera. Epizoda 3×20 First Strike se bude natáčet na přelomu září a října a rozhodně se máme na co těšit.

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  20.9.2006 – exkluzivní review 3×10

  Ne, opravdu jsme se nezbláznili 🙂 To jen Amazon omylem poskytl ke stažení místo minulé epizody Phantoms nadcházející The Return Part 1, jež budete moci shlédnout až v sobotu.

  Díky tomuto omylu vám již nyní přinášíme úplný obsah epizody i se screenshoty 😉

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  18.9.2006 – interview s Rachel Luttrell

  The Scifi World měl příležitost setkat se s Rachel v Bridge Studios při natáčení epizody „The Game“. Rachel hraje Teylu Emmagan, Athosianku, která se připojila k týmu Atlantis.

  » přečíst interview

  layout

  17.9.2006 – The Return Promo

  Všemi milované i nenáviděné mid-season finále, po němž následuje delší pauza ve vysílání, se nezadržitelně blíží. Finále ponese název The Return a bude rozděleno na dva díly, přičemž ten druhý bude odvysílán právě až po vysílací přestávce.

  Nyní je však ta správná chvíle na predfinálovou horečku 🙂 Teaser jsme již publikovali v aktualizacích a teď máme k dispozici i několik promo fotografií.

  layout

  17.9.2006 – review epizody 309

  Review epizody Phantoms je na světě.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  10.9.2006 – review epizody 308

  Zopakujte si ohlédnutí do rodinného života McKayových/Millerových společně s naším review.

  Diskutovat o epizodě McKay and Mrs. Miller můžete zde.

  layout

  4.9.2006 – interview s Joe Flaniganem

  Přinášíme vám další rozhovor, tentokráte s již sci-fi veteránem kalifornského původu Joe Flaniganem alias Johnem Sheppardem.

  » přečíst interview

  layout

  2.9.2006 – Submersion mini-spoiler

  Na světlo světa pronikly první informace k plánované epizodě Submersion.

  pozor spoiler
  Tým hledá alternativu k ZPM, avšak při podvodním průzkumu se porouchá jumper. Příchozí návštěvník všechny šokuje.

  Submersion bude pravděpodobně odvysílána jako osmnáctá epizoda třetí sezóny.

  Zároveň bychom tímto malým odbočením od tématu chtěli upozornit překvapené návštevníky webu, že jsme opravdu nezaspali. Nepřítomnost informací o nových(„dnešních“) epizodách je způsobena týdenní přestávkou ve vysílání. V USA slaví Labor Day – svátek práce 🙂

  layout

  26.8.2006 – review epizody 307

  Review epizody Common Ground je na světě.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  20.8.2006 – review epizody 306

  The Real World se nakonec ukázal nebýt tak docela skutečným, avšak to nic nemění na existenci našehoreview 😉

  O epizodě můžete diskutovat zde.

  layout

  20.8.2006 – interview s Torri Higginson

  Torri otevřeně hovoří o natáčení třetí série Atlantis, o jedné velmi kontroverzní epizodě, o popularitě jejího psa Sedgewick a poště od fanoušků.

  » přečíst interview

  layout

  19.8.2006 – online hlasový pokec

  Nestačí vám fórum? 🙂 Máme pro vás snadné řešení hlasové komunikace na způsob chatu s místnostmi. Více informací » zde «

  layout

  17.8.2006 – tým objeví ´archu´

  Epizoda The Ark půjde před kamery koncem sprna, do televize pak začátkem roku 2007 jako 17. v pořadí. Scénář Carl Binder podle příběhu Dona Whiteheada a Holly Hendersona, řežie Martin Wood.

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  12.8.2006 – review epizody 305

  Epizoda Progeny (Potomstvo) nám přinesla řadu nečekaných překvapení, naznačila možná pokračování a hlavně mnoho uchvacujících zaběrů jež můžete mimo jiné zhlédnout v našem review.

  O epizodě můžete diskutovat zde.

  layout

  8.8.2006 – McKay and Mrs. Miller

  Jak jsme vás již dříve informovali, v epizodě McKay and Mrs. Miller (3×08) se objeví herečka Kate Hewlett jakožto McKayova sestra Jeannie. Navíc stojí za zmínku, že Kate je i Hewlettova skutečná sestra. Co jste však ještě neviděli jsou nové promo fotografie z epizody.

  layout

  5.8.2006 – review epizody 304

  Zřejmě nejakčnější a také nejnákladnější epizoda letošní sezóny je úspěšně za námi a jako obvykle následuje review.

  O „Satedě“ můžete diskutovat zde.

  layout
  5.8.2006 – The Game spoiler

  Prosákly první informace o připravované epizodě „The Game“. Před kamery půjde v polovině srpna a ponese pořadové číslo 16. Scénář Carl Binder podle příběhu Dona Whiteheada a Holly Hendersona, řežie Will Waring.

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  5.8.2006 – interview s Davidem Hewlettem

  Rozhovor s představitelem Dr. Mckaye nejen o Stargate, ale i o jeho připravovaném filmu, vztahu k sestře, seriálu Dr. Who a také o složitosti psaní a režírování.

  » přečíst interview

  layout

  29.7.2006 – review epizody 303

  „Neodolatelné“ review epizody Irresistible 😉

  O epizodě můžete diskutovat zde.

  layout

  29.7.2006 – hudba ze Stargate

  Na oficiálních stránkách Joela Goldsmithe, autora mnoha Stargate skladeb, se objevilo několik melodií jež doposud nebyly oficiálně vydány na žádném soundtracku.

  K některým skladbám pak byly nastříhány i podkreslující videa, mezi nimiž naleznete například i „Beyond The Night“ v podání Rachel Luttrell.

  layout

  29.7.2006 – 3×03 Irresistible

  Třetí díl odvysílán a dva z mnoha možných torrentů máte zde.

  SGA S03E03 WS DSR XviD-DIMENSION [eztv]

  SG Atlantis 3×03 (DSRip-DIMENSION)[VTV]

  layout

  27.7.2006 – Comic-Con 2006 – foto

  Poněvadž drtivá většina se nemohla účastnit nejvetšího světového Stargate (a nejen toho) conu, můžete alespoň načerpat atmosféru z těchto fotografií pořízených během rozhovorů s fanoušky 😉

  layout

  24.7.2006 – vysílání odloženo?

  Podle zpráv, které vyšly najevo na Comic Conu, plánuje SciFi Channel odložit vysílání druhé poloviny sezóny Stargate Atlantis i SG-1 až na březen 2007. Doposud se druhá polovina série na televizní obrazovky navracela vždy začátkem ledna a v březnu již končila.

  Podle slov výkonného více prezidenta programového oddělení Marka Sterna, pracují na uzpůsobení televizního vysílacího plánu do přijatelnější podoby (Battlestar Galactica začne svou třetí sezónu v říjnu a skončí právě v březnu).

  layout

  22.7.2006 – review epizody 302

  Review epizody Misbegotten je na světě.

  Diskutovat o ní můžete zde.

  layout

  22.7.2006 – interview s Martinem Gerem

  Fanoušky Stargate Atlantis oblíbený scénárista Martin Gero si našel půl hodiny času na rozhovor pro Gateworld. Rozhovor poskytl přímo ve své kanceláři, sedící pohodlně ve své židli.

  Martin píše pro Atlantis od první sezóny od epizody „Childhood’s End“ a od té doby napsal také jednu pro SG-1. Většina z jeho epizod od „Storm“ po „Grace under Pressure“ měla velký úspěch. Nejspíš má nějaký tajný recept, protože jeho epizody bývají fanoušky velmi oblíbené.

  » přečíst interview

  layout

  22.7.2006 – Stargate Trilogy

  Podle informací, které Dean Devlin (producent a scénárista původního Stargate filmu v hlavní roli s Kurtem Russellem a Jamesem Spaderem) poskytl magazínu SciFi Wire, chce dokončit trilogii filmu, kterou původně plánoval.

  Devlin chce navázat na původní příběh Stargate z roku 1994 a nemíchat do toho nic z později vzniklých seriálů. Stejně tak doufá v návrat Kurta Russella (Jack O’Neill) a Jamese Spadera (Dr. Daniel Jackson) na filmová plátna, kteří již svůj předběžný zájem vyjádřili.

  layout

  22.7.2006 – 3×02 Misbegotten

  Druhý díl nové sezóny nesoucí název Misbegotten byl úspšně odvysílán a torrent se již válí po internetu 😉

  SG Atlantis 3×02 (DSRip-DIMENSION)[VTV]

  layout

  18.7.2006 – Stargate DVD s CZ podporou!

  Ne, neradujte se předčasně, zázrak se nekoná. Nyní však máte možnost změnit to „hromadnou prosbou“ na těchto stránkách.

  O případné úspěšnosti projektu si udělejte obrázek sami. Každopádně jeden „podpis“ nikoho nezabije 😉

  layout

  16.7.2006 – review epizody 301

  Opakování matka moudrosti. Pojďme si No Man’s Land prožít ještě jednou v podání našeho vyčerpávajícího review 😉

  Diskutovat pak můžete zde.

  layout

  15.7.2006 – No Man´s Land

  První díl seriálu Stargate Atlantis s názvem „No Man´s Land“ se již objevil na serveru Mininova.org a zde máte torrent:

  Stargate Atlantis S03E01 WS DSR DIMENSION

  layout

  14.7.2006 – už se to blíží 🙂

  Pouze několik málo hodin nás dělí od startu další sezóny a náš tým je samozřejmě přichystán a pln sil vám v nadcházejícíh měsících podávat vyčerpávající informace o vašem milovaném seriálu.

  A protože víme nakolik nedočkaví jste a jak přilepeni ke svým obrazovkám budete hltat každičký moment, záběr, slovo.. rozhodli jsme se vás již dále netrápit čekáním na opožděné stahovací zpravodajství či titulky. SGA-Project má silnou, skoro se naskýtá slovo několikatisícovou, základnu fanoušků Hvězdné brány, jež se o informace rádi podělí i s ostatními a to mnohdy mnohem rychleji než je v našich silách.

  Nehledejte tedy v brzkých ranních hodinách zde v novinkách odkazy na torrenty a raději rovnou zabruste do specializované sekce na fóru, kam jistě nějaké dobré duše linky napíší.

  Obdobná situace panuje i na poli titulků, jež sice budou zveřejňovány v novinkách, ale rychleji se objeví přímo na webech samotných tvůrců, tedy u Stargate Translation Teamu nebo Rebelian Translators.

  Přejeme příjemnou podívanou…

  layout

  14.7.2006 – herecká promo fota

  Jako předkrm před dnešní respektive zítřejsí premiérou nové sezóny vám přinášíme porci nových promo fotek.

  layout
  7.7.2006 – nominace Emmy

  Stargate Atlantis získala jednu nominaci v prestižní soutěži hodnocené Akademií televizního umění a věd, a to za vynikající hudbu k epizodě Grace Under Pressure.

  Slavnostní padesáté-osmé udílení cen Emmy proběhne 27. srpna.

  layout

  6.7.2006 – spoilery 301|02

  Po kratších zprávách nebo promo fotografiích z nadcházejících dvou epizod třetí sezóny (No Man’s Land, Misbegotten), vám přinášíme téměř kompletní spoilery.

  » více o epizodách čtěte zde…
  (pozor na spoilery)

  layout

  18.6.2006 – YouTube This!

  Ačkoli YouTube je projekt již nějaký ten pátek starý, s příchodem širokopásmového internetu čím dál oblíbenější. Cílem je shromažďování videí uživateli a jejich snadná prezentace pomocí streamovaného flashe.

