Stargate Atlantis Project

Rozsáhlý český webový server plný informací o úspěšném televizním sci-fi seriálu Stargate Atlantis.

Nejnovější rozhovory
Interview s Robertem Picardem

Richard Woolsey byl představen jako vedlejší postava, původně měl zatápět jako byrokrat IOA hrdinům z SG1 a SGA. Teď, po pěti letech, přebírá velení nad Atlantis...

 • přečíst interview


 • Interview s Alanem McCulloughem

  Alan McCullough začal psát scénáře ke Stargate v 9. sérii SG1. Napsal několik epizod SGA. Stálým členem a spolu-producentem je však teprve druhým rokem, přičemž jeho prvním „oficiálním“ rokem se stala 4. série SGA.

 • přečíst interview


 • Interview s Davidem Hewlettem

  Před koncem 4. série poskytl David Hewlett rozhovor pro about.com. Mluví v něm nejen o uplynulém roce v Atlantis a o své postavě doktora McKaye, ale také o své další práci, a o natáčení 5. série...

 • přečíst interview


 • O čem to je

  Vše začalo v roce 1994 celovečerním filmem Rolanda Emmericha a Deana Devlina Stargate (Hvězdná brána):V roce 1928 byla v Egyptě doktorem Langfordem nalezena veliká kartuše pokrytá hieroglyfy a neznámými značkami, u které bylo velké kruhové zařízení, o kterém nikdo nevěděl, co to je nebo k čemu to slouží. Proto bylo jako ostatní neznámé artefakty uloženo do skladiště a nikdo se o to nezajímal.

  Vše se ale obrátilo v roce 1994, kdy byl do vojenského komplexu v Cheyennské hoře v Coloradu Springs přidělen archeolog doktor Daniel Jackson. Tomu se za pouhé dva týdny podařilo rozluštit to co vojenští experti řešili celé dva roky. Jackson zjistil, že ty neznámé znaky na kartuši představují hvězdné konstelace a dohromady dávají jakousi hvězdnou adresu.

  Díky tomuto zjištění a identifikaci sedmi symbolů nutných pro přesné určení cílového místa ve vesmíru se podařilo otevřít stabilní červí díru na mimozemskou planetu později nazvanou Abydos. Právě zde se Američané vedeni plukovníkem Jackem O’Neillem poprvé setkali s lidmi na jiné planetě a také s velmi nebezpečnou rasou známou jako Goa’uldi.
  Na tento film pak volně navázal úspěšný seriál Stargate SG-1 založený na nekonečných možnostech cestování na jiné planety. Ovšem po několika odvysílaných sezónách se zdálo, že seriálu dochází dech a tak vznikl spin-off seriál(odvozený) od Stargate SG-1 nesoucí název Stargate Atlantis.

  Ten volně navazuje na konec 7. řady Stargate SG-1, kde došlo k nalezení Antické základny na Antarktidě. Ve skutečnosti však spíše navazuje na první dvoudíl 8. řady. V tomto díle totiž Asgardi oživí O’Neilla, ten bude jmenován generálem místo doktorky Elizabeth Weir a ta prozměnu pověřena vedením průzkumného týmu na Antarktidě. V tomto okamžiku začíná Stargate Atlantis.

  Daniel Jackson konečně odhalí současné umístění ztraceného města Antiků – Atlantidy a tak se může zformovat nový průzkumný tým (jemuž velí právě Dr. Elizabeth Weir), který již bude naprosto samostatně operovat v jiné galaxii.

  Hlavními představiteli tohoto týmu bude pět postav: Major John Sheppard, Dr. Elizabeth Weir, Teyla Emmagan, Poručík Aiden Ford, Dr. Rodney McKay, Ronon Dex a jako podopora týmu lékař Dr. Carson Beckett.
  Situace se však nakonec vyvinula tak, že původní SG-1 se vysílá i nadále a tak vedle sebe nyní existují dvě víceméně nezávislé série vycházející z původního konceptu filmu Stargate.
  více zajímavých informací se dozvíte z obsahů epizod, novinek ze světa Stargate nebo na fóru…