  A co to má společného se Stargate? Přesvědčte se sami! Pro ty ostatní jsme připravili výběr těch nejlepších klípků. Některé možná znáte už dřívějška, ale opakování je matka moudrosti, ne? Ale nečekejte žádná seriózní music-videa, je léto, so let’s get fun! 🙂

  » Asgard Dance!
  » Cartoon Heroes
  » Tarzan Ronon
  » Rodney en Sheppard
  » Dream a Dream
  » Amanda vs David
  » Stargate, MavGyver blooper
  » Jack Wacko
  » RDA’s Theme Song
  » Stargate Theme Song
  » We love

  layout

  18.6.2006 – televizní upoutávky

  S blížícím se začátkem nové sezóny jako obvykle přichází i televizní upoutávky. Přinášáme vám první z nich.

  » přehrát video

  .. a navštívíte-li komentáře, objevíte ještě malý bonus 😉

  layout

  16.6.2006 – `Sunday` spoiler

  Objevily se první informace o chystané epizodě „Sunday“. Scénář Martin Gero, režie Will Waring. Před kamery půjde koncem června.

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  9.6.2006 – interview s Robertem Cooperem

  Robert C. Cooper je scénárista, producent a nyní i režisér SG-1 a Atlantis. Cooper je jeden ze dvou mužů, kteří mají celý svět Stargate ve svých rukou. Udělal si chvíli čas na rozhovor s GateWorldem, kde mluví o budoucnosti obou seriálů. Autorem českého překladu je Klenotka.

  » přečíst interview

  layout

  9.6.2006 – The Real World foto

  A jedeme dále.. 306: The Real World. Podrobné informace o epizodě se dozvíte také z dříve publikovanénovinky.

  Objevily se už také první herecké propagační fotografie.

  layout

  8.6.2006 – 313: Irresponsible

  Neboli nezodpovědný Richard Kind alias Lucius Lavin, kterého budeme moci poprvé spatřit v epizoděIrresistible je zpět.

  Scénář Joseph Mallozzi a Paul Mullie, režie Martin Wood.

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  7.6.2006 – promo foto #305 Progeny

  Premiérová třetí sezóna se kvapem blíží a tak se na nás nové fotografie z epizod valí ze všech stran —305: Progeny. Podrobné informace o epizodě se dozvíte také z dříve publikované novinky.

  layout

  6.6.2006 – promo foto #304 Irresistable

  A je tu další porce promo fotografií. Více se o epizodě dozvíte také z dříve publikované novinky.

  layout

  5.6.2006 – 311 Phantom spoiler

  Na povrch vypluly další střípky příběhu mid-season epizody nadcházející řady Stargate Atlantis.

  pozor spoiler

  Tým se snaží vrátit na Atlantis, ale někdo sabotuje bránu. Lidé spolupracující se Sheppardem jsou pod vlivem Wraithské technologie. Později i Teyla zažívá divné věci.

  O režii se postaral Martin Wood.

  layout

  3.6.2006 – promo foto 303: Sateda

  SciFi Channel se zřejmě rozhodl, že nás zahltí promo fotografiemi z natáčení epizod 🙂 Dnes to bude 303 – Sateda.

  layout

  2.6.2006 – promo foto #301-2

  SciFi Channel do světa vypustil první fotografie z blížících se epizod Stargate Atlantis. Konkrétně z epizod301 – No Man’s Land a 302 – Misbegotten.

  layout

  31.5.2006 – interview s Davidem Nyklem

  David Nykl alias Radek Zelenka, jak jej známe ze Stargate Atlantis, poskytl před nedávnem GateWorlduinterview, jehož překlad vám nyní přinášíme i my. Autorem slovenského překladu je Jonas.

  » přečíst interview

  layout

  26.5.2006 – revoluce? SciFi Pulse!

  SciFi Channel tento měsíc spustil projekt webové televize SciFi Pulse. Ta bude v budoucnu obsahovat kompletní epizody serialů z produkce SciFi, nesestříhané filmy, pohledy do zákulisí, vystřižené scény a interaktivní televizi.

  V součastnosti zde naleznete například vystřižené scény sedmé a osmé sezóny Stargate SG-1 nebo celou epizodu 215-Scar seriálu Battlestar Galactica.

  layout

  24.5.2006 – Atlantis S3 Sneak Peak #3

  Přinášíme vám další videoukázku ze zákulisí natáčení blížících se epizod třetí sezóny. Omluvte nižší kvalitu záznamu.

  » stáhnout video (2.17MB)

  layout
  13.5.2006 – Atlantis S3 Sneak Peak #2

  Na světě je další, v pořadí druhý, Sneak Peak ke třetí sezóně Stargate Atlantis.

  » stáhnout video (1.9MB)

  layout

  4.5.2006 – Jack O`Neill v SGA

  Richard Dean Anderson (Jack O’Neill) bude účinkovat v epizodě „The Return“ (polovina třetí sezóny). Scénář má na svědomí Martin Gero, řežii Brad Turner.

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  24.4.2006 – nové epizody 14. července

  SciFi Channel ve svém magazínu oznámil plánovaný návrat nových epizod Stargate Atlantis a SG-1 na televizní obrazovky dne 14. července 2006.

  Stargate Atlantis tak odstartuje novou sezónu epizodou „No Man’s Land“, SG-1 epizodou „Flesh and Blood“.

  layout

  22.4.2006 – Hewlettova sestra na scéně

  Herečka Kate Hewlett (foto) byla obsazena do role Jeannie, McKayovy sestry v jedné z nadcházejících epizod Stargate Atlantis. Gateworldu to potvrdil scénárista a producent Martin Gero. Navíc stojí za zmínku, že Kate je i Hewlettova skutečná sestra.

  Kate Hewlett bude hrát v epizodě „McKay and Mrs. Miller“, v níž se Rodney sejde se svou sestrou na Zemi a podle slov Gera by se mělo jednat o jednu z těch zabavnějších epizod.

  » číst celou novinku…

  layout

  20.4.2006 – interview s McGillionem

  Dnes vám přinášíme jedno interview drobet postaršího data, avšak stále ještě dostatečně aktuální, a to s představitelem Carsona Becketta. Autorem slovenského překladu je Jonas.

  » přečíst interview

  layout

  13.4.2006 – Atlantis S3 Sneak Peak

  Americký SciFi Channel odvysílal první Sneak Peak ke třetí sezóně Stargate Atlantis.

  » stáhnout video (3.2MB)

  layout

  5.4.2006 – The Real World

  „The Real World“ bude pravděpodobně odvysílána jako šestá epizoda třetí sezóny Stargate Atlantis. Středem pozornosti bude tentokrát Dr. Elizabeth Weir, a ačkoli to není ještě potvrzené, jako hostující hvězda by se v epizodě měl objevit Richard Dean Anderson (Jack O’Neill).

  Scénář – Carl Binder, režie – Paul Ziller (Swarmed, Highlander).

  » více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  31.3.2006 – The Women of Sci-Fi 2007

  Další žhavý kalendář známých žen ze sci-fi je v prodeji. Na fotkách se objeví Brandy Ledford (Andromeda – Doyle, Stargate Atlantis – Norina), Lexa Doig (Andromeda – Rommie, Stargate SG-1 – dr. Carolyn Lamová), Erica Durance (Smallville – Lois Laneová, Stargate SG-1 – Krista Jamesová), Laura Bertram (Andromeda – Trance Gemini), Rachel Luttrell (Stargate Atlantis – Teyla Emmagan), Ona Grauer (Stargate SG-1 – Ayiana) a Teryl Rothery (Stargate SG-1 dr. Janet Fraiserová). Kalendář nafotil Christopher Judge (Teal’c) a produkoval Michael Shanks (Daniel Jackson).

  Kalendář je podle všeho možné objednat i z České republiky a to na stránkách WomenOfSci-Fi.com za 15,99 dolarů a za 179,99 dolarů jej pak můžete mít i s podpisy hereček (zde se však jedná o limitovanou edici 1000 kusů). Ke kalendáři je možné objednat i DVD ze zákulisí focení kalendáře.

  layout

  24.3.2006 – neodolatelný Richard Kind

  Ve třetí sezóně Stargate Atlantis na nás opět čeká další komediální epizoda, jak prozradil herec Richard Kind (alias Dr. Gary Meyers v Stargate the movie). Ten si zahraje Luciusa Lavina, muže z jiné planety s neobvyklým vlivem na Atlantis tým.

  Ve chvíli, kdy je tým vystaven neobvyklému chování, musí neovlivněný zbytek týmu zjistit příčinu. Podle Davida Nykla bude epizoda srovnatelná s loňským Duetem.

  „Irresistible“ je momentálně plánovaná jako čtvrtá epizoda příští sezóny.

  layout

  12.3.2006 – Stargate v červenci na SciFi

  Po pátečním finále obou sérií byla na SciFi Channelu odvysílána upoutávka na třetí/desátou sezónu SGA/SG-1 oznamující návrat nových epizod na televizní obrazovky v červenci.

  » přehrát teaser

  (vyžaduje nainstalovaný QuickTime)

  layout

  9.3.2006 – Atlantis: Sateda

  Sateda bude pravděpodobně odvysílána jako třetí epizoda třetí série a zaměří se na minulost Ronona Dexe (Jason Momoa). Scénář: Robert C. Cooper, režie: Martin Wood.

  více o epizodě čtěte zde…
  (pozor spoiler)

  layout

  7.3.2006 – Progeny spoiler

  Na světlo světa pronikly první informace o nadcházející epizodě třetí sezóny Stargate Atlantis — Progeny.

  Progeny bude první částí dvoudílné epizody jež ponese rukopis Carla Bindera v režii Andy Mikity. Před kamery se dostane v březnu a do televize pak v létě tohoto roku. Následovat by měla druhá část epizody s názvem ‚The Real World‘. Mějte však na paměti, že epizoda je stále v produkci a změnit se tak může takřka vše.

  více o epizodě čtěte zde…
  (pozor na spoiler)

  layout

  3.3.2006 – znalostní kvíz #2

  Ukažte všem vaše fascinující znalosti ze Stargate Atlantis a kralujte z prvního místa v žebříčku těch nejlepších! Připravili jsme pro vás pekelně těžký kvíz 😉 zaměřený na druhou sezónu SGA.

  Zúčastnit se mohou jen registrovaní uživatelé.

  vyplnit kvíz…

  layout

  16.2.2006 – Saturn Awards

  SGA se dočkalo jedné nominace, SG-1 hned tří.

  SGA bylo nominováno na nejlepší seriál, stejně tak SG-1, které navíc získalo nominace na nejlepšího herce (Ben Browder) a nejlepší heřečku ve vedlejší roli (Claudia Black).

  Saturn Awards jsou každoročně udělovány nejlepším počinům v oblasti sci-fi, fantasy a hororu.

  layout

  11.2.2006 – SGH 1×17 Ve stínu očistce

  Zatímco se Valiant vrací na Horizont a tým se připravuje na útok Enolyů, Sivea, Chase a Kardos zažívají nejtěžší hodiny svého života, když začínají chápat, proč byli zajati.

  čtěte více zde…

  layout

  10.2.2006 – nové fórum

  Tak a slibovaný nový vzhled fóra je na světě. Zároveň se omlouváme za téměř jednodenní nedostupnost fóra během re-designu. Enjoy it 😉

  layout
  4.2.2006 – review epizody 220

  A na závěr ještě review finále druhé sezóny.

  čtěte více zde…

  layout

  4.2.2006 – Horizont 1×16 – Enolyové

  Horizontský tým v doprovodu zástupce z řad Tok´rů vyráží na misi, jejímž cílem je nalézt Enolye, kteří jsou důležitými členy Impéria Vládců.

  Když tento záhadný druh naleznou, zjistí, že věci nejsou takové, jaké se zdají být. Musí učinit rozhodnutí, která by mohla změnit osud celé galaxie.

  čtěte více zde…

  layout

  4.2.2006 – české titulky k SGA 2×20

  Tak a na světě jsou již i titulky k závěrečné epizodě druhé sezóny.

  Stargate Atlantis 2×20 – Allies (15kB)
  by Rebelian Translators

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  4.2.2006 – Atlantida – fakta a fikce

  Stejně jako Stargate SG-1 si bere jako předlohu pro své příběhy dávnou minulost egyptské kultury, není žádným tajemstvím, že pojmenování a vůbec celý příběh točící se okolo Stargate Atlantis se snaží vycházet z mýtu o bájné Atlantidě. Pojďme se tedy s tímto fenoménem blíže seznámit.

  čtěte více zde…

  layout

  31.1.2006 – MMORPG Stargate Worlds

  Skoro to vypadá jakoby MGM chtělo vyplnit mezeru vzniklou zrušením Stargate Alliance, neboť dnes společně s Cheyenne Mountain Entertainment oznámilo začátek vývoje zbrusu nové Stargate online hry, přesněji MMORPG.

  Společně se svými přáteli budete moci vytvářet týmy nebo využít boty. Na výběr bude ze dvou stran SGC (ti dobří) a System Lords (ti špatní). Postavy budou obdařeny mnoha různorodými dovednostmi podle svého charakteru (voják, lékař, vědec, archeolog, apod.). Své uplatnění nalezne i kooperativní hra zejména při snaze ubránit se nezávislé síle Ori.

  Vyvojáři taktéž slibují kvalitní zážitek i hráčům nedisponujícím nejnovějším hardwarem.

  Více informací o hře včetně prvotních grafických náčrtků naleznete na stránkách Cheyenne Mountain Entertainment. Každopádně na její vydání si ještě budeme muset počkat pěknou řádků měsíců.

  layout

  31.1.2006 – 2×20 Allies

  Tak a je tu finální epizoda druhé sezóny!

  Stargate Atlantis S02E20 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout

  28.1.2006 – Horizont 1×15 Nákaza

  Tok´erská kolonie je napadena smrtelným virem. Lenori je požádán o pomoc při hledání léku. Když Lenori a Christine na planetu dorazí, musí doktor čelit minulosti, která mu nepatří.

  čtěte více zde…

  layout

  28.1.2006 – české titulky k SGA 2×19

  Stargate Atlantis 2×19 – Inferno (20kB)
  by Rebelian Translators

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  28.1.2006 – nový design webu

  Tak bez velkého upozorňování a dlouhého očekávání byl spuštěn nový design. Web si nyní oblékl slušivý a moderní oblek, který se snad bude líbit i vám. Podobná plastická operace časem potká asi i SG1/SGA fórum.

  Své názory na nový vzhled můžete zanechat v komentářích pod touto zprávou. Kromě toho je možné, že web bude mít po re-designu nějaké ty chyby (například odkazování na neexistující stránku), a proto budeme moc vděčni, kdybyste tyto chyby hlásili právě tady v komentářích či v Námětech a připomínkáchv našem fóru.

  A ještě na závěr jedno doporučení: reloadněte si stránky v browseru, třeba i několikrát. Některé prohlížeče si totiž stránky „kešují“ jak jen můžou a je těžké je přesvedčit ke spolupráci 🙂

  layout

  28.1.2006 – Hewlettova ´Psí snídaně´

  Jak jsme vás již koncem loňského října informovali, David Hewlett alias Rodney McKay oznámil, že kromě účinkování ve Stargate Atlantis pracuje na vlastním filmu.
  Nyní jsou k dispozici i podrobnosti z tohoto projektu. Film ponese název „A Dog’s Breakfast“ a obsadí do něj Paula McGilliona (Carson Beckett), svou skutečnou sestru herečku Kate Hewlett, sám sebe a také by se ve filmu měli objevit Christopher Judge (Teal’c) a Rachel Luttrell (Teyla Emmagan).
  Produkční fotografie včetně mírně chaotického náhledu děje naleznete zde na gateworldu.

  layout

  28.1.2006 – review epizody 219

  čtěte více zde…

  layout

  24.1.2006 – 2×19 Inferno

  Stargate Atlantis S02E19 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout

  21.1.2006 – české titulky k SGA 2×18

  Stargate Atlantis 2×18 – Michael (14kB)
  Verze 1.0 by Rebelian Translators

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  20.1.2006 – review epizody 218

  čtěte více zde…

  layout

  17.1.2006 – 2×18 Michael

  Stargate Atlantis S02E18 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout

  14.1.2006 – Horizont 1×14 – Srážka

  Opět je tu sobota a s ní i Horizont – 14. epizoda Srážka.

  Tým objeví nebezpečnou lodi podobnou zbraň, která míří k obydlené planetě. Začíná závod o čas, musí zjistit, jak tuto zbraň posledního soudu zastavit.

  layout
  13.1.2006 – review epizody 217

  čtěte více zde…

  layout

  13.1.2006 – české titulky k SGA 2×17

  Stargate Atlantis 2×17 – Coup D’Etat (40kB)
  Verze 1.0 by Rebelian Translators

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  13.1.2006 – Return of The God

  V rámci internetové a herní osvěty 🙂 vám dnes přinášíme recenzi textové online hry Stargate Return of The God. Více zde..

  layout

  12.1.2006 – review epizody 216

  čtěte více zde…

  layout

  11.1.2006 – review epizody 215

  Sice poměrně pozdě, ale přece je na světě review k epizodě The Tower. Další chybějící review epizod doplníme tak brzy, jak jen bude v našich silách.

  čtěte více zde…

  layout

  10.1.2006 – 2×17 Coup D´Etat

  Stargate Atlantis S02E17 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout

  9.1.2006 – stránky o hercích z SGA

  Hledáme spolupracovníky na tvorbu webů o hlavních i vedlejších protagonistech seriálu Stargate Atlantis. Více informací naleznete zde.

  layout

  7.1.2006 – Stargate Horizon 1×13

  Dnes si můžete přečíst novou epizodu Bre´nok na vzestupu.

  Aschenská velitelka a vůdkyně povstalců Seeta požádá Horizont o pomoc; řekne Grantovi, že její lidé potřebují humanitární pomoc a také že musí použít horizontskou hvězdnou bránu. Chce se setkat se záhadnými lidmi – Artohsiany. Kdysi byli velmi vyspělí a Seeta doufá, že budou moci aschenskému povstání poskytnout pomoc a přístřeší.

  layout

  6.1.2006 – české titulky k SGA 2×16

  SG Atlantis 2×16 – The Long Goodbye (16kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  6.1.2006 – únor na SciFi Channel

  SciFi Channel zveřejnil vysílací plán Stargate SG-1, Atlantis a Battlestar Galacticy na únor tohoto roku.

  3. února:
  SG-1 – „Ethon“
  SGA – „The Tower“
  BSG – „Scar“

  10. února:
  SG-1 – „Off The Grid“
  SGA- „The Long Goodbye“
  BSG – „Sacrifice“

  17. února:
  SG-1 – „The Scourge“
  SGA- „Coup D’etat“
  BSG- „The Captain’s Hand“

  24. února:
  SG-1 – „Arthur’s Mantle“
  SGA- „Michael“
  BSG- „Downloaded“

  layout

  3.1.2006 – 2×16 The Long Goodbye

  Stargate Atlantis 2×16 (HDTV-TvD)[VTV]

  layout

  31.12.2005 – SG Horizon 1×12 Rovnováha

  Grant, Sivea, Chase a Tom narazí na skupinu Vorianů, kteří se považují za nezávislé na vorianské společnosti a řídí se vorianským zákonem zakázanou filozofií Cai´nanů. Velmi brzy se ukáže, jak mocná může vorianská telepatie být a jak může být zneužita. Více zde.

  layout

  24.12.2005 – Šťastné a veselé

  …vám přeje celý tým sga-project a jako malý dáreček pod stromeček jsme pro vás nachystali několik music-videí.

  Captain Nemo (17 599 kB, 05:10 min)
  Raining Atlantis (18 110 kB, 03:54 min)
  Love Shack (16 210 kB, 03:06 min)
  Magnificent Seven (8 668 kB, 01:58 min)
  We Want Your Soul (22 699 kB, 04:06 min)
  Rodney (15 325 kB, 02:47 min)
  Breaking Habit (15 425 kB, 03:29 min)
  Microwaved (16 835 kB, 03:36 min)
  The Lost Boys (12 003 kB, 04:07 min)
  Critical Mass (8 726 kB, 02:59 min)
  Danger Mouse (Rodney) (4 630 kB, 00:43 min)

  layout

  23.12.2005 – české titulky k SGA 2×15

  SG Atlantis 2×15 – The Tower (17kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  22.12.2005 – výsledky soutěže o DVD

  Ve spolupráci s filmopolis.cz jsme pro vás nedávno připravili předvánoční soutěž o DVD filmu Hvězdná brána.

  Správná odpověď na otázku: „Ve kterém roce byla v Egyptě objevena Hvězdná brána?“ zněla „v roce 1928“ (viz. o čem to je).

  Správné odpovědi byly slosovány a výhercem se stal Miroslav Pyszko z Třince. Gratulujeme.

  layout

  20.12.2005 – 2×15 The Tower

  Stargate Atlantis S02E15 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout
  19.12.2005 – review epizody 214

  čtěte více zde…

  layout

  15.12.2005 – české titulky k SGA 2×14

  SG Atlantis 2×14 – Grace Under Pressure (15kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  14.12.2005 – soutěž o DVD Hvězdné brány

  Ve spolupráci s eshopem filmopolis.cz jsme pro vás připravili takovou malou předvánoční soutěž o DVD filmu Hvězdná brána. Šanci vyhrát má každý, kdo do 20. prosince správně odpoví na soutěžní otázku. Soutěžit můžete začít hned teď a tady (soutěž byla ukončena, výherce spolu se správnou odpovědí bude zveřejněn brzy).

  layout

  13.12.2005 – Stargate upoutávky na SciFi

  Nedávno začal SciFi Channel vysílat nové televizní upoutávky na blížící se lednové epizody Stargate SG-1 a Stargate Atlantis. Kromě jedné, která byla odvysílána již v září, máte nyní možnost shlédnout další tři nové.

  Video #1    Video #2    Video #3    Video #4

  (vyžaduje nainstalovaný QuickTime)

  layout

  13.12.2005 – Gemini Award

  Tým stojící za vizuálními efekty ve Stargate Atlantis získal jedno z nejvyšších kanadských ocenění za epizodu „Rising“.

  Obě série Stargate tak získali tento rok již šest nominací.

  layout

  13.12.2005 – leden na SciFi Channel

  SciFi Channel zveřejnil data vysílání nových epizod Stargate SG-1, Atlantis a Battlestar Galacticy.

  6. ledna:
  SG-1 – „The Fourth Horseman, Part 2“
  SGA – „The Hive“
  BSG – „Resurrection Ship, Part 1“

  13. ledna:
  SG-1 – „Collateral Damage“
  SGA- „Epiphany“
  BSG – „Resurrection Ship, Part 2“

  20. ledna:
  SG-1 – „Ripple Effect“
  SGA- „Critical Mass“
  BSG- „Epiphanies“

  27. ledna:
  SG-1 – „Stronghold“
  SGA- „Grace Under Pressure“
  BSG- „Black Market“

  layout

  13.12.2005 – 2×14 Grace Under Pressure

  Stargate Atlantis S02E14 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout

  11.12.2005 – review epizody 213

  čtěte více zde…

  layout

  9.12.2005 – české titulky k SGA 2×13

  Stargate Atlantis 2×13 – Critical Mass (17kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  6.12.2005 – SGA 2×13 – Critical Mass

  Stargate Atlantis S02E13 HDTV XviD-TvD [eztv]

  layout

  3.12.2005 – české titulky k SGA 2×12

  Stargate Atlantis 2×12 – Epiphany (34kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  3.12.2005 – review epizody 212

  čtěte více zde…

  layout

  2.12.2005 – SG-1 promo foto

  Na stránkách sg.emedian.net se objevilo mnoho nových promo fotografií k nadcházejícím epizodám Stargate SG-1.

  layout

  29.11.2005 – SGA 2×12 – Epiphany

  Stargate Atlantis 2×12 (HDTV-MiNT)[VTV]

  layout

  29.11.2005 – review epizody 211

  Tak po delší době, kdy se Stargate Atlantis nevysílal, vám opět přinášíme review nové epizody.

  čtěte více zde…

  layout

  24.11.2005 – české titulky k SGA 2×11

  Stargate Atlantis 2×11 – The Hive (12kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout
  24.11.2005 – nové promo foto

  K dispozici jsou další nové promo fotografie z finále druhé sezóny Allies, dále Inferno, Critical Mass aGrace Under Pressure s Amandou Tapping.

  layout

  22.11.2005 – Claudia Black v SG-1

  Claudia Black se v desáté sezóně stane plnohodnotným členem hereckého osazenstva Stargate SG-1, informoval SciFi Wire. Black ztvárňuje Valu Mal Doran, kterou jsme měli možnost poprvé spatřit v epizodě osmé sezóny s názvem „Prometheus Unbound“. Tuto roli zastávala po prvních šest epizod deváté sezóny a pravděpodobně se objeví i v jejím finále.

  layout

  22.11.2005 – SGA 2×11 – The Hive

  Vysílání nových epizod Stargate Atlantis je zpět a s ním i naše stahovací zpravodajství 😉

  Stargate Atlantis S02E11 (HDTV-MiNT) [VTV]

  A abychom předešli zbytečným dotazům ohledně titulků k této nové epizodě, zde máte odkaz na příspěvěk ve fóru Stargate Subtitles, kde naleznete potřebné informace o průběhu jejich tvorby.

  layout

  19.11.2005 – SG Horizon 1×11 – Gambit

  Horizontský tým se setká s vyspělým druhem z galaxie Triangulum; s Telurany. Ale věci zdaleko nejsou takové, jaké se zdají být. Tým si velmi brzy uvědomí, že tam venku číhá mnohem větší nebezpečí. Více zde.

  layout

  11.11.2005 – SG Horizon 1×10 – Nevidění

  Boj za svobodu skončil – začíná boj za čest. Jaffská kolonie stojí proti silnému a téměř zapomenutému nepříteli. Jsou ochotni bojovat na smrt a Tom a David se do tohoto boje zapletou. Ale jak porazit nepřítele, kterého ani nevidíte?

  Více se dočtete zde.

  layout

  5.11.2005 – fotoreportáž z AS 2005

  Jak jsme vás již dříve informovali, minulý víkend (27.-30.10.) proběhl v Chotěboři Avalcon Speciál 2005 jehož hostem byl David Nykl (Dr.Radek Zelenka).

  Nyní máte příležitost shlédnout fotoreportáž z této akce.

  layout

  2.11.2005 – letem Stargate světem

  Stargate Atlantis se dočká i své knižní podoby (anglické). „Rising“ by se na pultech měl objevit 15. prosince.

  Amandě Tapping (Samantha Carter) byla nabídnuta možnost účinkování v příští řadě Stargate Atlantis. Jistý je však jen fakt, že si celkem zahraje ve 20 epizodách — jakým podílem bude její účinkování rozděleno mezi obě série (SG-1, SGA) zatím zůstává otázkou.

  Diamond Select Toys během příštího měsíce uvede na americký trh figurky s našimi oblíbenými hrdiny ze Stargate. V plánu je i rozšíření prodeje do dalších zemí.

  Na 15. listopadu je plánováno vydání soundtracku k první řadě Stargate Atlantis. Více informací včetně seznamu písní naleznete na Amazonu.

  layout

  29.10.2005 – nové promo foto

  SciFi Channel zveřejnil další promo fotografie tentokráte z epizody Coup d’Etat. Dále byla doplněna jedna fotografie z epizody Long Goodbye.

  Dříve publikované promo fotografie naleznete v naší webové galerii.

  layout

  28.10.2005 – David Nykl v Praze

  Přinášíme vám několik fotografií Davida Nykla alias Dr.Radka Zelenky ze středečního příletu na pražské letiště, kde ho přivítali členové vedení fanklubu Stargate Command. Chcete-li se s tímto prvním českým hercem ve Stargate setkat osobně, navštivte Avalcon Speciál (27.-30.10. v Chotěboři).

  layout

  28.10.2005 – SGH 1×09 – Beatae Memoriae

  Překlad další epizody je hotový — 1×09 – Beatae Memoriae.

  Náhled děje epizody: Horizontský tým se ocitne na planetě s energetickým polem, kde se setkává se skupinou mírumilovných obyvatel uvězněných impériem Vládců. Zatímco se snaží energetické pole vypnout, všichni členové týmu kromě Sivei mají náhle jiné vzpomínky na uplynulé události.

  layout

  27.10.2005 – Stargate: Czech Quest

  Poslední dobou se nám se spin-offy v podobě virtuálních seriálů přímo roztrhl pytel. Nyní se rozjíždí další nový psaný a tentokráte český spin-off k Hvězdné bráně jménem „Stargate: Czech Quest“ neboli „Hvězdná brána: Český úkol“, který je zasazen do českého prostředí, avšak ihned v prvním díle ho opustíme a budeme se vracet pouze ve vzpomínkách. K dispozici je zatím jen první epizoda.

  Stargate: Czech Quest

  layout

  24.10.2005 – SG-1 i Atlantis pokračuje

  SCI FI Channel oficiálně oznámil pokračování Stargate SG-1 a Stargate Atlantis dalšími řadami. SG-1 se tak dožije své desáté sezóny a Atlantis třetí. Obě série budou obsahovat 20 epizod. SG-1 se tak stane nejdéle vysílaným scifi seriálem ve Spojených státech (čímž předčí i známá Akta X) a během desáté řady oslaví svůj dvoustý díl. Herecké obsazení nebylo doposud zveřejněno avšak o?ekává se, že zůstane beze změn. Nové sezóny by měly vkročit do výrobního procesu v únoru příštího roku a své premiéry se tak dožít v létě. Jménem celého SGA-Projectu tak přejeme Hvězdné bráně ještě mnoho dalších řad a vysokou sledovanost 😉

  layout

  23.10.2005 – SGH 1×08 – Hra o moc

  Vorianská velící rada požádá Horizont o pomoc při hledání vorianských archeologů, kteří se snažili najít legendární antický artefakt. Grant a jeho tým zjistí, že tento artefakt má svému vlastníkovi poskytnout neuvěřitelnou moc. Když dorazí k planetě Samos, zjistí, že Antiky a pozemské starověké Řecko pojí silné pouto.

  Více se dočtete zde.

  layout

  19.10.2005 – David Hewlett režisérem

  David Hewlett alias Dr.McKay oznámil, že kromě účinkování ve Stargate Atlantis pracuje na novém projektu — vlastním filmu. Do tohoto nového filmu, který sám napsal, obsadí talentovaného herce Paula McGilliona (Dr. Beckett), svou sestru Kate Hewlett a samozřejmě sám sebe. Film bude režírován Davidem a producentem bude jeho přítelkyně Jane. Předpokládá se, že se bude jednat o černou komedii jejíž natáčení započne v lednu. No tak se nechme překvapit co se z toho vyklube 😉

  layout

  15.10.2005 – SGH 1×07 – Povstání Aschenů

  Světlo světa spatřil další český překlad virtuálního spin-off Stargate Horizon. Naleznete jej zde.

  Náhled děje epizody: Během návštěvy planety obydlené mírumilovnou agrikulturní společností narazí Grant, Sivea, Chase a Christine na staré nepřátele: Ascheny. Aschenové vlastní podrobné informace o celé posádce Horizontu a tvrdí, že potřebují jejich pomoc. Grant byl zajat aschenským velitelem Elinem a unesen na aschenský domovský svět. Sivea se snaží od vorianské velící rady získat pomoc. Zatímco se Grant dozvídá více o záměrech Aschenů, Sivea objeví překvapivou skutečnost. Zdá se, že její lidé jsou zapleteni do rozsáhlého spiknutí.

  layout

  15.10.2005 – nominace na Gemini Awards

  Stargate SG-1 a Stargate Atlantis byly nominovány hned v několika kategoriích na každoročním udělování cen Gemini.

  SG-1 (epizody „New Order Part 2“ a „Lost City Part 2“) bylo nominováno za nejlepší vizuální efekty. Atlantis byl díky Martinu Gerovi za scénář k epizodě „The Brotherhood“ nominován na nejlepší scénář v dramatickém seriálu. A nakonec tu máme nominace za nejlepší úspěch v make-upu a nejlepší vizuální efekty v epizodách „Before I Sleep“ a „The Eye“.

  layout
  8.10.2005 – SG Horizon 1×06 – Přeživší

  Na světě je překlad šestého dílu Stargate Horizon: „Přeživší“. Naleznete jej zde.

  layout

  6.10.2005 – 2×12 Epiphany promo foto

  K dispozici jsou další promo fotografie, tentokráte z epizody 2×12 – Epiphany.

  layout

  5.10.2005 – SG Horizon 1×05

  Překlad pátého dílu „Jiná kultura“ je hotov a k dispozici zde. Užijte si jej!

  layout

  2.10.2005 – SG1 Project spuštěn

  Sesterský web zabývající se původní předlohou pro spin-off SGA, tedy o Stargate SG-1, byl spuštěn. Stránky jsou zatím v pilotním provozu a budou postupně doplňovány a aktualizovány, takže mějte strpení. Veškeré dotazy, náměty a připomínky směřujte na tamějšího admina. Snad se vám web zalíbí 😉

  Stargate SG1 Project

  layout

  2.10.2005 – nové promo foto

  SciFi Channel do světa vypustil další promo fotografie z blížících se epizod The Hive, Critical Mass, The Tower, Michael a Long Goodbye. Naleznete je v naší webové galerii spolu s již dříve publikovanými promo fotografiemi.

  layout

  30.9.2005 – review epizody 210

  čtěte více zde…

  layout

  28.9.2005 – české titulky k SGA 2×10

  Stargate Atlantis 2×10 – The Lost Boys (15kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  27.9.2005 – review epizody 209

  čtěte více zde…

  layout

  24.9.2005 – SGA 2×10

  SGA 2×10 – The Lost Boys
  Atlantis S02E10 WS DSR XviD-LOKi [eztv]

  layout

  23.9.2005 – české titulky k SGA 2×09

  Stargate Atlantis 2×09 – Aurora (55kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  22.9.2005 – Stargate Horizon CZ

  Před nějakým časem jsme vás informovali o projektu zvaném Stargate: Horizon, psaném spin-off Stargate SG-1 zasazeném 7 let do budoucnosti. Mnoho z vás se dožadovalo českého překladu. Naštěstí se objevil alespoň slovenský. Řadě z vás však ani toto nestačilo a tak mám tu čest vám nyní, doufejme již k vaší plné spokojenosti, představit projekt Stargate Horizon CZ. Naleznete jej na adrese www.sga-project.com/horizon. Jakékoli dotazy ohledně projektu směřujte přímo na autorku projektu.

  layout

  22.9.2005 – David Nykl hostem AS!

  Známý kanadský herec českého původu David Nykl (Dr.Radek Zelenka v seriálu Stargate Atlantis) přijede na Avalcon Speciál, českou akci sestavenou převážně z programu Festivalu Fantazie pro ty, kterým nevyhovuje ruch velké akce nebo pro ty, kteří nestihli všechno, co chtěli. Část pořadů je tedy opakováním, část aktualizována a část programu se skládá z novinek, ať už se jedná o přednášky, besedy, soutěže nebo filmy. Akce proběhne ve dnech 27.-30.10.2005 v Chotěboři. Více informací naleznete na www.avalcon.cz.

  layout

  20.9.2005 – české titulky k SG-1 9×10

  SG-1 9×10 – The Fourth Horseman, Part1 (22kB)

  layout

  20.9.2005 – SGA 2×09 a SG-1 9×09 titulky

  SGA 2×09 – Aurora
  Atlantis S02E09 XviD-UMD [eztv]

  České titulky v1.2 by Rebelian Translators
  SG-1 9×09 – Prototype (32kB)

  layout

  17.9.2005 – další epizody SGA

  Jak jste si již určitě povšimli, SciFi Channel dnes odvysílal poslední dvě epizody SG-1 před mid-season přestávkou najednou. Příští týden nás tedy čekají prozměnu dvě po sobě jdoucí epizody Stargate Atlantis (2×09 – Aurora, 2×10 – The Lost Boys). Avšak tím pádem jej v premiéře devátého dílu Aurora předežene kanadský Movie Network a to již toto pondělí 19.září v 08:00 PM jejich času. Prozatím se však budeme držet vysílacího plánu SciFi, takže se nedivte proč odpočet do další epizody je takový jaký je.

  layout

  17.9.2005 – SG-1 9×09 a SG-1 9×10

  SG-1 9×09 – Prototype
  SG1 S09E09 WS DSR XviD-CRiMSON [eztv]

  SG-1 9×10 – The Fourth Horseman, Part 1
  SG1 S09E10 WS DSR XviD-CRiMSON [eztv]

  layout
  17.9.2005 – Stargate: Horizon slovensky

  Před nějakým časem jsme vás informovali o projektu zvaném Stargate: Horizon, psaném spin-off Stargate SG-1 zasazeném 7 let do budoucnosti. Mnoho z vás se dožadovalo českého překladu. A právě pro ty z vás máme dobrou zprávu. Naši slovenští kolegové se s vervou a nadšením pustili do překladu. Jak jim to jde se můžete sami presvědčit zde.

  layout

  14.9.2005 – review epizody 208

  čtěte více zde…

  layout

  13.9.2005 – české titulky k SGA 2×08

  Stargate Atlantis 2×08 – Conversion (14kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  11.9.2005 – české titulky k SG-1 9×08

  SG-1 9×08 – Babylon (26kB)

  layout

  11.9.2005 – X-302 Simulator

  screenshotX-302 Simulator je dalším přírůstkem do rodiny flashových her na téma Stargate Atlantis. Jste pilotem hybridního letounu X-302, ze všech stran se na vás řítí meteority. Vaším úkolem je vyhýbat se těmto meteoritům a přitom se snažit jich co možná nejvíce zneškodnit.

  Vytvořili jste nějakou flashovou hru na téma Stargate Atlantis? Dejte to světu vědět prostřednictvím našeho webu. Své výtvory můžete posílat na webmaster [at] sga-project [dot] com.

  Zahrajte si!

  layout

  10.9.2005 – SG-1 9×08 a SGA 2×08

  SG-1 9×08 – Babylon
  SG1 S09E08 WS DSR XviD-LATERAL [eztv]

  SGA 2×08 – Conversion
  Atlantis S02E08 WS DSR XviD-LATERAL [eztv]

  layout

  10.9.2005 – 100 000 návštěvníků

  Je to až k nevíře… od posledního jubilea (50tý tisící návštěvník) neuplynuly ani 2 měsíce a už je to dvojnásobek. Tímto vám děkujeme za přízeň a doufáme, že s námi zůstanete i nadále. Na oplátku se budeme snažit udržet tento web aktualizovaný a plný zajímavých informací stejně jako tomu bylo doposud 😉

  layout

  9.9.2005 – Stargate v říjnu na SkyOne

  Nové sezóny Stargate SG-1 a Stargate Atlantis se dočkají své britské premiéry 18.října na SkyOne. Nové epizody SG-1 se televizní diváci dočkají vždy v úterý, SGA ve středu a jejich repríz v sobotu.

  Ovšem tím nejdůležitějším je fakt, o kterém jsme se zmínili již někdy před dvěma měsíci: SkyOne nepřeruší vysílaní žádnou mid-season přestávkou, takže během prosince ve vysílání předežene nejen SciFi kanál, ale i zbytek světa, což je určitě dobrá zpráva pro všechny nedočkavé fanoušky, kteří si tak čekání zkrátí o nějaký ten měsíc.

  SkyOne mimojiné odvysílá i hodinový speciál „The Science of Stargate“ s Amandou Tapping (Samantha Carter) a to již 5.října.

  layout

  2.9.2005 – The Best Czech Sci-Fi Links

  Určitě jste již si všimli nové lišty na samém vrchu našeho webu. Nejde o žádnou reklamu. Společně s adminy spřátelených webů jsme se rozhodli nějakým způsobem sdružovat nejlepší české weby o sci-fi seriálech, mezi něž Stargate Atlantis určitě patří. Chceme tak společně české komunitě zažraných fanoušků tohoto druhu seriálů nabídnout skutečně to nejlepší, co může český internet nabídnout.

  Doufáme, že budete mít z nového projektu radost a užitek. Více informací o projektu naleznete na stránce, na níž najedete kliknutím na nápis The Best Czech Sci-Fi Links. Projekt se pozvolna rozjíždí, takže v době čtení této novinky ještě nemusí mít všechny weby lištu umístěnou. A mimochodem to my jsme to vymysleli 😉

  layout

  1.9.2005 – minutová znělka zpět na SciFi

  Ve threadu otázky & odpovědi na Gateworld fóru vzkázal Joe Mallozzi fanouškům, že klasické jedno-minutové úvodní znělky by se měly navrátit po mid-season přestávce v lednu příštího roku. Důvodem zkrácení úvodních znělek pro tuto sezónu SciFi kanálem byla snaha o vytvoření více prostoru pro reklamu.

  layout

  31.8.2005 – review epizody 207

  čtěte více zde…

  layout

  31.8.2005 – Stargate chat

  Na četné žádosti návštěvníků webu byl spuštěn chat o Stargate. Přihlašovací formulář naleznete v levém sloupci. Více informací o možnosti registrace do chatu získáte kliknutím na otazník v nadpisu přihlašovacího formuláře.

  Jinak se předem omlouváme za případné špatné technické zpracování chatu 😉 Smluvní ujednání s poskytovatelem hostingu nám brání v provozu vlastního chatu a tak jsme využili služeb blueboardu.

  layout

  29.8.2005 – české titulky k SGA 2×07

  Stargate Atlantis 2×07 – Instinct (11kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  28.8.2005 – české titulky k SG-1 9×07

  SG-1 9×07 – Ex Deus Machina (34kB)

  by Peetter(překlad) a Slay007(časování)

  layout

  27.8.2005 – SG-1 9×07 a SGA 2×07

  SG-1 9×07 – Ex Deus Machina
  SG1 S09E07 WS DSR XviD-CRiMSON [eztv]

  SGA 2×07 – Instinct
  Atlantis s02e07 WS DSR XviD-LOKi [eztv]

  layout

  26.8.2005 – flashové hry

  screenshotPředstavujeme vám další z řady flashových her na téma Stargate Atlantis. Tentokrát se jedná o staré známé skládání puzzlí. Na výběr máte hned z 12ti motivů.

  Vytvořili jste nějakou flashovou hru na téma Stargate Atlantis? Dejte to světu vědět prostřednictvím našeho webu. Své výtvory můžete posílat na webmaster [at] sga-project [dot] com.

  Zahrajte si!

  layout
  25.8.2005 – nové promo foto

  SciFi do světa vypustil další promo fotografie z blížících se epizod Instinct, Aurora a The Lost Boys. Naleznete je v naší webové Stargate galerii spolu s již dříve publikovanými promo fotografiemi.

  layout

  25.8.2005 – Stargate: Horizon

  Stargate: Horizon je psaný spin-off Stargate SG-1 zasazen 7 let do budoucnosti. Seriál je pojat a napsán stejně jako jeho televizní předloha.

  Nová epizoda je vždy publikována každý týden v tutéž hodinu, přičemž každá sezóna bude obsahovat 22 epizod. Na světě je již celá první sezóna a druhá započne za necelý měsíc v době televizní přestávky.

  Všechny epizody jsou psány jako jedno-hodinové televizní scénáře avšak doplněné o více informací popisujících situace, aby u čtenáře docílily pocitu, že sleduje seriál v televizi.

  Děj se odehrává v dříve neprobádané galaxii. Příběh vypráví o skupině badatelů a vědců ze Země, kteří spravují spojeneckou kosmickou stanici Horizon. Na počátku série nový tým průzkumníků objeví kompletně novou a do teď neznámou síť hvězdných bran, přičemž jedna z bran je právě na této základně. Tato stanice byla postavena lidskou rasou zvanou Voriané, velice podobnou lidem avšak technologicky mnohem rozvinutější.

  Tak nevím jak vám, ale nepřipomíná vám to trochu Atlantis? Každopádně jde rozhodně o příjemné zpestření několika-mesíční přestávky, která se kvapem blíží. Jediným mínusem je však angličtina, kterou je příběh psán. Více informací naleznete na oficiálním webu.

  layout

  24.8.2005 – review epizody 206

  čtěte více zde…

  layout

  23.8.2005 – české titulky k SGA 2×06

  Stargate Atlantis 2×06 – Trinity (37kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  22.8.2005 – nabídka spolupráce

  Hledáme spolupracovníky na tvorbu webu o Stargate SG-1. Více informací naleznete zde.

  layout

  22.8.2005 – české titulky k SG-1 9×06

  SG-1 9×06 – Beachhead (34kB)

  layout

  20.8.2005 – Stargate galerie

  Zahájen zkušební provoz uživatelské Stargate galerie.

  Oč se jedná? Jak již samotný název napovídá, jde o galerii provozovanou naším serverem, do které mohou registrovaní uživatelé přispívat svými výtvory (wallpapery, avatary, fanarty) či čímkoli jiným, zajímavým, o čem si myslí že by měl svět vědět 🙂

  Jak již bylo řečeno galerie nyní běží pouze ve zkušebním provozu. O jejím bytí či nebytí rozhodnete vy svým zájmem (množstvím přidávaných obrázků, registracemi nebo jen samotným prohlížením).

  Jakékoli zjištění chyb, náměty na vylepšení či jen svůj názor na věc prosím vyjádřete v přidružených komentářích u této zprávy či přes fórum, kde se téma nachází v kategorii News comments.

  layout

  20.8.2005 – SG-1 9×06 a SGA 2×06

  Pravidelné stahovací zpravodajství 😉

  SG-1 9×06 – Beachhead
  SG1 S09E06 WS DSR XviD-CRiMSON [eztv]
  SG1 9×06 (DSRip-CRiMSON) [VTV]

  SGA 2×06 – Trinity
  SG Atlantis S02E06 WS DSR XviD-TCM [eztv]
  SG Atlantis 2×06 (DSRip-TCM) [VTV]

  layout

  19.8.2005 – review epizody 205

  čtěte více zde…

  layout

  18.8.2005 – změny vysílacího plánu SciFi

  SciFi Channel změnil svůj zářijový vysílací program, 16.září odvysílá hned po sobě obě poslední epizody první poloviny sezóny SG-1, „Prototype“ a „The Fourth Horseman, Part 1“ a 23.září pak situaci zopakuje v podobě Atlantisu, epizody „Aurora“ a „The Lost Boys“. Battlestar Galactica bude vysílána podle původního plánu.

  layout

  18.8.2005 – situace okolo Alliance

  Ben Lenzo (Perception) poskytl GateWorldu interview, kde zodpověděl několik zajímavých otázek. Perception je spokojeno se stávajícím vývojem hry a doufá, že se dočká svého vydání, nicméně o jejím osudu rozhodnuto zatím nebylo. Součástí interview jsou i tři nové obrázky ze hry. Rozhovor naleznetezde.

  layout

  18.8.2005 – pro fanoušky Star Treku

  fotoHerec Connor Trinneer, dobře známý mezi fanoušky Star Treku jako velitel Charles „Trip“ Tucker, se objeví v jedné epizodě Stargate Atlantis nesoucí název „Michael“, kde bude ztvárňovat postavu mladého poručíka Michaela Kenmoreho.

  layout

  16.8.2005 – české titulky k SGA 2×05

  Stargate Atlantis 2×05 – Condemned (15kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  14.8.2005 – české titulky k SG-1 9×05

  SG-1 9×05 – The Powers That Be (15kB)

  layout

  13.8.2005 – SG-1 9×05 a SGA 2×05

  Odkazy na nové epizody (torrent soubory).

  SG-1 9×05 -The Powers That Be
  SG1 S09E05 WS DSR XviD-CRiMSON [eztv]

  SGA 2×05 – Condemned
  Atlantis S02E05 WS DSR XviD-CRiMSON [eztv]

  layout

  12.8.2005 – review epizody 204

  čtěte více zde…

  layout
  12.8.2005 – Perception vs. JooWooD

  screenshot„Stargate SG-1: The Alliance není mrtev“, to v dnešním prohlášení oznámil vývojový tým Perception.

  Vývojáři pokračují v práci na hře a zahájili právní akce proti vydavateli JoWooD Productions Soft., který minulý týden zrušil smlouvu mezi těmito dvěma společnostmi.

  „Aby bylo jasno, Perception má oficiální licenci od MGM na Stargate SG-1: The Alliance“, prohlásila společnost. Jakékoli náznaky, že JoWooD má práva na zrušení závazku jsou nesprávná a nejsou založena na obchodních či právních faktech.

  „Vývojáři v australském (Sydney) studiu pracují na hře nepřerušeně i nadále a chtějí fanouškům poskytnout ten nejlepší herní zážitek jaký je jen možný.

  JoWooD tvrdí, že podle jejich posouzení, hra ve své stávající podobě nedosahuje potřebné kvality pro vydavatele ani pro Stargate fanoušky. Vydání The Alliance bylo plánováno na říjen na Playstation 2, XBox a PC.

  No nechme se překvapit jak se situace dále vyvine…

  layout

  10.8.2005 – kanadská znělka SGA

  Kanadská televizní stanice Movie Central odvysílala v epizodě Duet novou znělku s klasickou jedno-minutovou stopáží. Video stahujte zde (3 216 kB) nebo z Download/videa.

  layout

  10.8.2005 – zářijový vysílací plán SciFi

  SciFi oficiálně potvrdil svůj vysílací plán na září.

  02.09.05: Stargate SG-1 maraton
  06.09.05: Stargate SG-1 sezóna 9 maraton
  09.09.05: SG-1:“Babylon“, Atlantis:“Conversion“
  16.09.05: SG-1:“Prototype“, Atlantis:“Aurora“
  23.09.05: SG-1:“The Fourth Horseman, Part 1″, Atlantis:“The Lost Boys“
  30.09.05: SG-1:“Avalon, Part 1″ (repríza), Atlantis:“The Intruder“ (repríza)

  layout

  8.8.2005 – české titulky k SGA 2×04

  Slibované titulky jsou na světě…

  Stargate Atlantis 2×04 – Duet (15kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  8.8.2005 – české titulky k SG-1 9×04

  Ačkoli není zrovna příhodné počasí pro letní radovánky, stejně se typickým prázdninovým trablům v podobě lenošivých a nesehnatelných kolegů nevyvarujeme. Takže tvorby titulků k SG-1 se nakonec zhostil jiný dobrovolník. Co se týče titulků k Atlantis, ty si vemou na triko hoši z Rebelian Translators, protože už na nich zapracovali natolik, že by byl nesmysl se je snažit předehnat. Doufejme, že jim to nebude trvat příliš dlouho, ale předem upozorňuji, že upřednostňují kvalitu před rychlostí.

  Stargate SG-1 9×04 – The Ties That Bind (15kB)

  layout

  6.8.2005 – víkendový zpravodajský guláš

  Tak nejprve odkazy na nové torrenty:

  SG-1 9×04 – The Ties That Bind
  Stargate SG1 S09E04 WS DSR XviD-TCM [eztv]
  Stargate SG-1 9×04 (DSrip-TCM)[VTV]

  SGA 2×04 – Duet
  SG Atlantis S02E04 WS DSR XviD-TCM [eztv]
  SG Atlantis S02E04 WS DSR XviD-TCM [VTV]

  Po nesčetném množství žádostí od fanoušků, žádajících návrat Teryl Rothery (Dr. Janet Fraiser) do SG-1, se producenti rozhodli, že tak skutečně učiní a to již v právě vysílané 9.sezóně. Podle nepotvrzených informací ponese epizoda, ve které se dočkáme tohoto velkého návratu, název „Ripple Effect“.

  Gateworld publikoval několik nových obrázků z nadcházejících epizod SG1: The Fourth Horseman a Ex Deus Machina.

  A nakonec jedna opravdu nemilá zpráva. Paradoxně krátce po zveřejnění rozhovoru s marketingovým manažerem JoWoodu o připravované hře Stargate SG-1: The Alliance, ve kterém sebechválou opravdu nešetřil, se naplnil asi ten nejhorší noční sen, který může počítačový hráč milující Stargate mít. Společnost Jowood totiž vydala prohlášení, že zrušila smlouvu s australským vývojářským týmem Perception, neboť prý podle ní projekt nesplňoval ani požadavky na kvalitu, ani očekávání fanoušků. Takže místo plánovaného termínu (říjen 2005) se vydání posouvá na neurčito a je docela i možné, že hra nevyjde vůbec nebo jen v nějaké omezenější verzi pouze na konzolích. Rozhodně však neplánují vydat nic, co by bylo pod jejich úroveň. Tak to se tvůrci z JoWoodu opravdu pěkně předvedli!!

  layout

  4.8.2005 – Stargate SG-1: The Alliance

  screenshotVydání dlouho očekávané hry na motivy Hvězdné brány se kvapem blíží a tak jsme pro vás přichystali rozhovor s marketingovým manažerem JoWoodu Jean-Marie Guiterou jehož součástí je i oficiální video-trailer ke hře.

  Rozhovor poskytl herní časopis LEVEL v jehož zítřejším vydání si můžete článek přečíst taktéž.

  více čtěte zde…

  layout

  1.8.2005 – kompletní review epizody 203

  Tak a ještě rekapitulace nové epizody 2×03 – Runner. K dispozici je podrobný obsah epizody, screenshoty, anketní hodnocení, titulky a další zajímavé informace.

  čtěte zde…

  layout

  1.8.2005 – české titulky k SGA 2×03

  Stargate Atlantis 2×03 – Runner (15kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete zde.

  layout

  1.8.2005 – RDA v Simpsonech

  fotoRichard Dean Anderson si „zahraje“ sám sebe v seriálu Simpsonovi a to v epizodě „Kiss Kiss, Bang Bangalore“.

  Při návštěvě Springfieldu bude unesen Patty a Selmou, jeho nechvalně známými fanatickými fanynkami, jakožto představitele MacGyvera.

  Premiéra epizody je očekávána kolem 26.března 2006 v USA.

  layout

  31.7.2005 – české titulky k SG-1 9×03

  Kvůli problémům s hostingem se vydání titulků trochu protáhlo, ale nyní je již snad vše v pořádku. Titulky k SGA očekávejte v nejbližší době (čeká se na transcript).

  Stargate SG-1 9×03 – Origin (16kB)

  layout

  30.7.2005 – SG-1 9×03 a SGA 2×03

  Tak tu opět máme pravidelné stahovací zpravodajství. Odkazy vedou na torrenty vyhledané pomocímininova.org. Jenom pro informaci, jedná se o stejné verze videa, jen různě zabalené. Některé jsou na kousky, některé vcelku.

  SG-1 9×03 – Origin
  Stargate SG1 S09E03 WS DSR XviD-TCM-CTV
  Stargate SG1 S09E03 WS DSR XviD-TCM [eztv]
  Stargate SG-1 9×03 (DSrip) [VTV]

  SGA 2×03 – Runner
  SG Atlantis S02E03 WS DSR XviD-TCM-CTV
  SG Atlantis S02E03 WS DSR XviD-TCM [eztv]
  SG Atlantis 2×03 (DSRip-TCM) [VTV]

  layout

  26.7.2005 – Hermiodovo nadávání

  fotoJistě jste si už povšimli neobvyklého prvku v nové sérii Atlantisu — rozčilujícího se Asgarda Hermioda.

  Nyní pro vás máme jedno skandální odhalení :o) , ve skutečnosti mluví anglicky, alepozpátku.

  2×01 – The Siege, Part 3:

  Co říká: „When will these humans learn that there are consequences to actions?“ („Kdy se tihle lidé naučí, že každá akce má svůj následek?“)
  Kdy: V době odpalování wraithských mateřských lodí atomovými bombami.

  audio ukázka (45kB)

  2×02 – The Intruder:

  Co říká: „These humans are infants…“ („Ti lidé jsou infantilní…“)
  Kdy: Krátce po Sheppardově narážce, že je nahý.

  audio ukázka (34kB)

  Co říká: „The incompetence of these humans is beginning to make me angry!“ („Neschopnost těchto lidí mě už začíná štvát!“)
  Kdy: Krátce po druhém resetu systému.

  audio ukázka (39kB)

  layout

  25.7.2005 – české titulky k SG-1 9×02

  Předem upozorňuji, že se jedná o rychlopřeklad z anglické verze titulků a nepochází z naší dílny.

  Stargate SG-1 9×02 – Avalon Part 2 (18kB).

  Určeno pro
  stargate.sg1.s09e02.ws.dsr.xvid-tcm.avi (366 033 052 bajtů).

  aktualizace: původní titulky byly nahrazeny finální verzí…

  layout

  24.7.2005 – české titulky k SGA 2×02

  SGA-PROJECT.com uvádí… české titulky k aktuální epizodě Stargate Atlantis.

  Stargate Atlantis 2×02 – The Intruder (18kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete v Download/titulky.

  layout

  24.7.2005 – kompletní review epizody 202

  Kompletní review epizody 2×02 – The Intruder. K dispozici je podrobný obsah epizody, screenshoty, anketní hodnocení a další zajímavé informace.

  čtěte zde…

  layout
  23.7.2005 – galerie The Alliance & Comic-Con

  fotoMagazín Game Informer publikoval novou galerii screenshotů (a nové informace) z připravované hry Stargate SG-1: The Alliance.

  Minulý víkend se v San Diegu konal Comic-Con s herci i producenty Stargate. Zde jsou dvě pěkné galerie (1, 2) od dvou zúčastněných fanoušků.

  layout

  23.7.2005 – SG-1 9×02 a SGA 2×02

  Torrent linky pro stažení nových epizod. Tentokrát se nám prozměnu sešlo hned několik zdrojů. Odkazy vedou na torrenty vyhledané pomocí mininova.org.

  SG-1 9×02 – Avalon, Part 2
  Stargate SG1 S09E02 WS DSR XviD-TCM-CTV
  Stargate SG-1 9×02 (DSRIP) [VTV-TCM]
  Stargate SG1 S09E02 WS DSR XviD-TCM [eztv]

  SGA 2×02 – The Intruder
  SG Atlantis S02E02 WS DSR XviD-TCM-CTV
  SG Atlantis S02E02 WS DSR XviD-TCM [eztv]

  layout

  20.7.2005 – kvíz uzavřen; výsledky

  fotoKvíz týkající se zejména první sezóny Stargate Atlantis byl uzavřen. Šesti soutěžícím se podařilo získat maximalní počet bodů (tj. zodpověděli všechny otázky správně), tímto jim gratuluji. K dispozici je samozřejmě i výsledková listina s prvními osmdesáti místy a správné řešení kvízu, takže si můžete zkontrolovat v čem jste chybovali. Kvíz naleznete zde.

  layout

  20.7.2005 – kompletní review epizody 201

  Kompletní review epizody 2×01 – The Siege, Part 3. K dispozici je podrobný obsah epizody, screenshoty, anketní hodnocení a další zajímavé informace.

  čtěte zde…

  layout

  20.7.2005 – padesátý-tisící návštěvník webu

  fotoA máme tu malý důvod k oslavě! Ale neradujte se příliš, žádné dárky rozdávat nebudem 🙂 Náš web se dožil prvého zásadnějšího jubilea. Navštívilo jej již 50 000 Stargate fanoušků. Za všechny kdo se na webu podílí nebo podíleli, vám tímto děkuji za přízeň a doufám, že s námi zůstanete i nadále…

  layout

  18.7.2005 – české titulky k SG-1 9×01 – Avalon Part 1

  Na světě jsou české titulky k nové epizodě SG-1: Stargate SG-1 9×01 – Avalon Part 1 (17kB).

  Jedná se o titulky na 350MB verzi. Bohužel existuje více různých verzí s podobnou velikostí a tak není kompatibilita titulků zcela zaručena. Například jedna z verzí má asi ve 3/4 kousek reklamy, od tohoto momentu se pak titulky rozcházejí. Řešením je například posunutí titulků o těchto několik sekund přímo ve vašem playeru a to až ve chvíli, kdy na tuto část narazíte.

  Přesto doufám, že se vám titulky budou líbit a váš oblíbený seriál si užijete…

  aktualizace: původní titulky byly nahrazeny novými, již zcela korektními; určeno pro 350MB verzi

  layout

  17.7.2005 – české titulky k SGA 2×01 – The Siege Part 3

  A teď pro mnoho z vás to nejdůležitější, titulky k nové epizodě. A proto se s nimi budete pravidelně setkávat vždy v těchto novinkách, namísto v aktualizacích.

  Stargate Atlantis 2×01 – The Siege Part 3 (13kB)

  Tyto a starší titulky taktéž naleznete v Download/titulky.

  Až budou hotovy i titulky k Stargate SG-1, budou zde také zveřejněny. Ty už však nebudou archivovány jinde na webu, jako je tomu u SGA.

  Tak si je užijte 😉

  aktualizace: opraveno nesčetné množství gramatických chyb a nesrovnalostí a místy zdokonalena interpretace anglického originálu… thx Dero

  layout

  16.7.2005 – premiérové epizody nových sezón ke stažení

  fotoTak Stargate má svou americkou premiéru na SciFi Channel úspěšně za sebou… teď už jen zbývá udělat si svou malou českou domácí premiéru 🙂

  Tady máte torrent link na novou epizodu SGA (2×01):http://www.mininova.org/tor/73702

  SG-1 (9×01) se však v době této aktualizace ještě neobjevilo v klasické 350MB verzi, takže uvedu jen link, kde by se objevit měla
  http://www.mininova.org/search/?search=st...

  Dále kromě mininova.org můžu doporučit torrentspy.com, případněmybittorrent.com. Naleznete-li někdo tento link, neváhejte a dejte ho do komentářů pod novinkou, ať ušetříte ostatním práci při hledání 😉

  layout

  15.7.2005 – vysílací plán Stargate na SciFi

  SciFi Channel oficiálně zveřejnil očekávaný vysílací plán Stargate SG-1 a Atlantis do konce srpna.

  Každý pátek v období od 15.čevence do 26.srpna odvysílá jednu epizodu SG-1 a SGA a to v pořadí:

  SG-1 — „Avalon, Part 1“, „Avalon, Part 2“, „Origin“, „The Ties That Bind“, „The Powers That Be“, „Beachhead“, „Ex Deus Machina“

  SGA —  „The Siege, Part 3“, „The Intruder“, „Runner“, „Duet“, „Condemned“, „Trinity“, „Instinct“.

  To znamená, že mid-season finále připadá na 16.září a spuštění vysílání druhé poloviny sezóny se očekává v lednu.

  layout

  15.7.2005 – Stargate nominován na 3 Emmy Awards

  fotoStargate SG-1 a Stargate Atlantis dnes byly nominovány na Emmy Award udílené Academy of Television Arts & Sciences.

  Reckoning, Part 2 (SG-1) byl nominován za vynikající speciální vizuální efekty v seriálu, stejně tak jako Rising (SGA).

  Stargate Atlantis byl ještě nominován za vynikající hudbu v úvodní znělce – ironicky, čtyři dny poté, co ji Sci Fi Channel zkrátil na pouhých 10s.

  57.udílení Emmy Awards proběhne 18.září v Los Angeles, televizní přenos v Americe bude zajišťovat CBS. Pro kompletní seznam letošních nominací navštivte Emmys.com.

  layout

  13.7.2005 – Sci Fi Inside: Sci Fi Friday

  V návaznosti na předcházející novinku: GateWorld publikoval 100 obrázků z již zmiňovaného pořadu.

  Celý pořad si pak můžete stáhnout zde (420,69 MB, torrent file).

  layout

  12.7.2005 – nové záběry ze SciFi seriálů (SG-1, SGA, BSG)

  Sci Fi Channel včera odvysílal pořad Sci Fi Inside: Sci Fi Friday o svých pátečních sci-fi seriálech (Season 9 Stargate SG-1, Season 2 Stargate Atlantis a Season 2 Battlestar Galactica), na jehož konci se objevilo několik nových záběrů z těchto seriálů. SGA-Projectu se podařilo získat nahrávku posledních dvou minut v nichž se upoutávka nachází. Je pořízena přímým natočením televizní obrazovky, takže omluvte zhoršenou kvalitu videa. Stahujte zde (28 036kB).

  foto foto foto foto

  layout

  10.7.2005 – Hvězdná brána na TV Nova

  fotoPokud se jenom trochu zajímáte o aktuální televizní dění, jistě vám neušlo, že TV Nova zařadila do svého vysílání reprízu 5.řady Stargate SG-1.

  Předpokládám, že bude dále ve vysílání pokračovat řadou šestou a doufám, že se konečně dočkáme dlouho slibované české premiéry 7.řady.

  Vysílací čas už není žádným překvapením, opět se budeme s Hvězdnou bránou pravidelně setkávat každý všední den okolo třetí hodiny odpolední, počínaje pátkem osmého července.

  layout

  10.7.2005 – SG-1: promo fotografie herců

  fotoK dispozici jsou promo fotografie herců pro nadcházející devátou sezónu Stargate SG-1. Galerii můžete zhlédnout zde.

  layout

  29.6.2005 – SGA S2 Teaser — Jason Mamoa

  Další Stargate Atlantis Season 2 Teaser je na světě. Tentokrát zaměřen zejména na novou tvář, kterou bude Ronan Dex (herec Jason Mamoa). Teaser opět naleznete v sekci download/videa nebo přímo zde.

  foto foto foto foto

  layout

  27.6.2005 – SG-1 v říjnu na Sky One (UK)

  fotoPodle interview, které získal internetový server Digital Spy, by měl britský televizní kanál začít vysílat Stargate SG-1 v říjnu, společně s Battlestar Galacticou. Bohužel o Stargate Atlantis nejsou zatím k dispozici žádné informace.

  Na tom ještě není nic tak zajímavého, ale pokud se Sky One bude držet loňského vysílacího plánu 8.sezóny SG-1, odvysílá pravděpodobně premiérovou druhou polovinu 9.sezóny opět dříve než SciFi Channel.

  Samozřejmě všechny tři zmiňované seriály budou mít zanedlouho svou premiéru
  právě na SciFi Channel v USA a to 15.července.

  layout

  22.6.2005 – nové obrázky z epizod 9.sezóny SG-1

  fotoGateWorld zveřejnil další porci obrázků z epizod deváté sezóny Stargate SG-1. Konkrétně to jsou Avalon, Part 1, Origin a The Ties That Bind.

  layout

  17.6.2005 – 94 nových promo fotek z epizod 2.sezóny

  SciFi zveřejnil 94 promo-fotografií z prvních sedmi epizod 2.řady Stargate Atlantis. Konkrétně jsou to The Siege (Part 3), Intruder, Runner, Duet, Trinity, Condemned a Conversion. Na obrázcích máme možnost vidět například Asgarda na palubě Daedaluse a slavný polibek, který jsme mohli poprvé spatřit v jednom z teaserů. Fotografie jsou pořízeny ve vysokém rozlišení, tak si ji náležitě užijte! Naleznete je vgalerie/promo foto 2.sezóna.

  foto foto foto

  layout

  16.6.2005 – Stargate Atlantis Game – Puddle Jumper Escape

  screenshotHistoricky první Stargate Atlantis hra je na světě. Jmenuje se „Stargate Atlantis: Puddle Jumper Escape“ a jejím cílem je doletět Puddle Jumperem co nejdále. V tom vám však budou bránit náhodně se objevující překážky. Ovládání je velice jednoduché, stiskem a následným přidržením levého tlačítka myši Jumper stoupá, při uvolnění tlačítka klesá. Hodně štěstí…

  Pozn. hra vyžaduje nainstalovaný Macromedia Flash plugin ve vašem browseru…

  spustit hru…

  layout

  14.6.2005 – Stargate Atlantis Season 2 Trailer — podruhé

  SciFi odvysílala další trailer na 2.řadu Stargate Atlantis. Trailer naleznete jako obvykle v sekci download/videa nebo přímo zde.

  foto foto foto foto

  layout

  13.6.2005 – video-interview s Radkem Zelenkou

  fotoHerec David Nykl alias Dr.Radek Zelenka poskytl GateWorldu přes 20 minut dlouhé interview. Bohužel v angličtině. Stahujte zde (ale pozor: video má skoro 30MB).

  layout

  12.6.2005 – Stargate SG-1 teaser

  A na světě je další SG-1 teaser. V krátkém videu budete mít možnost zhlédnout i nového mocného nepřítele — Ori. Ten má být mnohem ďábelštější než Anubis a Goa’uldi byli jen procházkou růžovým sadem, protože Ori je již plnohodnotným „špatným“ Antikem šířícím po galaxii své „náboženství“. Stahujte zde.

  foto foto foto foto

  layout

  11.6.2005 – Stargate Atlantis Kvíz

  fotoUkažte všem vaše fascinující znalosti ze Stargate Atlantis a kralujte z prvního místa v žebříčku těch nejlepších! Připravil jsem pro vás pekelně těžký kvíz 😉

  Ačkoli by se tato zpráva hodila spíše do updatů, tady je viditelnější. Kvíz se skládá ze 30ti testovacích otázek se čtyřmi možnostmi odpovědí, přičemž vždy jen jedna je správná. Po vyplnění a odeslání se dozvíte kolik jste udělali chyb a vaši procentuální úspěšnost, která bude zároveň určovat vaše skóre (které se tedy bude pohybovat v rozmezí od 0 do 100). Co se nedozvíte, jsou správné odpovědi nebo ve kterých otázkách jste chybovali. To je záměr, abyste si test mohli kdykoli zopakovat a své dosavadní skóre vylepšit. Nemějte strach, do tabulky se zapíšete podruhé a své původní skóre si nepřepíšete. Tak hodně úspěchů při vyplňování…

  vyplnit kvíz…

  layout

  9.6.2005 – interview s Amandou Tapping

  fotoAmanda Tapping poskytla interview francouzskému TV magazínu Téléstar Magazine. Interview jsem pro vás přeložil.

  číst celý článek…

  layout

  9.6.2005 – video-pohled do zákulisí natáčení SG-1

  Sci Fi odvysílala krátký shot ze zákulisí natáčení 9.sezóny Stargate SG-1. Stahujte zde.

  foto foto foto foto

  layout

  8.6.2005 – první pohled na obrázky z The Alliance pro PS2

  Jowood odhalil první screenshoty ze hry „Stargate The Alliance“ pro Playstation 2.

  screenshot screenshot screenshot screenshot

  layout

  7.6.2005 – první Stargate Atlantis DVD je na světě

  fotoPilotní epizoda Rising konečně dorazila na DVD.

  Disk obsahuje 88 minutový film, který měl na SCI FI Channel premiéru 16.července 2004, a bonusy v podobě audio-komentáře režiséra Martina Wooda a herce Joea Flanigana („John Sheppard“), 23 minutového pohledu do zákulisí, preview 2.sezóny (premiéra bude 15.čevence) a předběžného představení Stargate SG-1: The Alliance.

  DVD lze zakoupit například na Amazonu.

  layout

  4.6.2005 – Stargate Atlantis Season 2 Trailer

  Americká kabelová televize SciFi nedávno vydala nový trailer na 2.řadu Stargate Atlantis. Nyní můžete shlédnout několik shotů s nově příchozími herci Jasonem Momoa a Mitchem Pileggi. Trailer naleznete v sekci download/videa, společně s nově doplněnými trailery k 1.řadě, nebo jej můžete stáhnout zde.

  foto foto foto foto

  layout

  3.6.2005 – Stargate získala dvě ocenění Spacey Awards

  fotoUž se skoro stává zvykem, že Stragate poslední dobou získává trofeje. Tentokrát se jedná o ceny udělované kanadskou televizní společností Spacecast v podobě Spaceys 2005, kde však hlasují přímo fanoušci.

  Stargate SG-1 se stal bezkonkurenčně nejoblíbenějším kanadským TV seriálem (54.48% hlasujících) a druhým nejoblíbenějším obecně (32.2%). Nejoblíbenější mužskou TV postavou se stal Jack O’Neill (46.38%).

  Stargate Atlantis se umístil na třetím místě v kategorii nejoblíbenějších kanadských seriálů.

  Ceny se samozřejmě udělovali ve více kategoriích, kompletní přehled naleznete zde.

  layout

  31.5.2005 – Stargate si domů odnesla tři ceny Leo Awards

  fotoStargate získala tři klíčové ceny na letošním udělování cen Leo Awards tento víkend.

  Amanda Tapping byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli v „dramatickém seriálu“, a to pro její práci v osmé řadě – epizoda „Threads“.

  Stargate Atlantis vyhrál cenu za nejlepší vizuální efekty („The Eye“).

  A nakonec Christine Mooney (Stargate SG-1) za nejlepší kostýmovou designérku („Moebius, Part 2“).

  Za zmíňku ještě stojí nominace Davida Nykla („Radek Zelenka“) na nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, který však cenu nezískal.

  Každoročni udělování cen Leo Awards za nejlepší filmovou a televizní tvorbu probíhá v Kolumbii. Naoficiálních stránkách Leo Awards můžete shlédnout kompletní seznam oceněných.

  layout

  27.5.2005 – Amandě se narodila holčička

  Tuto zprávu vám přináším sice trochu se zpožděním, ale lepší pozdě nežli nikdy. Amanda Tapping oznámila na své oficiální stránce: http://www.amandatapping.com/, že se jí 22. března narodila holčička, kterou s manželem Allanem Kovacsem pojmenovali Olivia B. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a štěstí!

  layout

  25.5.2005 – video trailer na The Alliance z E3

  GateWorld uveřejnil video trailer k očekávané hře z prostředí světa Stargate. Trailer byl prezentován na výstavě E3 a nyní si jej můžete vychutnat i na webu. Stahujte zde.

  layout
  21.5.2005 – nové informace o Stargate SG-1: The Alliance

  fotoSpoluvydavetelé JoWood a Namco odhalili nové podrobnosti o očekávané hře Stargate SG-1: The Alliance tento týden na E3 v Los Angeles. Hra vyjde ke konci roku 2005 pro PC, Xbox a PlayStation 2.

  The Alliance bude obsahovat několik planet a mimozemských ras. Hráč si vybere, za kterého člena týmu SG-1 chce hrát, a bude moci dávat základní rozkazy ostatním třem. Každý charakter ve hře bude mít odlišné zbraně a jedinečné schopnosti – například Daniel Jackson bude moci překládat starodávné mimozemské texty.

  Ostatní členové týmu mohou být vzkříšeni, pokud zemřou, ale hráč toho musí dosáhnout během časového limitu 20-ti sekund.

  The Alliance bude také obsahovat možnost online hraní (alespoň na Xboxu určitě) až ve čtyřech hráčích a procházet tak společně kampaněmi jako celistvý tým SG-1. Deathmatch bude podporován až pro 16 hráčů.

  layout

  20.5.2005 – fotogalerie z E3

  V návaznosti na předcházející zprávu vám nyní přináším fotky pořízené během vystoupení RDA na E3.

  fotofotofotofotofotofotofoto

  fotofotofotofotofotofotofoto

  layout

  12.5.2005 – Anderson se objeví na E3 expo

  fotoRichard Dean Anderson se tento měsíc objeví na Electronic Entertainment Expo (E3), aby propagoval připravovanou hru Stargate SG-1: The Alliance.

  Pro ty, kteří by si chtěli udělat menší výlet 😉 , najdete ho ve stánku JoWoodu (stánek č.724, jižní hala) v Los Angeleském kongresovém centru ve středu 18.května.

  „The Alliance“ je nyní stále ve vývoji, aby mohla vyjít koncem roku 2005 na PC, XBox a PlayStation 2. Více informací o hře naleznete na oficiálních stránkách.

  E3 je největší světovou obchodní konferencí a výstavou o videohrách a interaktivním zábavním průmyslu vůbec. Tento rok se koná od 17. do 20. května a slibuje tak velké události jako uvedení microsoftí next-generation herní konzole, která se zřejmě bude nazývat XBox 360.

  layout

  10.5.2005 – první obrázky z epizody 2×01 – The Siege, Part 3

  fotofotofotofotofotofotofoto

  fotofotofotofotofotofotofoto

  layout

  8.5.2005 – Saturn Awards 2005

  fotoStargate SG-1 získala letos hned dvě ceny a to na již zmíněné 2005 Saturn Awards a už podruhé v řadě na Best Syndicated / Cable Television Series. Mimo jiné Amanda Tapping („Samantha Carter“) vyhrála cenu za nejlepší televizní herečku.

  Dále byly mezi nejlepší seriály nominovány Dead Like Me, The Dead Zone, The 4400, Nip/Tuck a samozřejmě Stargate Atlantis.

  layout

  1.5.2005 – vysílání 2.řady

  Druhá řada Stargate Atlantis bude mít svou premiéru na kabelové televizi SciFi Channel 15.července 2005 společně s 9.řadou Stargate SG-1.

  layout

  8.2.2005 – soutěž o ceny s Amandou Tapping (alias Samathou Carter)

  Uhádněte, kdy se Amandě narodí její dítě a vyhrajte autogramy a 1-7 sezónu na DVD. Soutěž provozuje samotné MGM a nalezneteji zde.

  layout

  8.2.2005 – Stargate SG-1: nový stálý člen týmu

  V deváté sezóně Stargate SG-1 se setkáme s novým stálým členem týmu. Bude jím herec Ben Browder (foto), kterého možná znáte ze seriálu Farscape jako velitele Johna Crichtona. V SG-1 bude hrát plukovníka Camerona Mitchella.

  layout

  8.2.2005 – oficiální stránky Stargate SG-1: The Alliance

  JoWood Productions konečně „naplno“ rozjela web této počítačové hry, který najdete na adrese http://www.stargate-thealliance.com. Hra má vyjít někdy v létě. Osobně si však myslím, že informací není nikdy dost a co se týče této hry, jsou vývojáři velice tajnůstkářští, takže přiliš nových informací se z webu nedovíte. Nejzajímavější jsou pravděpodobně screenshoty, tak na ně nezapomeňte.

  layout

  3.2.2005 – MGM nabízí předměty ve stylu SGA

  Na stránkách MGM TV Superstore lze zakoupit několik předmětů s tématikou Stargate Atlantis. Konkrétně se jedná o trika, mikiny, kšiltovky, nášivky, hrneček či okrasnou lampu. Ale zda lze výrobky objednat i od nás mi není známo.

  layout

  26.1.2005 – na světě je nový Lowdown

  …s názvem Behind The Stargate: Secret Revealed je jak pohledem do zákulisí SG-1, tak Atlantisu. Stáhnout si ho můžete zde. Tamtéž jsou k dispozici i vždy nové díly, ale vše jen do odvysílání dalšího dílu, kdy je starý nahrazen novějším.

  layout

  21.1.2005 – Vzkaz od Davida Nykla českým fanouškům!

  Váš nejoblíbenější herec z SGA David Nykl alias Dr.Zelenka umístil na své oficiální stránky vzkaz českým fanouškům. Přečíst si ho můžete zde. A dále byla spuštěna první česká Dr.Zelenka fanpage.

  layout

  7.1.2005 – Stargate SG-1 vs. Stargate Atlantis

  V deváté sezóně SG-1 se setkáme s novým nepřítelem. Výkonný režisér Brad Wright konstatoval: „Jakmile zhlédnete konec osmé sezóny, pochopíte, proč to dělám. Ano, doufám, že mezi dvěma sériemi (SG-1 a Atlantis) bude jisté spojení. Mám nápad, ale stále na něm pracuji.“
  A co se týká současné osmé sezóny SG-1 a první sezóny Atlantisu, herec David Hewlett se opět navrátí do SG-1 jako roztomilý a nevrlý Dr.Rodney McKay v epizodě „Moebius, Part 1“. McKay povede projekt, při kterém bude studovat loď schopnou cestování časem (známou z Atlantis epizody Before I Sleep), kterou SG-1 objevila v epizodě It’s Good To Be King. Tato loď pak bude použita při pátrání po ZPM ve vzdálené minulosti Země ve finále osmé sezóny SG-1 – „Moebius“. Díky ZPM pak bude možné poslat na Atlantis posily (Atlantis epizoda The Siege, Part 2). Takže se snad máme na co těšit 🙂

  layout

  3.1.2005 – Dnes nám končí ChristmasBrake a Atlantis opět začíná…

  Konkrétně se jedná o 16.epizodu s názvem THE BROTHERHOOD.

  layout

  2.1.2005 – Stargate SG-1: nahradí Claudia Black Amandu?

  Výkonný režisér Robert C. Cooper hovořil o možném návratu Claudie Black, známé z nedávno odvysílané epizody Prometheus Unbound jako Vala (foto). Claudia se objeví v pěti epizodách deváté sezóny, kde patrně nahradí Amandu Tapping, která si s nejvetší pravděpodobností v 9.sezóně zahraje pouze v posledních 15 epizodách z 20 kvůli svému těhotenství.

  layout

  1.1.2005 – Richard Dean Anderson již nebude hrát v 9.sezóně Stargate SG-1 ?

  Hvězda seriálu Stargate SG-1 Richard Dean Anderson možná nebude hrát v 9.sezóně, řekl to režisér Peter DeLuise fanouškům na nedávném German City konu. Přesto se ale má v několika dílech přecejen objevit. Navíc Amanda Tapping (Samantha Carter) je těhotná a je docela možné, že bude vystupovat pouze v polovině deváté sezóny.

  layout
  1.1.2005 – Paul McGillion (Dr. Carson Beckett) povýšil

  Herec Paul McGillion byl povýšen z vedlejší role v seriálu Stargate Atlantis na jednoho z hlavních představitelů nového týmu. Postava se rychle stala díky svému šarmu a skotskému přízvuku jednou z nejoblíbenějších v seriálu. Fanouškové žádají, aby se v příbězích vyskytoval co nejčastěji a tak se i stalo. Od druhé série se jméno McGillion objeví už i v úvodní znělce seriálu a doktora Becketta uvidíme téměř ve všech 20 epizodách nové série.

  layout

  1.1.2005 – 2.sezóna Stargate Atlantis

  SciFi Channel 15.listopadu oficiálně oznámil, že seriál Stargate Atlantis bude pokračovat 2.sérií. Ta se začne natáčet někdy v únoru až březnu, spolu s 9.sérií Stargate SG-1. Oba dva seriály budou mít svou premiéru v USA v létě 2005. MGM už potvrdilo i obsazení do druhé série Atlantisu. Účast potvrdili všichni hlavní představitelé jako Joe Flanigan, Torri Higginson, Rachel Luttrell, Rainbow S. Francks, David Hewlett a Paul McGillion. Všichni dokonce podepsali i předběžné smlouvy, kterými se zavázali Atlantisu na 6 let dopředu.

  layout
  Zdroj: Veškeré informace pochází z původní stránky o sga z sga-project.com